Jump to content
BulForum.com

Удължителен жак за слушалки


simbata

Recommended Posts

Здравейте,

бях си взел една mp3-a Sony с прекрасни слушалки, но удължителя им се развали и сега кабела им е прекалено къс. Аз съм от Пловдив и търсих навсякъде, но не мога да намеря такъв жак. Има, но са с прекалено широки букси и дълги кабели. Това което ми трябва е с дължина максимум 1 метър, а самата свързваща букса е широка колкото другия край. В общи линии е доста деликатно. Готов съм да дам 10 - 15 лв, може дори и повече. Целта е качеството на звука. Прилагам и снимка.

 

Благодаря предварително!

Поздрави,

С. Николов

post-2772-1234205338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да беше снимал свързващата букса фронтално да я видим, че така както обясняваш: "...самата свързваща букса е широка колкото другия край" - нищо не се разбира. :ph34r:

 

Едит: Дядо Мраз е прав - ако става дума за обикновен женски жак...има го навсякъде, респ. и цели кабели /ж.стерео жак-->м.стерео жак/ съм виждал на доста места.

Link to comment
Share on other sites

Ако е стандартен жак - има в технополис такива - ползвал съм ги за да свържа телевизора в другата стая с компютъра или да си удължа слушалките да стигат отзад до звуковата карта. Виж ако слушалките са ти някакви по-различни (а сони имат навика да правят подобни тъпотии) - гориш - само оригинални от Сони и то ако намериш изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Ако е стандартен жак - има в технополис такива - ползвал съм ги за да свържа телевизора в другата стая с компютъра или да си удължа слушалките да стигат отзад до звуковата карта. Виж ако слушалките са ти някакви по-различни (а сони имат навика да правят подобни тъпотии) - гориш - само оригинални от Сони и то ако намериш изобщо.

 

Значи ето още една снимка. По-нагледно не мога. Значи 1. съвпада с нея нямам проблем. 2. ми е зора - тази ширина е прекалено голяма в магазините където съм ходил (Техномаркет, Викиват и един до него). Няма как да вървя с по-дебела букса от тази. Трябва ми точно такъв размер.

 

С уважение,

С. Николов

post-2772-1234257502_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

На кое точно пречи тази дебелина на женската букса?

Нормално плеърите са с женска букса, и в тях включваш номер 1. А в номер 2 включваш просто слушалките, аз не виждам проблема какъв е, или пропускам нещо? Да не би плеъра да извежда звука с мъжка букса, и тази номер 2 да не можеш да я вкараш докрай?

Link to comment
Share on other sites

По-нагледно не мога....

Можеш, можеш... :laughing: ...Фронтално значи да снимаш самия отвор, а не пак да я снимаш странично...

Карай...ще се опитам да го разбера с нов въпрос, ползвайки горната ти снимка:

 

- ако пробваш -> 1 влиза ли в 2 и освен това какво имаш предвид под "тази ширина е прекалено голяма" - коя ширина...на самия отвор или външно на самата букса?

Link to comment
Share on other sites

Абе самата букса е със стандартна ширина (1 - мъжка, женска няма значение те са си наред), може да си я буташ във всякви плеъри. Снимам странично, защото страничната дебелина е прекалено голяма (2 - пластмасовата обвивка). Какво толкова не можете да му разберете.

 

За това, което търса медената основа е стандартна, пластмасовата повърхност трябва да е е малка. В магазините, в които съм бил до сега е прекалено голяма и няма как да използвам толкова голям жак и да обикалям с него, сложен на mp3-та.

 

Надявам се сега разбрахте.

Link to comment
Share on other sites

Не, нищо не се разбра, честно. Удължителен кабел е нали? Мъжкия жак влиза в плеъра, а в женския се включват слушалките. До тука пшравилно ли съм разбрал.

 

Та ако съм - какво значение има дали е 10 или 20 мм пластмасовата част на женския жак, освен че може да развали леко фасона на целия кабел. Ако въпросния мъжки жак е стандартен - бягай в технополис и си вземи един удължителен кабел - имат ги всякакви размери (е 30см едва ли но метър сигурно ще има, може би и половин). Женския вероятно няма да е същия но какво ти пука, нали ще работи!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...