Jump to content
BulForum.com

Проблем с таблет


Rubbish

Recommended Posts

Има ли някой с таблет, че имам няколко въпроса отностно принципа на действие на писалките/екрана :)

Или къде в Плд продават химикалки за таблети, или по точно за HP... ?

 

Интересува ме дали трябва така да работи -

много не се разбира от видеото, но главно дори да повдигна 1-2см от монитора химикалката продължава да пише. Или на десктопа постоянно селектира без да съм цъкнал нищо, само като доближа химикалката.

Link to comment
Share on other sites

Това на тъчскрийн монитор ли е, че наистина с това прескачащо кадрите видео нищо не се разбира... :(

Аз имам таблет, но това, което обясняваш не би трябвало да е така...ако искаш ще ти дам писалката на моя да пробваш да видиш как ще се държи при теб, само дето не знам от друга марка ще пасне ли, понеже моят не е НР.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, това устройство е май нещо друго, но не и таблет...

Таблетът по принцип е устройство, чрез което може да се цифровизира рисуването, тъй като няма друга периферия, която да е чувствителна на наклон на "писалката" и на силата на натиска.

Това е устройство, с което един художник може да рисува с компютъра (в истинският смисъл на думата) като със молив или четка.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_tablet

 

До колкото виждам от видеото, ти "пишеш" директно върху монитора, това е може би труг тип периферия, която има обратна връзка по развивката на монитора....само гадая, де...наистина не се вижда много ясно.

Link to comment
Share on other sites

hp tx 2550 е устройството на което пиша. hp-pavilion-tx2000.jpg

Чист таблет от където и да го погледнеш :)

Утре ще кача хубаво видео. това незнам за какво лагва, оригинала не е такъв.

Мидекс мисля, че ще стане и бих се радвал да пробваме, пък и 1 хубав лаф ще му одарим :) . Аз сега ползвам 1 писалка от Покет ПЦ, но тя е на съвсем друг принцип/все едно с пръст да цъкам с нея/.

Link to comment
Share on other sites

Мидекс мисля, че ще стане и бих се радвал да пробваме...

Моята обаче няма кабелче за към някъде...а твоята гледам има...дали изобщо ще проработи се чудя... :confused

 

При мен кабелчето е най-стандартно USB и излиза от подложката...

Link to comment
Share on other sites

Чист таблет от където и да го погледнеш :)

Склонен съм да поспорим ;)

Това твоето си е чист "Таблет РС", което вече е по-различно от "Чистия" таблет, който си е отделна USB периферия към компютъра.

Иначе, идеята и целта, разбира се, са си е същите. :)

Link to comment
Share on other sites

а твоята гледам има

Не това е връзка да не се губи, не е никакво кабелче.

Еми това е лаптоп таблет Steven, иначе си прав де :)

Нещо не е както трябва в лаптопа, ама екрана или стайлуса иди разбери :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Писалката е магнит, а в плоскостта на таблета има датчици за магнитно поле. По големината и промяната на полето таблета изчислява мястото и посоката на движение на писалката, а също и дали е наклонена, дали е допряна до плоскостта или е на разстояние. Накратко - нормално е да вижда писалката от някакво разтояние, но би следвало това да може да се регулира от драйверите на таблета. Някои писалки са активни - с батерия или кабел, но твоята май не е от тях.

Link to comment
Share on other sites

@Midex ... защо не си сверите типа на самите таблети, ако са от един производител има вероятност да са съвместими. да речем таблетPC-то ми е FSC, но самият таблет е на Wacom.

Няма какво да го сверяваме - първоначално от кофтито видео мислех, че пише на обикновен (настолен) тъчскрийн монитор, но впоследствие видях, че става дума за Таблет РС. Просто снощи нямах време да пиша в темата това, дето сега го пиша.

Аз нямам таблет РС, а най-обикновен таблет - не е на Wacom (такъв имах преди няколко години, но го продадох), а на Genius. Писалката ми е от активните - с батерия и съвместимостта с неговия таблет РС клони към нула. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ето 2 по-качествени клипчета.

Тука използвам "гумичката" на стилуса, тя си работи както трябва.

Селектира винаги без да съм цъкнал бутона на стулуса или/и дори да докосва екрана.

 

Дори на linux-Suse се държи така. Иначе на клипчетата и в момента е с Vista Ultimate 64-bit. Преди беше с 32битова Home Prem. версия... същите проблеми ги имаше :)

Явно проблема е в стилуса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...