Jump to content
BulForum.com

Games


Shiro

Recommended Posts

Някой да сподели за другите игри , сравнение между Линукс и Виндоуз при Фреймовете за секунда ? Много ми е интересно дали под Линукс вървят по-добре ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
Някой да сподели за другите игри , сравнение между Линукс и Виндоуз при Фреймовете за секунда ? Много ми е интересно дали под Линукс вървят по-добре ?

Quake 3 i Unreal Turnament са по-добре при мен т.е. бяха преди да си сменя картата.

Link to comment
Share on other sites

Еми линуксът по принцип е известен със своята бързина. Нормално е ако една игра е писана свястно за линукс и имаш свестни драйвери за видео картата да върви по-бързо отколкото на уин. И при мен куейка е по-бърз :punk

Link to comment
Share on other sites

Еми линуксът по принцип е известен със своята бързина. Нормално е ако една игра е писана свястно за линукс и имаш свестни драйвери за видео картата да върви по-бързо отколкото на уин. И при мен куейка е по-бърз :punk

Да бе много интересно как става тва , след като Quake ползва OpenGL който и за вин и за лин си е се същия и всичко зависи само от видеокартата, тоя OpenGL е за това - за да няма значение коя е ОС и платформата. С две думи няма как да има разлика между двете ОС или ще е прнебрежимо малка. Колкото пъти съм пробвал игри под linux (специално 3Д), толкова пъти съм видял че не вървят нито по-бързо нито по-бавно от win.

Link to comment
Share on other sites

pochti 1:1 s Windowsovskite samo che ako sa pisani za LINUX

ako sa prez emulator pone na polovina pone pri men

 

primer : quake3 mi varvi pod windows s kam 50tina kadara v linux s kam 53....

ama War3 mi varvi pod Windows neznam s kolko ama super a pod Linux s winex SUPER ZLE :) ( shtoto e s emulator a ne e pisan za linux )

май не съм единствен ...

Link to comment
Share on other sites

E to 3 kadyra sa mnogo , nema shto :) Az sym probval primerno Descent za linux i za windows i si raboti 1:1 kato framerate i kato vsichko.

Link to comment
Share on other sites

cube mnoo priatna igrica sas originalno rasraboten engine i single i multiplayer kato singala si e kato strelba s botowe.no potarsete q ne se nujdae ot instal driveri za 3d{nvidia.com w moia slu5ai }ta qka e nesto m/u doom 2 i quake 3.

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с игрите не мога да не отбележа следното: например ЕТ при мен "хвърчи" с 55-90 fps под linux , докато под вин никога не е било така обаче...не мога да не отбележа, че нарастналото "придобиване" на карти на ATI може да докара човек до бяс с техните отвратителни драивери... :angry1 :sayjin :sick След дълги митартсва, използване на части от чужди xorg- ове наи накрая играта тръгана и точно като си мислех , че всичко вече го бива ето ти - на почти всяко "излизане" ( нека кажем по 1 път на всеки 3 ) проклетата машина "замръзва" и само рестарт я оправя...я кажете някои трик за тая работа....

Link to comment
Share on other sites

ne znam айде айде на бг. та не знам дали сте пробвали кююб доста е готина като се има предвид 4е е безпалтна.нещо м/ъ доом и куейк.не е лосха и тва цялото е само 8мб тар.гц като по касно няма нуйда от няква занимавка като компилирания и не знам си кво икса само 3д драйвери .ся на мен

не ми стартира винаги ама ся..

Link to comment
Share on other sites

ne znam айде айде на бг. та не знам дали сте пробвали кююб доста е готина като се има предвид 4е е безпалтна.нещо м/ъ доом и куейк.не е лосха и тва цялото е само 8мб тар.гц като по касно няма нуйда от няква занимавка като компилирания и не знам си кво икса само 3д драйвери .ся на мен

не ми стартира винаги ама ся..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Нека задам моето въпросче :)

 

Става въпрос за някои по-стари игри при които крак-ването ставаше чрез regsetup.exe файлче или направо чрез .reg файл.

 

Как ще стане този номер в cedega. ??

 

(забелязах system.reg файл със нещо като част от регистрите.. ама все пак да питам. може би някой от вас се е борил със това.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
недей да пастваш , станаха нещата ;-) тънкия номер е че реда "4.3=/usr/lib/transgaming_cedega:/usr/bin/cedega" трябва да се добави в локалния фаил (този в home dir) а не в този в /usr/lib/transgaming_point2play/

в хелпа пише че може и в него ам не става

 

Всъщност се оказа че "тънкия номер" е че файла трябва да се казва Point2PlayRC, а не point2playrc... :) size does matter.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така, имам следния проблем...

