Jump to content
BulForum.com

Games


Shiro

Recommended Posts

Тема за игри :) (проблеми, решения, предложения, дискусии)

ТЕЗИ са на локалния

Ако набарате други игри, които си заслужават - или ги качвайте тук или давайте URL-и в темата

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

eee, nqma li linux gamer-i v toq forum weee

i oshte neshto .. brood-a mi lagva s winex3. Kompa mi e duron na 900, 256 RAM, GeForce MX400 32MB ... bi trqbalo da vyrvi dobre dori i pod linux, imaiki predvid, che WarCraft III podkarana s winex3 ne lagva na byrzite kompiutri. Tva e brood, mnogo po-niski iziskvaniq, sogurno nqkoq opciq ili neshto takova, ne znam, kajete zashto lagva. (driverite za video kartata sa mi instalirani)

Link to comment
Share on other sites

eee, nqma li linux gamer-i v toq forum weee

i oshte neshto .. brood-a mi lagva s winex3. Kompa mi e duron na 900, 256 RAM, GeForce MX400 32MB ... bi trqbalo da vyrvi dobre dori i pod linux, imaiki predvid, che WarCraft III podkarana s winex3 ne lagva na byrzite kompiutri. Tva e brood, mnogo po-niski iziskvaniq, sogurno nqkoq opciq ili neshto takova, ne znam, kajete zashto lagva. (driverite za video kartata sa mi instalirani)

Споко бе, ко ревеш? :)

Лично аз играя на ЕТ, една седмица след излизането на демото (т.е. от 2-ри май 2003-та).

Това, което е събрано и в момента на warez-a е напълно достатъчно - всъщност, като гледам, май това е всичко, което си заслужава да се играе. Имай в предвид, че едва последната година големите производители на игри почват да правят нещата си и за Линукс.

Направо не схващам, какво искаш да постигнеш с този пост? Не вярвам да питаш за разни простотии от рода на Kill_Bill, морски_шах и табла?

 

п.с. все се каня да те питам - какъв ти е проблема с кирилицата? Ако не може да я инсталираш - пиши :)

Link to comment
Share on other sites

Mai shte se naloji da pochakame oshte malko za povechko igri za linux az do momenta ne se seshtam za poveche ot 5-10 svqstni zaglaviq za linux

Link to comment
Share on other sites

А бе и на кирилица мога бе, просто не ме кефи, свикнал съм си на чатърски :)

Kakvo sym bil celql s tozi post .. mi s pyrviq iskam da mi kajete oshte golemi igri za linux, a s vtoriq iskam da razbera zashto brood-a s winex3 mi lagva. Syshto taka iskam da pitam dali nqkoi ima Counter Strike za linux.

Link to comment
Share on other sites

А бе и на кирилица мога бе, просто не ме кефи, свикнал съм си на чатърски :)

Kakvo sym bil celql s tozi post .. mi s pyrviq iskam da mi kajete oshte golemi igri za linux, a s vtoriq iskam da razbera zashto brood-a s winex3 mi lagva. Syshto taka iskam da pitam dali nqkoi ima Counter Strike za linux.

Aha, shvanah. Az pyk moga na 4atica, ama ne me kefi....

Така наречената шльокавица много ме затруднява при четене и доста пъти просто не обръщам внимание на такива постове.....

Както и да е, ти питаше за друго.

 

1-во за насичането - мисля, че е нормално за някои неща под wine/winex да имаш проблеми. Все пак това е нещо, като емулация *въпреки, че Wine Is Not Emulator (wine). Според мен за това лек няма - ако нещо сече под windows, ще сече и под Линукс. Тук не мога да ти помогна - нямам опит с wine

2-ро за "контрата" - не знам да има версия за Линукс. По-точно - има само сървър, но не и клиент. Т.е. не може да го играеш под Линукс без wine/winex.....което ни праща при т.1 :)

Link to comment
Share on other sites

ако нещо сече под windows, ще сече и под Линукс

osven brood-a da mi nasicha pod windows maina ...

 

A za counter-a pod windows imam botove, koito imat opciq i pishe kak da se nastroqt pod linux, tyi che sigurno ima counter za linux, ama kyde .. ?

Link to comment
Share on other sites

osven brood-a da mi nasicha pod windows maina ...

 

A za counter-a pod windows imam botove, koito imat opciq i pishe kak da se nastroqt pod linux, tyi che sigurno ima counter za linux, ama kyde .. ?

Ако го намериш - пиши :)

Link to comment
Share on other sites

Emi svalih eto tova 107.7 MB-ovo jivotno: cs_15_full.tar.gz

Kato se razarhivira stava 184 MB, koeto s malko karti e tochno tolkova kolkoto trqbva da si byde countera. Ama tuk nqma nito edno binary, mito edin .c fail, ne vijdam kak se predpolaga da go pusna. V readme-to ne pishe nishto za instalaciq, ne znam, sigurno az sym prekaleno prost. To verno server mai trqbva da byde ama az i servera ne moga da pusna.

