Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте лаптоп


awesome

Recommended Posts

А според мен, в ценовия клас на Hp -то което си дал е по-скоро:

 

LENOVO 3000 N500

 

Защото модела на Lenovo и модела HP, които си дал са с 300 лева разлика, а това Леново, което съм посочил по-горе е за мен за тия пари, най-доброто. А доколкото знам интелското видео се представя много добре вече, дори и за игри, за приложенията, които ще ползвате обаче, най-добре да си прочетеш в нета кое как е.

 

П.П. А и НР не бих си купил, освен ако не ми го подарят, но и тогава едва ли бих рискувал. Имам тук едно у нас с умряло видео за няма да ти казвам колко пари и то от САЩ - Pavilion dv 6000, а за мои приятели и проблемите им с НР няма да обяснявам.

 

А Дел е компромисен вариант между НР и Lenovo.

 

П.П.П. Естествено има и НР -та които си работят добре, но май това при тях е изключение и въпрос на късмет. Аз имам приятели, които след Lenovo и Tecra -та на Toshiba им се вижда зле.

 

Едит: Дей.а и тъпия НР, сега го разрових да му видя модела точно, и се оказа, че батерията му е изтекла... А иначе е красив, ако това се търси. Но мен точно дърварския дизайн на Lenovo ме кефи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Леново-то има спънато видео. Според мен с видео-то на лаптоп компромис не трябва да се прави. Видео от интел е възможно най-лошия вариант.

Иначе Леново откъм build quality са най-добри. N-сериите са с thinkpad keyboard, което прави писането адски удобно.

Link to comment
Share on other sites

Леново-то има спънато видео. Според мен с видео-то на лаптоп компромис не трябва да се прави. Видео от интел е възможно най-лошия вариант.

Иначе Леново откъм build quality са най-добри. N-сериите са с thinkpad keyboard, което прави писането адски удобно.

 

:) Много е относително това спънато видео. Аз мога да ти кажа, че на интелско видео 3100 игрите, които сме пробвали вървят или по-добре, или поне колкото на 7300 нвидиа с дедикейтид памет. Мойто Леново е със 7300 и тоя стария НР също, лично от мен е пробвано и сравнявано с "барлив" Асеr на мой приятел с 3100 и за мое огромно учудване игрите на 3100 вървят доста по-добре повечето.

Пък в случая говорим за 4500 ! Тъй че от наизуст приказки файда нихт.

 

П.П. Не съм търсил и гледал тестове никога, но знам какво съм видял ЛИЧНО !

 

Edit: Може и в моите топове да е проблема, но се изненадах от това 3100 на Интел. А X4500 трябва да е доста по-добре. Иначе на първо четене и аз съм за dedicated видео в лаптопа, но пък и зависи за какво ще се ползва все пак.

 

Edit2: Тук гледам пак Lenovo 3000 N500, само че с NVidia GeForce 9300M 256MB за 655 USD, a за 781$ го има и с 4 рам и с Виста - не е като избора в ТМ.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, но 7300 е доста по-добре от 3100 макар 7300 да е лоу енд много стара карта. А и съм сигурен, че ти драйвери на Нвидиа не си ъпдейтвал понеже от Леново са много зле в съпорта откъм софтуер. И 4500 е разочарование. Поразрови се из форумите. HD серията на АТИ просто го прави да изглежда смешно подобие на видео.

Link to comment
Share on other sites

За да на отварям нова тема ще пиша тука ако ми позволите :rolleyes:

 

Препоръчайте нещо до 1300 кинта, ще се използва най-вече за някви нормални глупости ии ако става може и за игрички, ама задължително да е с външна видеокарта и интелски проц :)

Link to comment
Share on other sites

Доста от моделите на HP имат едно ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПРИЯТНО нещо - копче за изключване на тъпия touchpad. Колко пъти като съм писал на моя DELL и случайно закача с края на дланта въпросното "чесало" и то вземе че ми подмести мишката... изключително удобно е да може да се изключва. За съжаление дотам се изчерпват предимствата май.

 

Леново - нищо дърварско няма в дизайна, на мен ми харесва. Верно не е лъскав но пък не остават отпечатъци от пръсти. А моделите с титаниево покритие са просто къртач. Имам един приятел от най-скъпия модел на HP мина на почти най-скъпото Lenovo и според него разликата е от земята до небето. И който твърди че 1920х1200 не може да се гледа на 15.4" екран да дойде да го види това лаптопче и да си говорим пак. Чак аз останах изненадан колко добре и ясно се вижда всичко. Не съм 100% сигурен но може и матрицата да не е била TN даже.

 

За DELL - аз не съм сигурен че са между леново и НР... по принцип DELL продават евтини неща докато леново и сони имат репутация че слагат само качествени компоненти (което пак е отосително разбира се). Но като цяло аз съм доволен от всичко което съм си взимал от DELL.

Link to comment
Share on other sites

Бях я прочел, ама пак нещо не мога да го реша напълно :rolleyes:

 

Ми тука като гледам, с най-много опит по темата е djadomraz и като гледам най-добре го е казал. Тъй че, ако търсиш съвет, слушай какво ти пее радиото (в случая djadomraz:) :) .

Link to comment
Share on other sites

Ми тука като гледам, с най-много опит по темата е djadomraz и като гледам най-добре го е казал. Тъй че, ако търсиш съвет, слушай какво ти пее радиото (в случая djadomraz:) :) .

