Jump to content
BulForum.com

Въпрос за ram и видеокарта.


more

Recommended Posts

Въпроса ми е следния, сегашното ми дъно поддържа DDR2 566. Искам да увелича рама но да кажем взема DDR2 800 ще имам ли проблеми? Става въпрос новата памет ще се ограничи до 566, но въпроса ми е ще работи ли, изобщо възможно ли е ?

И ако можете да ми препоръчате някаква видео карта до към 200лв.

Link to comment
Share on other sites

Да, ще работи. Има вероятно ако я ползваш съвместно с някаква друга рам, да се получи проблем, който по-скоро би се дължал на други причини (примерно не се сработват двете) отколкото на различията в максималните честоти, които поддържат. Искаш да кажеш, че дъното поддържа до ДДР2-533, предполагам, стандартни 566 не съм виждал.

 

За видеокарта - GF 9600GT 512 DDR3. Избираш си марка, разните Palit, Zotac са евтини, АСУС е 214 лв.

Link to comment
Share on other sites

За 220-250 вземи някоя от по-евтините 9800GT

Тези карти размазват 9600 и другите 128 битови

http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/G..._GT_Amp_Edition

Забележи, че новите 8800GT и 9800GT са с едно ядро - за това и цените им са близки

Link to comment
Share on other sites

Да грешка 533 не 566. За видео картата вероятно 9600 ще е просто защото съм си определил ценови граници и в най-лошия случай цената трябва да и е малко над 200. Ако може да препоръчате на кой производител да си взема, не ми се ще да взема по-евтиния вареант и да се скапе. Знам, че това е много относително но все пак. Както и фирмата в Пловдив от която да я взема.

Link to comment
Share on other sites

Manli, Palit, Zotac, Chaintech и тн не са ли леко менте?

Ако не е голяма ценовата разлика по-добре нещо стабилно

Абе и аз уж заради това... поръчах, и утре си взимам това, Asus са малко по-скъпи, но досега не са ме разочаровали, надявам се и сега.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз уж заради това... поръчах, и утре си взимам това, Asus са малко по-скъпи, но досега не са ме разочаровали, надявам се и сега.

А ако не е тайна на каква цена я взе :confused че аз гледам цената и върви около 240-250лв по магазините, а в уж скъпия Re*et това е на около 265лв 0 с 15-20лв по-скъпа, а разликата в производителността е доста голяма :punk

Иначе действително тия Palit, Galaxy, Chaintech ... и т.н. "намирисват" - попринцип при тези евтини марки тия 50-тина лв дето може да си ги спестиш накрая да ти костват ново видео или доста ядове ... както се случи с двама мои приятели, които си купиха преди няколко месеца машини с Palit(9500GT) и Chaintech(9600GT) видеота и на двамата им правиха проблеми, особено единия като овърклокваше и чейнтеха му гръмна, а сега с асусчето си дига клока на EN9800GTX+ от 2.2 GHz на 2.65GHz без никакви проблеми, а 9600-ката на Chaintech от 1.8 на 2.1 просто "изгасна" :unsure: другия и досега си е с палита и след смяна на охлаждането се позакърпи положението ;)

 

Но всеки си решава сам ;) :punk

Link to comment
Share on other sites

А ако не е тайна на каква цена я взе :confused че аз гледам цената и върви около 240-250лв по магазините, а в уж скъпия Re*et това е на около 265лв 0 с 15-20лв по-скъпа, а разликата в производителността е доста голяма :punk

Иначе действително тия Palit, Galaxy, Chaintech ... и т.н. "намирисват" - попринцип при тези евтини марки тия 50-тина лв дето може да си ги спестиш накрая да ти костват ново видео или доста ядове ... както се случи с двама мои приятели, които си купиха преди няколко месеца машини с Palit(9500GT) и Chaintech(9600GT) видеота и на двамата им правиха проблеми, особено единия като овърклокваше и чейнтеха му гръмна, а сега с асусчето си дига клока на EN9800GTX+ от 2.2 GHz на 2.65GHz без никакви проблеми, а 9600-ката на Chaintech от 1.8 на 2.1 просто "изгасна" :unsure: другия и досега си е с палита и след смяна на охлаждането се позакърпи положението ;)

 

Но всеки си решава сам ;) :punk

Хванах я и я взех около 220 лв. Следователно до 265 за 9800 разлика има.