Търсих си свестен бридж за линукс и накрая си намерих един наистина добър, който обаче не мога да си инсталирам :) Става въпрос за aBridge. За да тръгне той трябва библиотеката wxWindows. Само че 3 или 4 от свалените 5 нейни версии успях да компилирам и инсталирам безпроблемно. Конфигурира се без проблем, но при make дава error и то от ония error-и, при които се чувстваш супер безсилен, защото са грешки в самия код. Чудите се защо съм пробвал да инсталирам толкова версии на wxWindows? Ами след инсталацията на библиотеката би трябвало aBridge да се инсталира безпроблемно. Но след конфигурирането на сорса, при опита за компилиране отново дава подобна тъпа грешка (на make)

g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I.   -I/usr/local/lib/wx/include/gtk2-ansi-release-2.6 -I/usr/local/include/wx-2.6 -DGTK_NO_CHECK_CASTS -D__WXGTK__ -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGE_FILES -D_LARGEFILE_SOURCE=1  -g -O2 -I/usr/local/lib/wx/include/gtk2-ansi-release-2.6 -I/usr/local/include/wx-2.6 -DGTK_NO_CHECK_CASTS -D__WXGTK__ -D_FILE_OFFSET_BITS=64 -D_LARGE_FILES -D_LARGEFILE_SOURCE=1 -c -o table.o `test -f 'table.cpp' || echo './'`table.cpp
table.cpp:60: error: invalid static_cast from type `void
  (aBridgeTable::*)(wxCloseEvent&)' to type `void
  (wxEvtHandler::*)(wxCommandEvent&)'
table.cpp:61: error: invalid static_cast from type `void
  (aBridgeTable::*)(const wxMoveEvent&)' to type `void
  (wxEvtHandler::*)(wxMoveEvent&)'
make[2]: *** [table.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/shiro/Desktop/abridge-0.4.0/src'
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/shiro/Desktop/abridge-0.4.0/src'
make: *** [all-recursive] Error 1
shiro@tiger:~/Desktop/abridge-0.4.0$

На Slackware 10.1 съм, друг вариант освен сорса не виждам за инсталация. Ако някой може да ми каже кой точно файл ми трябва за инсталация на wxWindows или къде бъркам, ще съм благодарен.

Link to comment
Share on other sites

На Slackware 10.1 съм, друг вариант освен сорса не виждам за инсталация. Ако някой може да ми каже кой точно файл ми трябва за инсталация на wxWindows или къде бъркам, ще съм благодарен.

 

Защо да няма?

Аз ползвам slackware package:

ftp://mirror.etf.bg.ac.yu/linuxpackages/S...0-i486-1pcx.tgz

 

Налагало ми се е и wxPython: (давам го само в случай че ти се наложи и на теб за нещо)

ftp://mirror.etf.bg.ac.yu/linuxpackages/S...1-i486-2tsu.tgz

Link to comment
Share on other sites

Ааа, aph3x, мноо мерси! Сега вече поне знам, че проблемът не е в библиотеката :) Аз уж търсих пакет за слак ама намерих само някви стари версии. Иначе това, че може само от сорс, имах предвид за бриджа. И след тая инсталация на wxWindows от tgz-to пак дава същата грешка при make-ване на aBridge, която вече супер мноо почвам да си мисля, че е bug в кода.

aph3x: ае да го компилираш на твойта машина и да ми кажеш дали става pls :) И ако става да ми пратиш binary-то :P

Link to comment
Share on other sites

aph3x: ае да го компилираш на твойта машина и да ми кажеш дали става pls :) И ако става да ми пратиш binary-то :P

 

Сори:

 

table.cpp:60: error: invalid static_cast from type `void
  (aBridgeTable::*)(wxCloseEvent&)' to type `void
  (wxEvtHandler::*)(wxCommandEvent&)'
table.cpp:61: error: invalid static_cast from type `void
  (aBridgeTable::*)(const wxMoveEvent&)' to type `void
  (wxEvtHandler::*)(wxMoveEvent&)'
make[2]: *** [table.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/usr/local/src/abridge-0.4.0/src'
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/local/src/abridge-0.4.0/src'
make: *** [all-recursive] Error 1

 

На сайта на aBridge забелязах, че е спряна разработката и. Другото нещо според мен е че тъй като screenshot-ите са доста стари може би играта иска по-стара версия на wxWindows, но мисля че не си заслужава да се пробва със downgrade. :angry:

 

http://www.floater.org/ е някъв друг бридж.. мрежово ориентиран.. ама не го пробвах защото иска Jam... някаква алтернатива на Make :wacko:

по добре не си губи времето с него :)

 

Edit: windows версията не тръгва с cedega :zzz

Link to comment
Share on other sites

На сайта на aBridge забелязах, че е спряна разработката и
Е, аз това не го забелязах и сега разбирам защо не са ми отговорили на мейла, в който са обяснявах на дълго и широко :)

