Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте лаптоп


awesome

Recommended Posts

Именно, точно с Presler съм аз... чак пък трагичен не е. Върши ми работа все още :)

Старо да, бъгаво не бих казал, аз поне от моя нямам оплаквания

 

Всичко е въпрос на гледна точка, то аз познавам хора с П3 още и са доволни и им вършат работа. По-скоро имах предвид, че още при създаването си бяха... зле, да не казвам друга дума. Това са набедените двуядрени процесори на Интел в слабите им години. Нямат дори далечна родствена връзка с Core технологията.

 

П.П. Естествено, ако търсиш всичко друго само не и производителност са си супер це пе у -та :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Pentium Dual Core не е толкова зле особено ако го сравняваш с Турион X2. Просто тоя път интел наистина нацелиха формулата. И все пак зависи за какво си ползваш лаптоп-а. Ако за 1300 лв. си купиш low end Core 2 Duo и не играеш игри и не се занимаваш с апликации изискващи цпу мощ - разлика няма да усетиш.

Link to comment
Share on other sites

Pentium Dual Core не е толкова зле особено ако го сравняваш с Турион X2. Просто тоя път интел наистина нацелиха формулата. И все пак зависи за какво си ползваш лаптоп-а. Ако за 1300 лв. си купиш low end Core 2 Duo и не играеш игри и не се занимаваш с апликации изискващи цпу мощ - разлика няма да усетиш.

 

Лаптопа хич не е само процесорна мощ и характеристики като рам, хард, видео и други. Лаптопа е много повече: функционалност, удобство, здравина, издръжливост на батериите и др. в този дух, и разбира се и производителност. Затова ще се повторя и допълня: Lenovo и то Centrino платформа, която в общи линии съчетава по-важните неща за един лаптоп, в по-голяма степен от която и да било друга платформа.

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа хич не е само процесорна мощ и характеристики като рам, хард, видео и други. Лаптопа е много повече: функционалност, удобство, здравина, издръжливост на батериите и др. в този дух, и разбира се и производителност. Затова ще се повторя и допълня: Lenovo и то Centrino платформа, която в общи линии съчетава по-важните неща за един лаптоп, в по-голяма степен от която и да било друга платформа.

 

И как Core 2 Duo ще допринесе повече до моята "функционалност, удобство, здравина, издръжливост на батериите и др" ? Производителността е важна само ако имаш нужда от нея.

 

Само да допълня, че така нареченото центрино започва още с Pentium M. Освен това тя съчетава няколко платформи и лично аз не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години).

 

Колкото до леново, има и други модели, които са читаво сглобени. Освен това алуминиевата облицовка на мак-а също не е за пренебрегване.

Link to comment
Share on other sites

И как Core 2 Duo ще допринесе повече до моята "функционалност, удобство, здравина, издръжливост на батериите и др" ? ...

 

:) Това което аз казвам, че стойността на един лаптоп далеч не се измерва само с производителност. С каквото впечатление останах от по-горните постове. А за Centrino -то виж по-долу. ;) Ще си отговориш сам.

 

Само да допълня, че така нареченото центрино започва още с Pentium M. Освен това тя съчетава няколко платформи и лично аз не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години).

 

:) Примерно Dual Core :confused Да не говорим за Селерони, "които не са доста по-стари от 4-5 години".

 

Обичаш да си говориш наизуст май. :D

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Бъркаш се. Този дуал кор за който ти ми говориш е Pentium D, който е само за десктоп.

Celeron също го има в M разновидност, но той не е центрино. :)

Link to comment
Share on other sites

Напротив. Бъркаш се. Този дуал кор за който ти ми говориш е Pentium D, който е само за десктоп.

Celeron също го има в M разновидност, но той не е центрино. :)

 

:) Pentium Dual Core T3400 още Dual Core от новите, които не са Сентрино, а ето и Селерони в продажба в момента и нито един не е Сентрино :confused :rolleyes:

Не може да си специалист по всичко просто (не говоря персонално за теб, но и теб имам предвид), а и няма полза за никой.

 

Те половината Интели май не са Сентрино, пък ти викаш: ..."не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години)"...

Link to comment
Share on other sites

Сега, под центрино имах предвид "оригиналните" центрино платформи (тези от които произлиза пентиум дуал кор) каквато е например санта роса. А този дуал кор е базиран на именно такава платформа, но не го водят центрино защото центрино е бранд за high end процесори, а dual core е бюджетен процесор. Въпросния дуал кор е орязан Core2Duo с Кор2 архитектура. Всичко е маркетинг трик.

Link to comment
Share on other sites

Сега, под центрино имах предвид "оригиналните" центрино платформи (тези от които произлиза пентиум дуал кор) каквато е например санта роса. А този дуал кор е базиран на именно такава платформа, но не го водят центрино защото центрино е бранд за high end процесори, а dual core е бюджетен процесор. Въпросния дуал кор е орязан Core2Duo с Кор2 архитектура. Всичко е маркетинг трик.

