Jump to content
BulForum.com

netbook


MititU

Recommended Posts

Искам да си закупя някво netbook-че но се чудя каква точно марка и модел да е някой може ли да сподели мнения за тези лаптопчета,но да е във порядъка на 800 лева максимум компчето. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Искам да си закупя някво netbook-че но се чудя каква точно марка и модел да е някой може ли да сподели мнения за тези лаптопчета,но да е във порядъка на 800 лева максимум компчето. :)

Има едни Aceri по 1000 1000 и нещо вървят много са хубави за парите си един приятел си взе и е много доволен.Тъй като не ми се рови сега за точния модел беше с 4 гб рам ддр2 интел дуал кор и 320гб хард.

Вместо 800 отдели още 200 да си заслужава поне.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

за да не отварям нова тема, ще пиша в тази. насочил съм се към asus и за момента 2 модела - Eee PC 900HA и Eee PC 1000H

четох и гледах ревюта в интернет, но все още не мога да преценя кой от двата да избера. разликата от 120 лв. за мен не е малка и ако наистина по-малкия екран и по-малката клавиатура не е проблем (за батерията не съм толкова претенциозен), бих взел него по-евтиния.

та, ако някой има един от двата модела нека сподели впечатления.

ако ги сложа на кантар за 900HA натежават по-ниска цена, по-лек, по-малки размери, докато за 1000H - по-голям дисплей, по-голяма клавиатура и по-голяма батерия (6-клетъчна вместо 4-клетъчна) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Поне като разделителна способност на екрана са еднакви 1024х600, ако нямаш проблем с очите спокойно се работи и с 8.9" Зависи и за какво точно ще го ползваш, но щом си се насочил към нетбук явно не ти е за основна работа, а по скоро за играчка и разнасяне - по малкия е по добре :)

 

(пс. къде ли гледам?!)

Link to comment
Share on other sites

.... ами аз търся предимно мобилност, като съм на път, като реша да отида някъде и да го взема като книжка ... интернет предимно, но и някой филми и музика. не изключвам да ми се наложи да го ползвам и за "продължително" писане т.е. word, та затова се чудя за по-големия екрна и клавиатура на 1000H :unsure:

Link to comment
Share on other sites

По принцип няма нещо, с което да не може да се свикне. Естествено с 10 инча е по-комфортно да пишеш, по-нов модел, съвсем малко по-тежък, много по-издръжлива батерия, по-подходящ за гледане на филми. Хем искаш по-малки размер, хем по-голям екран... Те са си малки. В случая само по цената трябва да решиш дали ти се дават. Ако искаш да ги сравниш и ще го поръчваш онлайн си разграфи на един лист размерите, така ще придобиеш представа.

Eто ти и още едно сравнение. Гледай първите 2

8554-8106comparison4.jpg

8554-8106comparison3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Естесвено 1000Н другия е много много малък поне за мен. Но си виж и прецени. Новия 11 инчов АCER има много приятна резолюция за големината си по-добра батерия, по добра видеокарта по-добър процесор /особено двуядрения/ 4 гб рам но идва на 1000+ лева което е малко нанагорно за интернет и филми. Вземай 1000Н ако ще пишеи на някакви документи на него иначе мен малката клавиатура много ме изнервя въпреки че имам малки ръце/пробвал съм от най-малките нетбуци но на 900НА е почти същата/.

Link to comment
Share on other sites

днес взех 1000H. наистина 900HA ми се стори доста мъничък (като детска играчка е). не че 10"-овия е по-голям, но сложен до него изглежда някак си по като "мобилен компютър" :laughing:

 

между другото не знам кво правят с цените в reset, но вчера беше 603, днес на страницата е 573, а аз го взех за 541 лв, каквато и цена ми казаха по телефона. :blink:

така че ако решите да си вземето от там нещо, първо звънете.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Таксували са ти го на цена 2, която уж е за големи търговци.

