Jump to content
BulForum.com

Проблем с ниските обороти


sek800

Recommended Posts

Колата е 92г. На газ си държи нормално ниските,но като се прехвърли на бензин и започва да гасне.

Чистиха дюзите,ама не се оправи.Има ли възможност да е от моторчето на празния ход?

И от къде може да се вземе,ако е от това?

Някакви идеи за нещо друго...?

Link to comment
Share on other sites

Колата е 92г. На газ си държи нормално ниските,но като се прехвърли на бензин и започва да гасне.

Чистиха дюзите,ама не се оправи.Има ли възможност да е от моторчето на празния ход?

И от къде може да се вземе,ако е от това?

Някакви идеи за нещо друго...?

 

Запушен горивен филтър?

Link to comment
Share on other sites

Колата е 92г. На газ си държи нормално ниските,но като се прехвърли на бензин и започва да гасне.

Чистиха дюзите,ама не се оправи.Има ли възможност да е от моторчето на празния ход?

И от къде може да се вземе,ако е от това?

Някакви идеи за нещо друго...?

 

 

Според мен бензиновата помпа ти издава багажа.

 

Ако е моторчето за празен ход, когато си на свободна скорост оборотите ще играят и ще гасне, без значение дали си на газ или бенз. Също така самото моторче подлежи на почистване, преди да се вземе ново.

 

Но пак казвам за мен е 99% бенз помпа. Успех.

Също е възможно и филтъра да е :)

Link to comment
Share on other sites

Беше почистен мотора на ниските и има нещо вярно,че може да е от бензиновата помпа,щото филтъра е сменян.

п.п. Колата е инжекция.(ако има значение)

Link to comment
Share on other sites

Беше почистен мотора на ниските и има нещо вярно,че може да е от бензиновата помпа,щото филтъра е сменян.

п.п. Колата е инжекция.(ако има значение)

 

Еми щом не е филтър и дюзите са ти чистени, единственото което остава е помпа. Все пак на газ си работи без проблем...

Link to comment
Share on other sites

А дали е възможно да е сдал фронта някой датчик?

 

Защо не идеш някъде да я погледнат. Тук може да се гадае до откат и пак да няма резултат. Ако е помпа е логично и в движение да прави парчета - да няма мощност, да не може да се изреже и т.н. Но ако си върви и само празния ход изчезва, надали проблемът е в помпата.

Link to comment
Share on other sites

.... Или бенз. помпа или клапанчето за обратното гориво не ти затваря добре....

Като второто лесно може да бъде проверено..., но в сервиз.

Link to comment
Share on other sites

Бензинова помпа не е.Над 2200 оборота си е идеална.Дебитомер няма да е,защото е сменян.

Или е клапана за обратно горива или моторчето за ниските.

Утре ако имам време ще ида до сервиза,дано да е нещо тънко,че вече по тая кола пари не ми се дават,въпреки че винаги си е поддържана.

Ще пиша за развръзката. :P

Link to comment
Share on other sites

По нашата пукната стинка не сме дали....а едни 75 лева за 7 години. Лош късмет просто. От как ми оправиха колата хора, които разбират и аз нямам проблеми с ФИАТА. Просто тука в града майсторите се броят на пръстите на едната ръка на пазрджишки шлосер

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пичове,проблема е решен.

Оказа се дебитомер и по-точно датчика на клапата.

Взех един нов за някакви стотинки,смених го и сега проблема е решен.

Благодаря на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...