Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте лаптоп


awesome

Recommended Posts

Пропуснал си, че пентиума е Dual Core, което е орязана бюджетна версия на Core 2.

В първия момент си помислих, че е чист едноядрен Pentium (3-4 пъти по-бавен от Core 2).

Разликата не е толкова фрапираща, но я има.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
Пропуснал си, че пентиума е Dual Core, което е орязана бюджетна версия на Core 2.

В първия момент си помислих, че е чист едноядрен Pentium (3-4 пъти по-бавен от Core 2).

Разликата не е толкова фрапираща, но я има.

Мда директно ги копирах от сайта на Jar и хич не съм видял, че не го пише тва леко важно уточнение... Иначе да шсе преживее начи, ако се наложи :)

Link to comment
Share on other sites

Важното е да върши работата, която трябва - аз още си търкалям един музеен експонат и не мисля да го сменям скоро :)

Link to comment
Share on other sites

Перфектен е за тез пари. Новите ацери лично се убедих, че нямат забележки по build quality както бяха едно време.

Link to comment
Share on other sites

А някой може ли да ми препоръча магазин в Пловдив от където да си закупя лаптоп..някъде където да има добър избор и на добра цена .. засега съм се спрял на Multirama .... но.... очаквам предложения ...

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички, дойде време и аз да си закупя такава машинка и съм се спрял на следния модел. Най-вече ме влече големият хард и 4гб рам, но от друга страна е с вградено видео. Това може ли да се окаже проблем при графичната среда на новите уиндоуси (най-вече 7)? Другото нещо, което ме притеснява е марката - дали си заслужава, или е по-добре да дам същите пари за лаптоп с по-слаби параметри, но да е нещо по-сериозно като име?

Link to comment
Share on other sites

Както казах, Ацер доста са си вдигнали качеството (е има още да догонват леново, асус или дел), но дали те устройва покупката само ти може да си отговориш на този въпрос. Защо ?

 

Ако не смяташ да го мъкнеш наляво надясно, не те притеснява липсата на легален Уиндоус, както и наличието на посредствено видео то тогава този лаптоп е за теб. Видео-то подържа Аеро, така че проблеми с графичната среда на Уиндоус няма да имаш.

 

Ако мислиш да го носиш по пътувания, съветвам те да преосмислиш покупката. 15.4 е супер за хоум ентъртейнмънт, но не е много за разнасяне въпреки, че теглото е в рамките на допустимото (виж ако е 17...забрави). Пък и aspire серията не е най размуния избор за пътуващи хора.

Link to comment
Share on other sites

Стенли ,

Според мен - плюсове : RAM , HDD , Wifi N ; Минуси - Dual Core. Не че не може да се преживее. Пък като се има в предвид че за тези пари няма Core2duo. Изглежда харен :)

 

ЕДИТ: Имам в предвид , не че не може да се намери , а да се намери без промяна на останалите компоненти.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много и на двамата. Ето този също ми допада в ценовия клас ~1000лв. Мисля, че избора ще е между тези двата, ама да видим :pirate

Link to comment
Share on other sites

DDR2 VS DDR3 ; Wifi a/b/g VS N ; 500gbVS320 ; Acer VS Lenovo :)

 

Аз лично не бих си взел Acer , но на последък ги хвалят доста... знам ли.

А и съм се вманиачил с това wifi n :)

Link to comment
Share on other sites

Твърдо съм зад леново.

 

По-качествена изработа, 2mpix камера, по-добро видео, 500 гб хард не ти е кой знае от каква полза.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам или нещо такова, но когато асус догонят acer в качеството на лаптопите им, да дойдат да ги черпя по 1 бира. За леновото 2 мнения няма - едни от най-добрите са

Link to comment
Share on other sites

Не знам с какъв асър и с какъв асус си работил та си така настоен, но през ръцете ми не са минали 1 или 2 от тези марки, за да се изкажа по този начин. За да съм по ясен съм работил с 4 асуса и нито 1 не се държеше на нивото на параметрите си, забиват бъгват, сини екрани (дори след нова инсталация на операционната синстема). Правихме и тест с 1 познат с няколко програми товарим по 1 и същ начин няколко лаптопа с почти еднакви параметри и асуса беше най зле, въпреки че беше с 2 рам, а повечето други с по 1 (делл, асер, леново) и 1 тошиба на 2. Не ме интересува особено дали вярваш или не, знам, че когато човек си навие нещо, не отстъпва, аз говоря от опит :)

П.П. нека не разводняваме повече темата, ако има нещо пиши ми на ЛС ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че разводняваме темата.

 

През ръцете ми са минали 2 ацера. Единия (aspire) беше на косъм да се разпадне в ръцете ми. Помня, че като го затварях пантите на ЛЦД панела скърцаха и имах чувството, че всеки момент панела ще се откъсне. Няма да ти говоря пък клавиатурата какъв флекс имаше. Все едно докосваш дъното като пишеш. А охлаждащата система подържаше температурата на границата на топене на пластмасата. Другия беше по-нов модел и явно са се взели в ръце защото горе долу ставаше.

 

Ако искаш да ти извадя един репрезентативен и достоверен poll да видиш какво мислят хората за на качеството на ацер. Average at best. Най-новите им модели вече се траят и са значително по-добре. Просто допреди 1 година да сравняваш ацер със асус е като да сравняваш мерцедес с опел.

 

Като гледам твоите проблеми са били с производителността, а там много зависи и какво точно си пускал, как е подържан софтуера и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от много неща, но когато пускаш еднаква програма на 2 еднакви по параметри компютри, с еднакви операционни системи и изключени всякакви "товарещи" програмки би трябвало да се очаква да се държат по подобен начин

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...