Jump to content
BulForum.com

AMD 64*2 Athlon 6000+ какъв охладител да му сложа


Recommended Posts

като купувах този процесор видях,че е в комплект с охладител

още в магазина ми се стори много "икономисан" и питах продавача

дали ще върши работа,отговори ми че щом е там сигорно ще върши

сложих го и при хладните дни до скоро поддържаше 40 градуса и

всичко беше ОК

днес пускам компа и какво да видя още при стартиране и проца е вече 48 градуса

като поработи малко и компа изключва,явно прегрява хайванчето

не ми се мисли какво ще стане при летните жеги,сега температурата в стаята ми се

покачи само с 3 градуса е процесора започна да прегрява

някои знае ли с какво може да го охладя,какъв радиатор да търся за него

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ако изключва при 40-50 градуса, виж в BIOS дали не е включена опцията за това. Мисля, че до 65 градуса бяха опциите. Мисля, че до 70 градуса не трябва да изключва.

Иначе и аз не разчитах на боксовия. За АМ2 най-добрия може би е този, с който съм и аз

CNPS 9500 AM2

 

На макс обороти е шумничък (2400 оборота), но с идващия с него фан контролер, съм го пуснал на 1700 и не се чува почти изобщо, да не кажа хич. Зимата при стайна 22 градуса, проца си държеше 29-31 някъде.

В момента е около 40 градуса.

Лятото ще му покажа малко оборота на около 2000.

 

Ако не ти се дават толкова пари, виж някой Arctic Cooling модел, AC Freezer 64 Pro или подобен. Аз обаче не бих ти препоръчал такъв, защото тия техните МНОГО трудно се заключват в слота, нещо планката им е адски стегната и ако го закопчееш както трябва, ще чупи дъното рано или късно. Аз го бях закатанчил с пирон за да не натяга много. Иначе много доволен си беше, обаче за година и половина, от прахоляци, от постоянна работа, почти спря вентилатора му и затова го смених. Иначе хлади много добре, наравно с залмана. И той е много безшумен.

Link to comment
Share on other sites

като пусна компа проца стартира с 35 градуса

сега след около 40 мин. работа вече е 65 и всеки момент ще изключи

през деня като беше по-топло стартираше на 48 градуса

мерси за съвета

:)

Link to comment
Share on other sites

Моя е същия, но 4000+ оверклокнат до 5400+. Със боксов охладител. Нямам климатик в стаята. Настроил съм го да изключва при 90 градуса (при мен това е макс.). Изглежда ми доста, но щом се поддържа от дъното като опция предполагам е допустимо. Така, че и при теб сигурно ще има настройки за изключване при по-висока темп.

Обаче лятото при по-голямо натоварване ми гаснеше и се налагаше да намалям честотата. Ако предположим, че оверклокнатия 5400+ грее колкото стандартен 5400+ и че всички боксови охладители са еднакви (и стария ми Sempron 3000+ беше със същия като този, с който съм в момента), но аз не знам дали е така, тогава твоя 6000+ няма шанс лятото. Така, че можеш да му пуснеш по-висока темп. за изключване, но може би решението ще е временно.

Link to comment
Share on other sites

Тия боксовите явно са правени за ползване на полюсите :) .

Взима някакъв за поне 25-30 лв и със сигурност ще е по-добър от боксовия.

Моят лятото (предното лято) под товар 100%, стигаше макс до към 55 градуса. Има климатик, вярно, но и с него държим около 29 стайна, че сме зиморничави и не се боим от топлото (е, не прекалено топло, след 38-9 стайна когато ставаше преди години, вече ни ставаше жешко) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Athlon 5600+ с боксов охладител и в момента държи 13 градуса :lol: ... незнам колко е вярно това, но при товар достига макс 40 градуса, незнам колко време ще трае с този бокс, но засега ми върши чудесна работа ... да се надяваме само в жегите да не прави проблеми :lol: :P

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Athlon 5600+ с боксов охладител и в момента държи 13 градуса :lol: ... незнам колко е вярно това, но при товар достига макс 40 градуса, незнам колко време ще трае с този бокс, но засега ми върши чудесна работа ... да се надяваме само в жегите да не прави проблеми :lol: :P

Това е невъзможно да ти държи 13 градуса.

P.S. Скоро продадох във форума същия залман като на теди за без пари.Върши идеална работа.Събери си пари най-добре и си вземи него.

Link to comment
Share on other sites

Скоро продадох във форума същия залман като на теди за без пари.Върши идеална работа.Събери си пари най-добре и си вземи него.

 

така и ще направя

:)

Link to comment
Share on other sites

взех охладителя от jar

вече 2ч. процесора ми е 30 градуса без на покачва нагоре

:)

Честито :) .

Ти да не си от София?

Jar как така са го имали наличен, че само след 3ч. казваш, че си го взел, при тва в Понеделник?! :D

Link to comment
Share on other sites

Ти да не си от София?

Jar как така са го имали наличен, че само след 3ч. казваш, че си го взел, при тва в Понеделник?!

 

да от София дойде кулера

шеф-а на Jar ми е познат и

като ми писа още вчера,че там го има

му звъннах на личният гсм. и ми го доставиха рано днес

 

:)

Link to comment
Share on other sites

да от София дойде кулера

шеф-а на Jar ми е познат и

като ми писа още вчера,че там го има

му звъннах на личният гсм. и ми го доставиха рано днес

 

:)

Не знам шефа ама има една много яка кака в магазина май е жена му :)

Link to comment
Share on other sites

...шеф-а на Jar ми е познат...

:)

Връзкар :bgrin: .

 

Не знам шефа ама има една много яка кака в магазина май е жена му :)

Аз си имам вече приказка с каката, много е дружелюбна :)

Link to comment
Share on other sites

за вас кака за мен бившо гадже

аиде да спрем до тук,че виж може и баджанаци

на станем с шеф-а

:D :D :D

Я раздуй за каката, омъжена ли е? :bgrin:

Аз не съм минавал оттам поне от 3 месеца, ако говорим за същата де.

Link to comment
Share on other sites

Я раздуй за каката, омъжена ли е? :bgrin:

Аз не съм минавал оттам поне от 3 месеца, ако говорим за същата де.

Tango качи някакви снимки да видим за същата ли говорим :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да бях видял по-рано щях да ти кажа да си купиш Xigmatek със 120 перка и heatpipe direct touch, но както и да е.

http://www.dekada.com/catalog/cooler-heatp...7b83f74b475e764

Тая перка не можеш да я чуеш никога, а освен това хлади много по-добре...

 

Аз имах такъв залман за с775 и бях крайно недоволен - освен че е слаб и перката вдига обороти много гадно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...