Jump to content
BulForum.com

Хард дискове - относително по-тихи


Светлия

Recommended Posts

Аз доколкото си спомням се оплакваше от хитачи 250 гб.Аз също имах модел 320 гб изключително шумен.Явно зависи от серията.

 

 

...че в момента ползвам едно Хитачи 250, което къркори доста осезаемо...

 

 

...

П.П. Само като се сетя за онова Хилти - Сийгейта...

 

:) Много добре си спомняш даже, само дето аз в момента не мога да кажа Хитачи ли беше или Сийгейт. Защото има вариант да съм сгрешил, но ми се струва, че беше Сийгейт, ще питам човека, който го взе.

Иначе диска, който в момента ползвам е: Hitachi HDP725050GLA360 ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) - не го знам точно каква серия е, но не се чува въобще.

Link to comment
Share on other sites

Имам 500GB Seagate. сата2.

Не се чува въобще, ама хич.

Тъй че кое е хилти и кое не, да си кажа, че зависи и от контролера, и от това дали са инсталирани драйверите.

Имам и WD, който само при усилен seek се чува, но това се наглася с AAM опциите, а аз още не съм ги бутал.

Link to comment
Share on other sites

аз имам 6 seagate-a 320-ки в една машина - ела да ги видиш колко са тихи

7200.10 ли са??

Аз иамм такава 320ка и е много гореща и шумна :confused

Въпреки, че кутията ми е с разни окачвания да не се предават вибрациите от хардовете пак го чувам.

Link to comment
Share on other sites

7200.10 ли са??

Аз иамм такава 320ка и е много гореща и шумна :confused

Въпреки, че кутията ми е с разни окачвания да не се предават вибрациите от хардовете пак го чувам.

 

В момента не мога да проверя, помня че бяха NS а не AS серия, но за по-конкретен модел трябва да отварям кутията или поне да рестартирам но нито са горещи нито са шумни. Взимал съм ги преди около 4 години та може и да са 7200.9. Ако ти е важно мога да проверя все пак

Link to comment
Share on other sites

Не че ми е важно, просто се учудвам, защото 90% от 320ките са 7200.10, моя ако е без перка отпред вдига 58-60 градуса лятото и си потраква.

Сега с перка е на 43 градуса, докато другите са на 38-40.

Иначе в еверест пише, няма нужда от рестарт:

seagate1.jpg

 

Сигурно са ти 7200.9 или друга серия.

Link to comment
Share on other sites

Иначе в еверест пише, няма нужда от рестарт:

 

Не, не пише - пише ARECA ARC-1220-VOL#00 SCSI Disk Device. Модела го показва когато се инициализира софтуера на масива... Това което си ми показал е така когато дисковете са закачени направо за дъното а моите очевидно не са :)

 

И тези които ми показваш са AS серията а моите са за сървъри - NS серия

Link to comment
Share on other sites

Това което си ми показал е така когато дисковете са закачени направо за дъното а моите очевидно не са :)

 

Пропуснах тази подробност :)

Каква е разликата на NS от масовите, освен че са скъпи??

Link to comment
Share on other sites

Това му са дисковете на Дядомраз.

Обаче аз нещо не намирам от коя точно серия са.

Иначе NS се водят за голямо натоварване, по-надеждни, с фърмуер по-подходящ за райдове и разни такива оптимизации за сървърни хави..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...