Jump to content
BulForum.com

USB problem :(


Recommended Posts

Като си сменил дъното, да не си объркал (или фирмата) пиновете на ЮСБто? Много често се обръщат на опаки, пък ако ти е от пред на кутията въобще не го закачат!

Link to comment
Share on other sites

az imam sashto problem s usb-to.kato vklucha edno ustroistvo v device manager mi se poqvqvqa v usbtat nekvo MASS STORAGE DEVICE i ima jult znak na nego.i pishe tam :

 

Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)

 

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

Link to comment
Share on other sites

ne we pi4 usb-tata vgradeni kum dunoto ne ba4kat nikuv tok ne davat a kato gi spra ot dunoto nikvi gi nqma v windows ina4e drv. sa ok.

da ne e nqkuv jumper premesten i da ne podavat tok???

Link to comment
Share on other sites

Влез пак в BIOS и стигни до настройката, която звучи горе-долу "Plug'n'Play OS" или "PNP OS" или нещо от сорта - остави го на NO или DISABLED или както е там в твоя BIOS. Идеята е да му кажеш на BIOS-а, че операционната ти система не е плъг-н-плей (въпреки, че М$ твърдят, че е) и че той трябва да поеме контрола над различните устройства преди да зареди ОС и да й подаде инфото за тях... Абсолютно същия проблем имах с един скенер на USB - разрешени портове, инсталирани драйвъри и всичко - въпреки това Уин отказваше да го види или пък го виждаше като какво ли не, само не и като скенер... Като казах драйвъри - правилната процедура при инсталиране на USB устройства е да инсталираш драйвърите преди да си включил устройството към системата! Чак след като ги инсталираш, рестартираш и включваш устройството - иначе Уин има склонност да си гепи каквито намери за добре драйвъри и да ги сложи, без да те пита, а после е много трудно да го убедиш, че не са това драйвърите и да сложиш оригиналните! М$ твърдят, че това с отнася само до 98, но и ХР прави същата магария...

 

EDIT:

 

@bat6oko - ами виж си мануала към дъното, там трябва да са ти описани джъмперите и превключвателите по него - ако го нямаш, влизаш на сайта на проидводителя, намираш твоя модел и го дърпаш - един или два pdf-а са...

Link to comment
Share on other sites

neshtp nemam takava nastroika v bios-a ne e namerih pone

Не може да нямаш... Хубаво потърси - за съжаление, не мога да ти кажа как точно са я кръстили при теб - просто БИОС-ите са си различни за различните дъна и производители, даже и да са една марка... Кажи поне какво ти е дъното - някой с подобно може да знае къде е и да те насочи по-точно...

Link to comment
Share on other sites

awe moje li bios-ut da e sbugnat 6tot e nqkuv slagan drug(nqkuv hacker-ski mi kazaha)i ot tva da ne ba4kat tiq portove

Джаз... Какво значи някакъв хакерски?!? БИОС се пише от съответната му фирма разработчик конкретно за точно определен модел дъно на всяка фирма производител на дъна. Няма такъв филм като някакъв БИОС дето да върви на всички дъна, или пък да е за всички модели на дадена фирма дори... Много интересно какво имат предвид тия хора под хакерски БИОС. Айде питай и кажи тука, че стана интересно. Не е читава цялата работа, ако питаш мен - има някакво прецакване.

Link to comment
Share on other sites

gore v desniq ugul pri ram scanning-a ili nz si kvo pi6e Powered by Honey X vmesto AMD i 4erveniq znak(znam 4e moje vseki da si go napravi tva)oba4e ima i clock-vane na ram-a

 

m/u drugoto tva PnP OS moje li da e napisano i Plug and Play aware O / S

 

6toto mu dadoh NO i pak ni6tu ne stana

Link to comment
Share on other sites

m/u drugoto tva PnP OS moje li da e napisano i Plug and Play aware O / S

Да, може. Ако само смяна на логото имат предвид под хакнат - не е страшно... Въпроса е да не са бърникали из него, щото тогава всичко е възможно... Не знам какво друго може да ти помогне - аз подкарах проблемното устройство по начина дето го описах вече...

Link to comment
Share on other sites

kade gore-dolu vi se namira tva plug and play we hora?

 

 

nachi namerih plug'n'play nastroikite.izglejdaha eto taka:

VAV PODMENUTO PNP/PCI CONFIGURATION :

PNP OS INSTALLED [YES]

RESET CONFIGURATION DATA[DISABLED]

RESOURSE CONTROLLED[AUTO]

ASSIGN IRQ FOR VGA[ENABLED]

ASSIGN FOR USB[ENABLED]

kaji kvo da napravq

Link to comment
Share on other sites

pi4 vi6 purvo garancionnata karta ako ne ti e istekla garanciqta hodi tam deto si si kupil dunoto. V protiven slu4aj i az 6a pitam tuk-tam da vidq dali 6a moga da ti pomogna po- natatuk

Link to comment
Share on other sites

първо си изключи следните настройки:

PNP Installed OS

Assign IRQ for VGA

т.е. дай ги на disabled / No

 

после като ретстартнеш, виж дали няма конфликти в дивайс мениджъра.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...