Link to comment
Share on other sites

Tva i az go svalih. Naistina nqma kak da go pusnesh. MIslq che trqbva da imash Half Life za linux i tva da go instalirash v/y nego, no taka i ne sym nameril oshte Half Life za linux ta da sym siguren.

Link to comment
Share on other sites

Mda, half za linux opredeleno nqma, mnogo tyrsih. Trqabva da namerim nqkoi da ni kaje kak sa puska counter-a wee, az mislih mail da prashtam .. ama na koi ?

Link to comment
Share on other sites

az pak se 4udq kakvo protiv imate igrite prez wine ???

az v momenta igraq StarWars Jedi Academi prez winex , vsi4ki nastroyki mi sa max quality i razdelitelna sposobnost 115 X 864 nqmam nikakvi problemi i kato gledam ping-ovete po vreme na igrata v internet v 99% ot slu4aite moq e nay malak ! ! !

 

ako nqkoy se interesuva ima edin sayt s gotovi instaleri za dosta igri http://liflg.sourceforge.net/?page=cat&catid=1

 

instalerite sa mnogo udobni s grafi4en interfeis i vsi4ko si e kakto se polaga da e

 

preduprejdavam samo 4e polzva6tite SuSE 9.1 zadaljitelno trqbva da imat instaliran WineX 3.3.2

 

ne po niska versiq za6toto po starite versii ne razpoznavat dali ima disk v DC-to

 

P.S. da ne kazvam golqma duma ama taq igra pod SUSE 9.0 i WineX 3.2-1 mi varve6e po dobre

otkolkoto pod Win

 

poqvqvat se instaleri za vse pove4e igri do momenta ima instaleri za slednite igri :

 

 

baldur's gate 2

battlefield 1942

call of duty

commandos

commandos 2

deus ex

fallout

fallout 2

fallout tactics

far cry

gta 3

hidden and dangerous 2

jagged alliance 2

mafia

max payne

max payne 2

monkey island 4

need for speed: underground

planescape torment

soldier of fortune II - double helix

star trek elite force2

star wars jedi knight II: jedi outcast

star wars jedi knight: jedi academy

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

абе хора някой успял ли е да накара цедега и поинт то плей да работят заедно

имам предвид след като и двете са инсталирани от рпм пакети а не парво инсталиран поинт то плей и после чрез него изтеглена и инсталирана цедега

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

аз с point2play не съм се занимавал, но горещо ви препоръчвам neverball :) Трябва само малко време да свикнеш с камерата и после става много забавно.

Link to comment
Share on other sites

Ей досега цъках на Return to Castle of Wolfenstein с Cedega 4.3 и Point2Play от Wareza пасват си идеално след лека редакция в един файл в /usr/lib :D и да знаете може да е абсурдно но върви по бързо под Linux :blink: , засеках кадрите в секунда и под двете операциони системи.

Link to comment
Share on other sites

Значи инсталираш двете прорами влизаш в /usr/lib/point2play създаваш файл point2play текстови естествено там пишеш WineX и на долния ред версията на Cedega и пътя до директорията където се е инсталирала това при мен е /usr/bin. Това се прави защото Point2play не разпознава ,че има инсталирана Cedega понякога и нейната версия. После пускаш Point2play ,който трябва вече да каже ,че има вече Cedega указваш пътя до сетъп файла на играта,името на същата, версията на шейдърите,обема видео рам и прочие.И после знаеш какво следва :punk :punk

 

УСПЕХ и чети Help-a на Point2Play защото за малко да кажа че си мързелив и не обичаш да четеш :D там пише всичко това ,което ти написах.

Link to comment
Share on other sites

Xray уж правя всичко точно както пише в хелп-а деа ам нещо не се получава

 

ще сам ти много задължен ако пастнеш тук съдържанието на твоя point2playrc

 

недей да пастваш , станаха нещата ;-) тънкия номер е че реда "4.3=/usr/lib/transgaming_cedega:/usr/bin/cedega" трябва да се добави в локалния фаил (този в home dir) а не в този в /usr/lib/transgaming_point2play/

в хелпа пише че може и в него ам не става

 

ей затова реших да питам преди да се мъча сам защото нещата не винаги са такива каквито изглеждат ;-))

 

аз ползвам SUSE 9.2

Link to comment
Share on other sites

За всяка дистрибуция е различно при мен стана като добавих файла в /usr/lib/transgaming_point2play/. Пиши ако пуснеш някоя игра и върви добре

,то да пиши всеки който е пуснал нещо и дали има някъв пиниз при дадената игра за да върви добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...