Пък и да не забравяме, че е Silent. Ако тази, която посочваш, имаше сайлънт версия, вероятно щеше да е около 290 лв. А Асус 9600GT не-сайлънт (с вентилатор и доста по-'крехък' радиатор естествено) е около 200 лв. Т.е. разликата между 9600 и 9800 вече е ~65 лв.

При мен нещата стоят малко по-различно по отношение на нужди. В 96-7% от общото време пред компа НЕ играя. Следователно картата ще е в idle, неоползотворена :) .

И е добре цялото това време да не стои някаква мощна карта с въртящ се вентилатор в идле. И да шуми, въпреки управлението на оборотите, ако има такова. Но по-важното за мен е че една видеокарта принципно изкарва при мен около 2-3 години ако нещо друго не стане. С вентилатори не ми се занимава и така поне един страх по-малко. 20-30 лв разлика ще ги забравя, но съм по-спокоен, а и точно този асус четох, че е много добър кулъра. Имам и 12 см фан на кутията. Може и на видеото да закрепя някакъв 12 см фан на 4-500 оборота (лятото).

 

Просто се появиха игрици, дето ми се прииграха порядъчно, а на 7300 малко трудно (доста даже).

Да не забравяме, че мойта не поддържа резолюции по-високи от 1920х1200, а имам мераци някой ден за 30" монитор. Дотогава почти сигурно няма да съм сменил видеото още. При игри нямам големи претенции, около 1280х1024 или подобна, но wide, съм доволен, монитора прави добър упскейлинг.

Че аз Кризата превъртях на 7300ГТ на 1024, почти всичко на Low, играаеше се, но никакви красоти не видях. Пуснах красотите колкото да ги видя, ама с 0.5 кадъра не се играе. С 15-20 се играеше.

Link to comment
Share on other sites

Честито :)

В моста вече има 9800 за ~200 с ддс-то

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=39530

 

И аз трябва да сменям, че закъсах на новите игри :(

Клокнах колкото може със волтаж да позакърпя положението за месец-два и да паднат още новите :)

Link to comment
Share on other sites

Честито :)

В моста вече има 9800 за ~200 с ддс-то

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=39530

 

И аз трябва да сменям, че закъсах на новите игри :(

Клокнах колкото може със волтаж да позакърпя положението за месец-два и да паднат още новите :)

Грешиш, без ДДС-то са там цените.

И е Galaxy, затва е по-евтина, с вентилатор е, ако беше без, щеше да е по-скъпа. Нормално.

Абе 9800ГТ колко по-бърза е спрямо 9600ГТ?

Link to comment
Share on other sites

Пазарувал съм от дилъри преди и казваха, че ддс има само за боксовите процесори и някой продукти на Асус, а като отида в Мост все се опитват да му пробутат всичко + ддс при положение, че не искам фактура?? Или после слагат ддс-то в джоба сигурно :D

 

А 9800 си е ядрото на 8800 фабрично клокнато и е 55нм (8800 мисля е 65 и дърпа много ток).

В игрите е много по-бърза http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/G..._Edition/9.html

Link to comment
Share on other sites

Аха, абе аз от Мост не пазарувам, но поне в сайта пише отдолу че всички цени са без ддс.

А вече дали дадена фирма ще ти даде без ДДС или не, е друга тема.

 

За 9800 и аз знам че е като 8800, но линка, който даваш, е за Amp версия на Zotac :)

И виж колко напред спрямо не Амп.

На повечето графики нормалната 9800 гледам, че изпреварва 9600ГТ с 2-3-4 fps, при база около 20-25 фпс.

Не съм много впечатлен, ся отивам да си я взема мойта, ако работи нормално, доволен ще съм :)

Link to comment
Share on other sites

Айде като я вземеш пиши наистина какви са ти впечатленията, че аз оставих пазаруването за след нова година и още се двуомя.

Link to comment
Share on other sites

За 9800 и аз знам че е като 8800, но линка, който даваш, е за Amp версия на Zotac :)

И виж колко напред спрямо не Амп.

На повечето графики нормалната 9800 гледам, че изпреварва 9600ГТ с 2-3-4 fps, при база около 20-25 фпс.

100% за теб е по-добре с пасивно - както не си изключваш компютъра има шанс вентилатора да се раздрънка.

Иначе Amp версията е фабрично клокната - ако вземеш нормална и я клокнеш ще е същия, че и повече резултата.

Link to comment
Share on other sites

Впечатленията ми са доста добри.