 

:) Мога ли само да се усмихна и да кажа, че не е лошо като се обърка понякога човек да може да си признае.

 

Едит: И все пак да добавя, че Сентрино е платформа, а не процесорна линия, та каква е връзката, че Dual Core -a е орязан C2D - това касае процесора, а май си говорим за цялостна платформа. :)

Link to comment
Share on other sites

:) Примерно Dual Core :confused Да не говорим за Селерони, "които не са доста по-стари от 4-5 години".

 

Повод за недоразумението е именно това по-горе. Селерон брандиран центрино няма. Базиран на центрино архитектура обаче има (това имах предвид после под центрино). Pentium DC е чист C2D със сериозно орязан кеш и по-бавно FSB (умишлено занижена), така, че зависи как го гледаш.

Link to comment
Share on other sites

Повод за недоразумението е именно това по-горе. Селерон брандиран центрино няма. Базиран на центрино архитектура обаче има (това имах предвид после под центрино). Pentium DC е чист C2D със сериозно орязан кеш и по-бавно FSB (умишлено занижена), така, че зависи как го гледаш.

 

Изобщо няма недоразумение даже. Ти изрично каза: "...аз не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години)". Оказа се, че половината лаптопи с Интелски процесори НЕ СА Сентрино. Включителни и такива със Селерон, който е "интелски процесор" както и да го погледнеш, а не "зависи как го гледаш". Т.е. откъдето и да го гледаш и както и да го въртиш се пообърка, ама вместо просто да си го признаеш или дори и да не ми отговаряш ти само се затлачваш в обяснения... ;)

Link to comment
Share on other sites

Объркал съм, колкото и Селерон е центрино. Чисто фактически, ти обърка пръв. ;)

 

Не е зле и да покажеш къде, както аз съм така добър да направя. Както и да е, исках просто да покажа, че специалисти по всичко само на хартийка има. И най-много някой друг да страда от техните "авторитетни мнения", щото те винаги си остават на хартия. ;)

 

П.П. И сега последно не разбрах:

...аз не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години)...

- твои думи ли са или някой хакер ти ги е сложил в мнението. :)

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим за Селерони, "които не са доста по-стари от 4-5 години".

 

Не знам колко пъти трябва да посочвам къде. Ето, за 2ри път ти показвам.

Нещо не мога разбера и идеята ти за специалисти на хартия...

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко пъти трябва да посочвам къде. Ето, за 2ри път ти показвам.

Нещо не мога разбера и идеята ти за специалисти на хартия...

 

:) А даваш съвсем друг вид.

 

Селерон го давам за пример в отговор на твоите думи че:

 

"...аз не знам лаптоп с интелски процесор, който не е базиран на центрино (и не е по-стар от 4-5 години)..."

 

и освен Dual Core, който ти дадох за пример, добавих и Селерон, който също е Интелски процесор, който хич не е по-стар от 4-5 години по твоите критерии, и ИНТЕРЕСНО - той също не е в платформата Сентрино. Т.е. оказа се, че както твърдиш, че няма "лапотп с интелски процесор, който ..." то половината лаптопи с Интелски процесори (Pentium Dual Core и Celeron) не са Centrino. :rofl:

 

Не знам дали бях достатъчно ясен дори и за теб, но май е mission impossible да разбереш.

 

А относно специалистите на хартия, оставям на теб да си избереш дали да разбираш или не ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Това, което съм казал е, че са базирани на центрино и същевременно съм пояснил какво съм имал предвид. Това, че нямат стикер е въпрос на брандинг. Ти съответно нямаш търпение да се докажеш и веднага скачаш. Просто спри да използваш по 20 емотикона преди и след изречението щото освен разбъркания ти словоред трябва да се опитам и да вникна в плитката ти логика.

 

*Сега си спомних твои мнения в други теми. Вярно ли си специалист и на- и не- на хартия ? Щото според мен вчера си се обзавел с лаптопец, съответно прочел какво има под кутията му и ... останалото го виждаме.

Link to comment
Share on other sites

...

 

:) Искрено ме радваш.

 

Това, че нямат стикер е въпрос на брандинг...

 

Нормално. Или са им свършили лепенките уупс стикерите, или може и самите Интел да не знаят, че всъщност всичко е Сентрино. Трябвало е да питат мъдреца от bulforum, преди да се изказват неподготвени.

 

...Просто спри да използваш по 20 емотикона преди и след изречението щото освен разбъркания ти словоред трябва да се опитам и да вникна в плитката ти логика...

 

 

:) Виновен ли съм, че съм емоционален, за логиката няма да коментирам - напълно си прав !