 

Абе не е съвсем така. Аз имам много специфични претенции към лаптопа и обикновено гледам по-скъпите модели, а и игри не играя... Настрана че на всеки вкуса абсолютно субективен - един харесва матови екрани, друг със стъкло защото образа е по-контрастен. Аз последното което ще тръгна да правя на един лаптоп е да играя а даже и да реша да го правя (ако случайно въпросния месец ми е останал половин час свободен и не съм се зарибил да пиша щуротии по форумите) - StarCraft се играе на разделителна способност 640х480 - сещаш се :)

Link to comment
Share on other sites

Това Lenovo наистина изглежда добре...

 

Много приличат на пентиум 3ката ми IBM - запазили са изчистения дизайн, без циганиики и лъскавини.

Между другото последния е произведен през 2001ва и в момента едва може да се забележи в някой ъгълчета излъскано матово покритие, други следи от износване за тези години няма :bgrin:

 

От последните 3 естествено 3тото е най-добре (според парите може да се ориентираш).

Link to comment
Share on other sites

Много приличат на пентиум 3ката ми IBM - запазили са изчистения дизайн, без циганиики и лъскавини.

Между другото последния е произведен през 2001ва и в момента едва може да се забележи в някой ъгълчета излъскано матово покритие, други следи от износване за тези години няма :bgrin:

 

Е то за циганийки и лъскавинки са създали Асеr. Като ги видя с по 10 -на лепенки като на някой Голф и ме избива на смях. Но... за всеки влак си има пътници, пък и като е евтинко...

 

BoqoJIa3a аз Асеr не мога да ти препоръчам без да си изкривя душата. В темата има няколко обсъждани марки, би трябвало сам да се ориентираш.

Link to comment
Share on other sites

Бе и аз искам някой Dell, ама за ся не мога да си позволя да давам допълнителни пари за марката и затва съм се насочил към Acer :) "пък и като е евтинко..." :P

Link to comment
Share on other sites

При ацер като цяло много зависи от модела. Имат боклуци, но виж Ацер Ферари серията...и не само нея.

Link to comment
Share on other sites

Бе и аз искам някой Dell, ама за ся не мога да си позволя да давам допълнителни пари за марката и затва съм се насочил към Acer :) "пък и като е евтинко..." :P

 

 

Откога DELL станаха ултра маркова техника? Те се славят с продажбата на средна хубост неща клонящи към евтиното...

 

Acer : каквото и да съм видял винаги е имало нещо което да ме издразни и едвам съм се сдържал да изкоментирам "еб**и евтиния боклук" (някой път не съм и успявал). Едни мои клиенти взеха няколко монитора Acer - това сигурно руснаците щяха да го докарат по-добре - честно по-кофти монитори не съм виждал

 

Наскоро един лаптоп ASUS гледах - не беше лош

Link to comment
Share on other sites

Аз пък все си мислех че DELL не са Shit ;)

 

Що не ме оставихте с глава в пясъка ? Сега вече ми идват равни с Acer , MSI , Prosoft Inovator , Jar Shits и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Acer : каквото и да съм видял винаги е имало нещо което да ме издразни и едвам съм се сдържал да изкоментирам "еб**и евтиния боклук" (някой път не съм и успявал). Едни мои клиенти взеха няколко монитора Acer - това сигурно руснаците щяха да го докарат по-добре - честно по-кофти монитори не съм виждал

 

Наскоро един лаптоп ASUS гледах - не беше лош

А по-конкретно, кое не ти хареса в Acer-a и кое ти хареса в Asus-a :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте от една седмица съм под голям стрес обещах на баща ми да му купя лаптоп и се оказа голяма грешка. Човека прерови целия нет и така и не може да си ХАРЕСА :angry: Готов съм да дам от 1300 до 1500 лева за такова чудо на техниката помагайте (само да не е ACER не ме кефят тия ). Той често е по командировки ще го разнася със себе си ще се ползва главно за офис преложения малко интернет малко филми и разбирасе Star Craft :bgrin: . Дайте някакво предложение.

 

на тези двата съм се спрял аз

 

http://iskampc.com/toshiba-satellite-a300-1e7-laptop.html

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1851

Link to comment
Share on other sites

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=534601

 

To няма много избор м/у 1300 и 1500 ;)

 

EDIT - Сега говорих с един познат , който е доста запознат с нещата. И ми заяви при мой въпрос : " Към коя марка ще ме насочиш" - Само не HP. ;)

Според него фирмената експанзия на HP във всички посоки от CD-та до "камиони" е сринала качеството на марката.

Гаранционното обслужване било АД , можело да отнеме 1,2,3 седмици ;)

Той ми препоръча да се насоча към Тошиба и DELL. На Тошибите отремонтирването било до 2-3 дни мах!

 

Уффффф :(

Link to comment
Share on other sites

http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1873

Какво ще кажете за това Vostro. Не е с Core2Duo ... с DualCore e , но е с 5 години гаранция.

Само не мога да разбера видеото колко е ? Някой има ли представа ?

 

 

Вижте и това .... http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1767

http://laptop.bg/#/details/LENOVO/4/2228

Link to comment
Share on other sites

А разликата между:

Intel® Core™ 2 Duo processor T6400 2.0GHz (2.00GHz 2MB 800MHz FSB) и

Intel® Pentium® mobile processor T4200 (1 MB L2 cache, 2GHz, 800 MHz FSB, 35 W)

много ли е фрапираща, или може да се преживее :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...