Jump to content
BulForum.com

Инструмент за махане на венците на задната гума


po_taka

Recommended Posts

Долу съм сложил 2 снимки на това което искам да махна.

Доколко виждам се отвива с някакъв доста странен ключ.

Знаете ли откъде мога да си купя такъв и колко $ е ? И от къде ?

И също, лагерчетата какви са там, че моите буквално изтекоха :bgrin:

 

Или ако е много сложно направо на майстор да го карам ?

 

 

623150332757f4db5e45dadcec3c068e_600x0.jpg

9e6d261324f00ca7fe3cbf86eef35886_600x0.jpg

Link to comment
Share on other sites

ТУК !!!

незнам .. пак какво се опитваш да направиш. и защо искаш да го сваляш това чудо..... лагерчетата са си лагерчета за задна главина.... може да са били само съчми, ако няма парчета от натрошен сепаратор.

съответно ти казвам, че мога да ти услужа с този инструмент, дори мисля че имам един излишен !!!

успех !!!

Link to comment
Share on other sites

ами на мен идеята ми беше да си сложа лагерчета,

обаче те се слагат зад това нещо и съответно няма как да ги напахам,

още един проблем е че не мога да изкарам едно метално парче отвътре - заседнало е.

 

днес/утре ще пообиколя и ще си намеря такова, щом е около 10лв супер ;)

Link to comment
Share on other sites

каква посока ? аз го свалих преди малко.

Ами не съм много опитан и правя това което ми се стори логично :)

 

Много лошо, май съм спукал,изкривил,на*** джантата....

 

 

 

image034aj6.jpg

image035lm4.jpg

w800.png

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам снимката, главината ти е за смяна. Виждам изронена циментация и пукнатини. Вероятно е имало и смляни съчми. Та вземи си нещата и иди някой майстор да ти смени главината, че подреждането на спиците, после и центровката не е лесна работа.

Link to comment
Share on other sites

Взех си сглобена клапа,спици,движение.... от лидера 20лв

каплата е същата като мойта.

 

Мисля на старата да се науча да плета спици, та следващия път да си взема само главина

Link to comment
Share on other sites

...

Мисля на старата да се науча да плета спици, та следващия път да си взема само главина

Познавам човек, който се научи сам да го прави ПЕРФЕКТНО, затова: Успех!

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз също ги плета нелошо. Съветвам те да попрочетеш тази статия. На английски е, принципно съм я превел, но нямам къде да кача превода, откакто смъкнаха bol.bg. Ако те интересува - пиши, мога да ти я пратя.

 

Редакция: Принципно - да. Въпросът е, че нещо или при мен, или в сайта са се прецакали енкодингите и ми излиза малко йероглифно ;]

Link to comment
Share on other sites

И аз съм се сблъсквал с този проблем преди години. Съвсем нормално е лагера(съчмите) да изяде стените на тази боклучава чашка и след време да се получи точно това показано на снимките. Течи чашки са от от толкова скапана стомана, че такова нещо като циментация при тях липсва. Не беше нужно да купуваш цяла капла само заради това, просто трябваше да вземеш някаква евтина главина и да и избиеш едната здрава чашка и да си е набиеш на твоята главина.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...