 

мисля че не си заслужава да се пробва със downgrade
Пробвах, дава същата грешка :angry:

 

иска Jam... някаква алтернатива на Make
Да бе, и аз го пробвах тоя бридж и аз го зарязах заради тва Jam. Ко туй? :unsure:

 

windows версията не тръгва с cedega
а някой да има някаква идея за някой свестен бридж? Дори и за уиндоус да е, дори и къвто и да е, ама да е със свестен изкуствен интелект. Аз ше се мъча да го подкарвм :)

 

aph3x: мерси, че си се позанимавал, оценявам го :) Само кажи как се пипа тоя виртуален десктоп и ще помъча всичко, за да наглася глупавите икони по десктопа (с драйверите на nvidia съм...)

Link to comment
Share on other sites

aph3x: мерси, че си се позанимавал, оценявам го :) Само кажи как се пипа тоя виртуален десктоп и ще помъча всичко, за да наглася глупавите икони по десктопа (с драйверите на nvidia съм...)

 

Забрави го виртуалния десктоп. Проблема с иконките според мен е чист проблем на КДЕ.. и до колкото забелязах по някакъв начин свързан и с появяването на панела отдолу.

 

Реших проблема с иконките.. просто като изтрих голяма част от тях :) и прехвърлих, например, peer 2 peer програмите в самото K menu.

 

ето ти снимка на десткопа ми в момента:

 

http://aph3x.hit.bg/snapshot2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе вие не разбрахте ли най-накрая, че никой не прави свестни игри за линукс, всичко излиза за виндовс и хбокс, плей стейшън и квото се сетите, линукс е последната дупка на кавала когато става дума за игри :) Друг е въпроса защо е така - лично аз не се наемам да давам отговор ама сигурно го има - и то логичен и икономически обоснован, еба ли го нали всички искат кинти - значи е така

P.S.

сега сигурно ше отнеса 20*10^897 псувни от заклети фенове на linux - ама на, нито една mager фирма за игри не пуска веднага версии за linux - що така? Да не говорим че повечето изобщо не пускат версии за linux. Защо така ? Може ли да ми отговори някой? Нали linux е OS като всяка друга, що така куца работата с игрите?

Link to comment
Share on other sites

Много просто: всичко е пари и всичко е обвързано с DirectX (от операционна система, за windows става въпрос, до видеокарти)

Напоследък все по малко игри се пишат за OpenGL, а под linux за друга алтернатива няма освен opengl .. е има и SDL aма той май няма да свърши работа :)

 

DirectX e нещото което крепи Microsoft - на него са базирани не само игрите ами и всички онези приложения които липсват за Linux. Това е положението... Е да някои фирми си позволяват лукса да порт-ват игрите си за Linux което е добре, но резултата го виждате - твърде малко са.

 

Колкото до Cedega например - подкрепям проекта в две ръце. То е ясно че нищо не може да стане отведнъж. Аз пак съм доволен че със нея тръгват Thief-овете... друго не ми трябва ;)

Link to comment
Share on other sites

sasquatch: луд ли си, тука заклети линуксджии няма. Всички сме реалисти. Иначе то е ясно защо няма много игри - от тях не се печели много от подръжка :) (откъдето идват основно парите за линукса). Все пак някой "неща", примерно KDE, са немислими без игри и те си правят някой малки знаимателни игрички за зарибявка (тип сокобан). Предполага се, че линуксджиите са седнали през тази операционна система, за да вършат работа, а не да се радват на красотата на дектопа си (въпреки, че точно в това отношение мисля, че линукс вече надмина уиндоус). Аз уиндоус през последната една година съм пускал към десетина пъти - няколко за майка ми да праска на Microsoft Word и няколко, за да играя Brood (с cedega ми насича малко .. наистина е малко но е достатъчно да ме нерви). Иначе на линукс си праскам яко Quake III Arena и Neverball, а ако си много на зор за игри си свали някой емулатор тип mupen64 и почвай .. там игри бол.

Вярно обаче за супер големи и хубави игри, единствената която се сещам за линукс е Doom III.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няма ли фенове на Heroes? Аз си играя Heroes III, инсталирана под уин, със cedega и върви еднакво добре както и под уин. А за Quake III - играя го инсталиран под уин със cedega и пак върви по-добре отколкото под уин.

Link to comment
Share on other sites

wow, Shade, you hacksta! На мен пък нищо с cedega не ми върви толкова добре колкото на уин :( Не знам какво бъркам ама .. дори бруда ми насича. А btw Heroes III и Quake III ги има за линукс :)

Link to comment
Share on other sites

Ами като се има предвид, че попреформатирах win дяла и сега нямам мищо на него, мога и да премахна необходимостта от cedega :) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...