Jump to content
BulForum.com

Гражданска отговорност


Markas

Recommended Posts

В HDI преди около 20-25 дни за 1200 кубика ми взеха 112 лева крайна цена. В ДЗИ ми искаха към 140 лева. Звъниш навсякъде и си записваш, където ти хареса там отиваш.

Link to comment
Share on other sites

В коя компания е най-изгодно да се сключи застаховката? Моля, който е запознат да даде един съвет.

 

Аз съм много доволен от ДЗИ и Allianz.

 

Нещата далече не опират до стойността на застраховката. Въпреки че в случая с ГО това е основен параметър. Съвет от мен - винаги застраховайте и поне двете предни места в автомобила, за 5-10 лева няма да ви заболи, но при злополука (да не дава господ) ще получите материална компенсация.

 

Малък пример - в Армеец може да си направи човек супер евтино каско за много скъп автомобил... Особено ако не е забелязал, че в условията е определено самоучастие от над 80%...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволен от ДЗИ и Allianz.

 

Нещата далече не опират до стойността на застраховката. Въпреки че в случая с ГО това е основен параметър. Съвет от мен - винаги застраховайте и поне двете предни места в автомобила, за 5-10 лева няма да ви заболи, но при злополука (да не дава господ) ще получите материална компенсация.

 

Малък пример - в Армеец може да си направи човек супер евтино каско за много скъп автомобил... Особено ако не е забелязал, че в условията е определено самоучастие от над 80%...

Би ли ми казал каква е материалната отговорност, която ще получи титуляра по застраховка Гражданска отговорност при застрахователно събитие? Тази застраховка се сключва, за да се удовлетворят щетите и исковете на потърпевшите страни, а не твоите. Казано с други думи - твоята ГО се използва/излаща, когато ти си виновен и се използва/изплаща на другия участник в ПТП-то, който е невинен. Ти пари взимаш само от КАСКО или ако си потърпевш, а не виновен, от ГО на другия.

Link to comment
Share on other sites

Най изгодно като пари се пада в Български имоти но те живеят само от това,но някой който живее от полица която почти винаги води до отрицателен резултата няма да живее дълго на пазара.

Link to comment
Share on other sites

Би ли ми казал каква е материалната отговорност, която ще получи титуляра по застраховка Гражданска отговорност при застрахователно събитие? Тази застраховка се сключва, за да се удовлетворят щетите и исковете на потърпевшите страни, а не твоите. Казано с други думи - твоята ГО се използва/излаща, когато ти си виновен и се използва/изплаща на другия участник в ПТП-то, който е невинен. Ти пари взимаш само от КАСКО или ако си потърпевш, а не виновен, от ГО на другия.

 

Зависи колко е отделил да застрахова местата в колата си и колко е пострадал...

 

Между другото неправилно съм се изразил, не разбираш какво съм казал или ми обясняваш, че водата е мокра?

Link to comment
Share on other sites

Между другото неправилно съм се изразил, не разбираш какво съм казал или ми обясняваш, че водата е мокра?

Два пъти прочетох предишното ти мнение и останах с впечатлението, че мислиш, че можеш да вземеш пари от собствената си застраховка "Гражданска отговорност", което според мен, е невъзможно. Ако си имал предвид нещо друг, моля да поясниш.

Link to comment
Share on other sites

Значи явно не се изразявам правилно...

 

Както казах по-назад може да вземеш пари само ако си застраховал местата в колата и то при определени условия.

 

Това което казах е че фактически наистина най-важното при ГО е колко ще ти струва. Ако обаче погледнем (въпреки че реално не ни касае) фактора "застраховател" вече е по-различно.

 

Един вид да не ти се случва да те прасне някоя лада и да ти връчи шофьорът поличка от Лев Инс, да кажем.... Затова дадох примера с Армеец, нищо че не касае ГО, а каско... Пълно е със застрахователи измамници.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...