Jump to content
BulForum.com

Optic Network


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Аз съм на този интернет доставчик. Доволен съм, скоростите са супер, не спира... Преди съм бил на VISIO и ми се е случвало по няколко дни без интернет. И като си плащам, на масичката има много вкусни бонбони :D

Link to comment
Share on other sites

Кабела на конзолка ли ти го завършиха или на висяща букса?

Не разбирам какво точно питаш. Switch-a мисля, че е на покрива на блока и кабела слиза отгоре. А самата букса е метална.

 

462536380.png

462537353.png

462537920.png

 

Снощи към 1 часа през нощта свалях торент от арена с 9,9mb/s

 

П.П. За покритие не съм сигурен. В Смирненски 100% има навсякъде, но за други места трябва да се провери.

Link to comment
Share on other sites

Свалял си с 9.9 Мбит /с щото с 9.9МБ/с няма как. Мерси за отговора. Питах те дали оптиката ти стига до къщи или ти го доставят по познатия лански кабел. Един вид само името им е оптическо

Link to comment
Share on other sites

Свалял си с 9.9 Мбит /с щото с 9.9МБ/с няма как. Мерси за отговора. Питах те дали оптиката ти стига до къщи или ти го доставят по познатия лански кабел. Един вид само името им е оптическо

 

има как , защо да няма ? и ти какво разбираш под конзолка и букса :) ? да не би да са SC конектор и RJ45 ? :D

и всъщност дали оптиката ти стига до дома (FTTH) или оптика до сградата и до вас с FTP кабел (FTTB) няма голяма разлика ;)

Link to comment
Share on other sites

Напротив има! При това огромна разлика, но виждам, че ги разбираш и сам ще се сетиш ;)

 

И ще споделиш ли с нас каква е :)

Link to comment
Share on other sites

Като почне да гърми ще се сетиш сам. Второ явно има висящи кабели и техниката е на покрива на блока - дилетанско решение, а чувам че КРС е подгонило всички оператори с висящи по стълбове и дървета жици. Необходимост от захранване и споделен канал. Не сме началото на века моля. Особено за нова фирма ако иска да оживее ще трябва да прави всичко професионално.

Link to comment
Share on other sites

Като почне да гърми ще се сетиш сам. Второ явно има висящи кабели и техниката е на покрива на блока - дилетанско решение, а чувам че КРС е подгонило всички оператори с висящи по стълбове и дървета жици. Необходимост от захранване и споделен канал. Не сме началото на века моля. Особено за нова фирма ако иска да оживее ще трябва да прави всичко професионално.

 

дай да не говорим за частни случаи - аз говоря по принцип

когато в една сграда (блок) е изведена оптика и е терминирана и изведена до клиентите(апартаментите) по FTP

не виждам какво те бъркат гръмотевиците ? :) става въпрос за вътрешна за сградата мрежа

незнам КРС какво гони :) те гонят от 10год. ... :)

необходимост от захранване има и медия конвертора ;) така че като няма ток в сградата какво те бърка ?

споделен канал ?!?!

Напротив началото на века сме :) в момента по света FTTB e по-разпространения вариант ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам предвид частния случай. Все пак си клиент и знаеш, че по принцип то така трябва ама то и така става :) Несериозно е. А относно КРС - ще си говорим пак :)

И за гръмотевиците - Ел.магнитна индукция става и вътре в сградата. 40-50 метра кабел е достатъчен да ти спраска контролер, дъно и каквото там е закачено. Естествено за целта трябва да имаш късмет в радиус от 100 метра да падне светкавица, независимо че в гръмоотвод. Относно захранването на медиаконвертора - захранва ми се от упс-а, заедно със сървъра и уарелеса. Държи ми до два часа без ток. Толкова ми държи и батерията на лаптопа. Но е досадно с тези профилактики на енергото. Все някъде по трасето ще спира тока. А относно констатацията ти за по разпространен вариант - ми то и голфовете са повече от Х6-иците. Та подразни ме гръмкото наименование - Оптик Нетворк, оказа се, че ползват същата технология като ЕК Лан

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам предвид частния случай. Все пак си клиент и знаеш, че по принцип то така трябва ама то и така става :) Несериозно е. А относно КРС - ще си говорим пак :)

И за гръмотевиците - Ел.магнитна индукция става и вътре в сградата. 40-50 метра кабел е достатъчен да ти спраска контролер, дъно и каквото там е закачено. Естествено за целта трябва да имаш късмет в радиус от 100 метра да падне светкавица, независимо че в гръмоотвод. Относно захранването на медиаконвертора - захранва ми се от упс-а, заедно със сървъра и уарелеса. Държи ми до два часа без ток. Толкова ми държи и батерията на лаптопа. Но е досадно с тези профилактики на енергото. Все някъде по трасето ще спира тока. А относно констатацията ти за по разпространен вариант - ми то и голфовете са повече от Х6-иците. Та подразни ме гръмкото наименование - Оптик Нетворк, оказа се, че ползват същата технология като ЕК Лан

 

ПФ айде стига глупости , клиент съм на ITD , тези момци не ме интересуват

за FTTB по принцип става въпрос !

а това за ... да те цитирам ли ... индукцията в сградата , извинявай но си е откровена глупост

ти знаеш ли какво е FTP или SFTP ?

да UPS-a е универсален , сещай се какво имам предвид :) ;)

не каза за споделения канал ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ми не знам. Аз кабели не опъвам от 15 години вече :) А за индукцията в свободно висящи от покрива кабели чувал ли си? И на мен не ми се спори. Факта е, че всичко е побългарено. Също не ме интересуват по същите причини.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...