 

...Щото според мен вчера си се обзавел с лаптопец, съответно прочел какво има под кутията му и ... останалото го виждаме.

 

Ти направо ми се издигаш още повече в очите (мислех си, че е невъзможно, но ...) абсолютно е така ! ;)

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Не не, ти повече ме радваш. :)

 

Ако с нещо съм те засегнал или съм се усъмнил в безупречната ти квалификация на и не- на хартия - my apologies.

Така де, като нямам phd в коммпютърни науки как съм си позволил да давам мнение в тема за компютри. Естествено. За сметка на това, специалистът "светлия" ни просветли за най-новото в света на микропроцесорите. Той също е и брилянтен инженер разбиращ от ремонт на автомобили. И не на последно място, светлия съветва администрацията на Обама в борбата срещу кризата. И всичко това той го е доказал на хартия, но още по-важно е, че го е доказаел пред себе си и пред нас - потребителите на булфорум.

Link to comment
Share on other sites

...Така де, като нямам phd в коммпютърни науки как съм си позволил да давам мнение в тема за компютри...

 

Нее не, пак не си ме разбрал. ТИ не даваш мнение, ти си Последната инстанция. Това което казваш не са мнения, ами чисти аксиоми - НЕоспорими. "Няма лаптопи с Интелски процесори, които да не са Сентрино." - казах и точка, няма Интел, няма Минтел :rolleyes:

 

... За сметка на това, специалистът "светлия" ни просветли за най-новото в света на микропроцесорите. Той също е и брилянтен инженер разбиращ от ремонт на автомобили. И не на последно място, светлия съветва администрацията на Обама в борбата срещу кризата...

 

Как само ме ограничи. Аз далеч не се изявявам само в тези необятни територии, но бледнея пред твоите познания и широта на мисълта. В крайна сметка не аз разсмивам (исках да кажа просветлявам, ще ме извиниш за аналогията с моя ник) целия форум в немалко теми.

 

П.П. И само да допълня, хартиентите философи ги надушвам отдалеч, да знаеш. Иначе нищо лично, в крайна сметка само си пишем във форума.

 

Edit:

 

Надушвате се а...микропроцесори.

 

ok! Paperman ! ;)

Link to comment
Share on other sites

П.П. И само да допълня, хартиентите философи ги надушвам отдалеч, да знаеш.

 

Надушвате се а...

 

За пореден път доказваш, че твойте знания, те не идват от хартия. При тебе всичко е опит. Ти си ги придобил в продължение на много години опит в дизайна и асемблирането на микропроцесори.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,

Последно питам за мнение. Спрял съм се на следните три лаптопа.

Самия компютър ще се използва за учебни цели - архитектура. Минимум на VGA-то 256mb , min RAM 2gb. HDD - min 160gb.

Въпроса е кой най добре би се справил с обработка на чeртежи , 3D и други. Не профисионално. За учебни цели.

Изискването на университета е мин 256 RAM на VGA. Другото се покрива без проблем.

Бюджета разбира се е ограничен.

Последно съм се спрял на:

 

DELL Vostro - 999лв

Lenovo 3000 n200 - 899лв

HP Compaq - 1179лв

 

Аз си мисля, че и трите са сходни - като качество , марка и конфигурация.

По възможност ще се вземе HP-то май май - повече RAM , по -нов процесор , повече HDD , HD VGA.

Международна гаранция задължително ( ще се ползва извън България )

Link to comment
Share on other sites

Аз бих взел второто, просто съм фен :)

HP май напоследък ги развалиха - само чувам за постоянни забивания, разпояване на чипове от дъното, прегряване и тн :wacko:

Въпреки това не съм запознат с различните им серии и нямам преки наблюдения.

На хартия Dell-а не е добре, заради вграденото видео, но трябва да се види дали другите два не ползват shared memory, защото тук не е отбелязано, ако ползват все същите л**на.

 

Thief и Светлия - мерси че ме разсмяхте.

Нищо лично, но без да се правя на специалист подкрепям мнението на Светлия.

Centrino до колкото имам информация НЕ Е ПРОЦЕСОР, а е търговско име платформа, същояща се от процесор с определено ядро, даден чипсет и даден модел wireless карта.

 

Ако ядрото е друг модел, чипсета е друг модел или картата е друг модел - това НЕ Е centrino, следователно на лепенката не пише това.

Примерно Dothan с i915 e Centrino, но Dothan с i945 не е ;)

Link to comment
Share on other sites

На хартия Dell-а не е добре, заради вграденото видео, но трябва да се види дали другите два не ползват shared memory, защото тук не е отбелязано, ако ползват все същите л**на.

 

Ми би трябвало да не е shared ;)

 

KV649AV: with 256 MB of video memory (512 MB HyperMemory). Indicates dedicated video memory and shared system memory. 256 MB dedicated video memory.

;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...