Jump to content
BulForum.com

Проблем с видео карта///монитор


A55A551N80R

Recommended Posts

Значи проблема е следния.

Монитора ми е 22 инча, 1680х1050 резолюция мисля че поддържаха макс.До днес бях с много стара видео карта, откакто съм купил компа не съм я сменял(Радеон 9000 мисля че беше 64х64 400мхз), много добре се сработваха с монитора, постоянно си бях на резолюция 1680х1050, никакви проблеми нямах.

Днеска сложих нова карта(Радеон 9200 128х128 с тв аут и ВИВО), свалих драйвери Радеон Омега(уж съдържат драйвери за всички видео карти на Радеон (23мб) и ги инсталнах.Не мога да сложа сега по-голяма резолюция от 800х600, и дори и нея да сложа пак ми стои черно разстояние отгоре и отдолу, което не се използва.Ако сложа по-голяма ми дава само част от десктопа и трябва да мърдам мишката(един вид да скрулвам) за да ми разкрива останалата част, която искам да видя.И картата и монитора показва че имат драйвери.Интересна работа.От какво може да се получава това?

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че си изтрил старите преди да качиш новите, нали?

Най-добре ги разкарай тия омеги и си качи официалните драйвери.

Link to comment
Share on other sites

Често срещан проблем с АТИ-драйверите (с Омега модификациите - също). Има оправия и в твоя случай, но за по-лесно, махни Омега-та и качи последния (оригинален) АТИ-драйвер.

 

П.П. Runner ме изпревари...

 

Едит: Между другото ако монитора не си го свързал през цифровия вход (или няма такъв), не е лоша идея да качиш от диска му и оригиналния драйвер за него.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да деинсталираш всички драйвери на АТИ както е описано тук и да инсталираш на чисто тези, които идват с картата или избрани от теб. Никога не слагай АТИ драйвери един върху друг, че се омазват.

Ехееее, сякаш сме се надпреварвали ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси много на всички!Наистина забравих да махна драйверите от старата карта преди да сложа тези на новата.А някой може ли да ми каже откъде да си сваля за 9200 точните драйвери или линк да ми даде?

Ще пиша след малко дали е станало. ; )

 

П.П.И колеги, още нещо да попитам.Старата ми карта нямаше изход за цифорв кабел, но тази има.Монитора също има.Засега съм с обикновен кабел(стария).Може ли да ми кажете какви са предимствата на цифровия и какво ще спечеля ако си купя такъв и гледам през него. ;) И колко струва и откъде да си купя :D

Link to comment
Share on other sites

1. А някой може ли да ми каже откъде да си сваля за 9200 точните драйвери или линк да ми даде?

2. Може ли да ми кажете какви са предимствата на цифровия и какво ще спечеля ако си купя такъв и гледам през него. ;) И колко струва и откъде да си купя :D

1. От тук.

2. Предимствата не са малко - мониторът веднага зацепва с идеалните за него пропорции и честоти, а и образът в малките детайли (ситен шрифт напр.) е по-добър...вероятно и с цветовете нещата стоят по подобен начин.

Цената на цифровия кабел в магазините е около 10+ лв., но ако искаш за 5 лв. мога да ти дам оригиналния кабел на Samsung 2253bw (моят монитор), който ми е излишен, тъй като си имах цифров кабел отпреди това...даже ако случайно си в "Смирненски" мога да мина тази вечер да ти го донеса, тъй като след 2 часа тръгвам натам. :)

Link to comment
Share on other sites

1. От тук.

2. Предимствата не са малко - мониторът веднага зацепва с идеалните за него пропорции и честоти, а и образът в малките детайли (ситен шрифт напр.) е по-добър...вероятно и с цветовете нещата стоят по подобен начин.

Цената на цифровия кабел в магазините е около 10+ лв., но ако искаш за 5 лв. мога да ти дам оригиналния кабел на Samsung 2253bw (моят монитор), който ми е излишен, тъй като си имах цифров кабел отпреди това...даже ако случайно си в "Смирненски" мога да мина тази вечер да ти го донеса, тъй като след 2 часа тръгвам натам. :)

:@ Махнах всички драйвери свалих си от официалния сайт на АТИ за 9200 точно последните драйвери, рестарт всичко както си му е реда правя и не става и не става...същия проблем!Иначе, Мидексе, колега, ще го купя този кабел, само да успея да си оправя работите преди това.Драсни едно ПМ да видим от кой квартал си и кога да мина да го взема.Сега ще пробвам да преинстална уиндоуса и като захапе с новата карта директно и е изчистено всичко, белкем стане нещо...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

ако A55A551N80R не си оправи проблема и се откаже от кабела, аз проявявам интерес...

Честита Нова Година на всички! Много Здраве и Късмет :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Има вероятност да настройваш резилюцията на грешното устройство. Освен монитора, имаш ли и друго устройство, като телевизор примерно, закачен за пц-то? Според мен има нещо свързано с тва vivo-то, щом не ти дава да сложиш по-голяма резолюция от 800х600... Проблема не е в картата или монитора, а в настройките на двете. Виж и в монитора също - трябва да има опци за 4:3 или 16:9.

Link to comment
Share on other sites

Sled preinstalaciq na yiondoysa i iz4istwane na wsi4ko ostanalo, go oprawix.Samo 4e problema be6e tam 4e az propysnax da kaja to4niq model na kartata.Radeon 9200 Limited Edition Family.Okaza se 4e ima otdelen draiver za tazi karta i taka...Midex, o4akwam PM za kabela.

P.P.Izwinqwam se za 6lokawicata.

Link to comment
Share on other sites

Ама и ти един ъпгрейд на видеокартата си направил......мани мани.

Ами...на мен по принцип видео карта не ми трябва, защото ПЦ го използвам или за работа с и-нет или за филмчета и музика и др работи, абе всичко без игри.

Проблема е, че откакто си купих монитора(преди бях с 15ка ЦРТ сега с 22 ЛЦД) монитора има едни такива изкуствени цветове и странно трептене и преди на 15ката можех да седя цял ден примерно, сега 2-3 часа и уморява очите.Надявам се, че с новата карта и цифров кабел ще оправим работите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...