Ако можеш след време да споделиш колко време му трае батерията при гледане на филми + браузване

Link to comment
Share on other sites

не знам, ама направих голям фал ... чисто нов беше и му *бах мамата. изтрих всички партишъни преди да форматиран какъвто и да е дял и сега лапа не открива никакъв твърд диск. нищо :wacko:

Link to comment
Share on other sites

благодаря :)

оправих го. нещо харда беше се запилял, но след няколко изключвания и след като си направих една recovery flash-ка, пак се появи :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

искам да се оплача от wifi картата на asus eee pc 1000h ... не знам к'во става, ама постоянно се "губи". не че изчезва от device manager-a, ама докато не я "забраня" и след това "разреша" .... не може да направи връзка. все едно, че няма безжично устройство :unsure:

сигурен съм, че не е от модема или рутера, а е от картата на нетбука.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай, като изключиш помощната програма ( ако имаш такава де ) и пробвай с Windows Zero бла бла.... :)

На стария ми лаптоп , не искаше DELL-ската програма да се върже перманентно ( постоянно reconnect-ваше и drop-ваше ) при кодировка WPA2, след като пуснах Windows Zero-то нямаше проблем...

Link to comment
Share on other sites

какво е Windows Zero? :unsure:

не знам защо така се получава, нямам помощни програми, но най-странното е това:

 

wifi.th.png

 

... ако някой може да ми обясни защо wifi не е обозначена като примерно lan картата, за която се вижда, че е Atheros :unsure: т.е. излиза ми като noname, а би трябвало да разпознава чипа на производителя. отначало си сложи някакви драйвери от Windows 7, после ги махнах и сложих тези, които са от сайта на асус, но все така си седи. да не би това да е причината - да не съм сложил подходящите драйвери?

 

 

май намерих драйвери за въпросната карта ... ей, това google и форумните общества са голяма работа :laughing:

 

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=77807

Link to comment
Share on other sites

Уффф ти си с 7-цата. ( Това дето съм го писал е за XP )

Което ме навежда на мисълта, че проблема е или в драйверите или в хардуера.

 

На един приятел MSI-а , се получава пък, че един път Windows 7/XP ( и при двата е така ) я намира , един път не я намира - ВЪОБЩЕ като устройство. Пак е Atheros. A аз също съм с Atheros и няма проблем...

 

Той нали ти е в гаранция?

Пробвай , ако изключиш кодировката , дали ще drop-ва. Ако не дропва, търси драйвери... А ако има проблем , според мен трявба да се обърнеш към сервиз.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

имам един въпрос - някой случайно ползва ли coreldraw на някакъв нетбук? питам защото сложих тук един portable, който фактически е версия 13, но има нещо, което ми дотяга при него. това е zoom-ването. винаги, независимо дали има векторно изображение или е само "бял лист" има забавяне при zoom in и zoom out ... от порядъка на 2-3 сек, но примерно при photoshop cs3, който също е portable, не се наблюдава. не знам дали защото едното е за растерни хави, а другото за векторни ... та, ако някой ползва coreldraw на нетбук, без значение коя версия, нека да сподели :)

 

благодаря предварително.

 

п.п. между другото сложих му 2gb ram ... и някой питаше по-нагоре за батерията. държи между 4:30~4:50 ч. при нормална работа т.е. браузване, разглеждане на страници, четене на документи. с гледане на филми не съм засичал, но определено по-бързо се изтощава - около 3 ч.

Link to comment
Share on other sites

Как може да вземаш акъла на горкото нетбукче с такива работи :Facepalm:

Не случайно са го нарекли NETbook и са му сложили смешен процесор и чипсетно видео...

Link to comment
Share on other sites

е, аз няма да работя с тези програми на него, но просто като ми потрябва примерно да покажа някой проект на векторен файл или примерно някой иска да оцвети в друг цвят въпросния модел или там каквото ще да е ... да ми е под ръка, но това zoom-ване наистина дразни. просто ми прави впечатление, че при фотошопа го няма този ефект.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...