При idle е студена с около 10 С надолу спрямо старата ми 7300ГТ. В лоад не знам още.

Засега превъртях само Crysis без никакви пачове, оригиналната както си беше, на 1600х900, всичко на high без АА, без грижи, на около 30 fps, като само накрая голямото чудовище на палубата разбира се, падаше на най-натоварените сцени на сигурно към 10. Но и така го утрепах, с малко зор разбира се, без много нерви.

Тествах FC2, всичко на най-високо качество, без АА, на 1920х1200 си се играеше идеално, на вид сигурно пак към 30 fps. С АА падна значително, но на 1600х900 с ААх2 си стана пак идеално.

Та за парите си съм доста доволен.

 

ОБАЧЕ имам един въпрос.

Дали от драйверите не знам, но що нямам някои резолюции?

Примерно липсват (и в игрите и в Контрол Панел - display properties) такива като 1680х1050, 1440х900, а има такива като 1600х1200 (тази ясно), и 1600х900 ??

Това ме притеснява, уж сложих последния драйвер 180.49 или там който е от Ноември от nvidia.com последния, той е WHQL.

Link to comment
Share on other sites

Да не би да си мисли, че монитора ти не ги поддържа - имаше такава опция за скриване на неподдържани резолюция.

Последно когато имах невидя (преди година и малко) ако нищо не помагаше тези неща ги оправях като качвах coolbits и от там се отключваха custom display modes - задаваш ръчно каквато си искаш резолюция и рефреш.

Не знам от тогава насам променяли ли са нещо

Link to comment
Share on other sites

Да не би да си мисли, че монитора ти не ги поддържа - имаше такава опция за скриване на неподдържани резолюция.

Последно когато имах невидя (преди година и малко) ако нищо не помагаше тези неща ги оправях като качвах coolbits и от там се отключваха custom display modes - задаваш ръчно каквато си искаш резолюция и рефреш.

Не знам от тогава насам променяли ли са нещо

Абе да, аз още снощи видях, че в драйвера (nvidia control center) out of the box си има страница за къстъм резолюции и си вкарах ония двете стандартните wide, и се появиха и в игрите, и на 1680х1050 е по-добре отколкото на 1600х900, т.е. всичко си стана наред, но въпроса е защо по дефолт след инсталиране на драйвера ги нямаше достъпни. Сега като се сетя, с стария драйвер и старата карта (169.25) мисля че ги имаше, даже се сещам, че май на 1680 пусках някои игри, почти съм сигурен.

Вероятно е до комбинация от монитор, карта и драйвер.

Интересното е, че там има един чекбокс за показване от системата на резолюции, които не са репортвани от монитора като поддържани, нямаше чавка в чекбокса, и моите 2 резолюции си се появиха и можех да ги ползвам. Т.е. явно монитора ги дава като поддържани, но явно тази версия на драйавера е сметнала за не необходимо да ги има като такива по дефолт, знам ли..

Link to comment
Share on other sites

Теди, инсталирал ли си драйверите за монитора?

Не, но аз никога не съм ги инсталирал.

Пък и с тия 180.48 драйвери и с ТВ-аута имам проблеми с резолюциите да се сетнат както трябва, няма и dualview mode, има само сингле и Клоне.

За тях чета лоши неща, ще си сложа 178.24.

Link to comment
Share on other sites

Мне, драйвера за монитора явно няма нищо общо, доколкото знам той просто добавя някакви inf-ове, вероятно наистина и за резолюции, но под 2008 си инсталирах драйвер 175.19, и в него си имаше всички, че и повече, резолюции. Мониторът все пак е PnP. Имаше вече и Dualview режим. И резолюциите с ТВ-аута доста по-нормално си ги сетнах и заработи ТВ-то на 1360х768, без да мизерства резолюцията на монитора.

Пробвах първо 178.24, но инсталацията имаше проблеми, и не успяха да се инсталират под 2008. Изпотих се 5 пъти поне. Имам някакви съмнения, че тва тъпо PhysX, което го има от 178.хх, вероятно не харесва Server-a.

А 180.хх чета, че били доста проблемни, и не рискувах с тях, все пак под 2008 не играя.

180.48 под 2003 има някои бъгове, поне работят. Но тия бъгове разрових, че ги имат и под ХР хората.

Явно вече тва WHQL се дава прекалено лесно, или не знам и аз.

Но важното е, че нещата заспаха накрая, на работния Win.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...