Jump to content
BulForum.com

Router или Телефонен Адаптер [Gateway] за VOIP [SIP]


Ferante

Recommended Posts

Здравейте, търся Router или телефонен адаптер, който да подържа VOIP [sIP] (ще се използва по-този начин: http://www.voipstunt.com/en/sipp.html).

Идеята ми е да имам обикновен аналогов телефон за обаждания, който използва VOIP, без да ми се налага да включвам компютърът. За тази цел Рутера трябва да има следните портове: PSTN, WAN и LAN портове.

Някой да има предложение за продукт, който работи Добре и е на сносна цена.

За предпочитане е рутера да има Wi-fi. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, търся Router или телефонен адаптер, който да подържа VOIP [sIP] (ще се използва по-този начин: http://www.voipstunt.com/en/sipp.html).

Идеята ми е да имам обикновен аналогов телефон за обаждания, който използва VOIP, без да ми се налага да включвам компютърът. За тази цел Рутера трябва да има следните портове: PSTN, WAN и LAN портове.

Някой да има предложение за продукт, който работи Добре и е на сносна цена.

За предпочитане е рутера да има Wi-fi.

 

Първо PSTN не е порт, а по-скоро стандарт. Искаш да кажеш RJ11 FXS порт предполагам.

 

Има доста варианта за АТА устройство. От значение е дали ще ползваш БТК като PSTN, което ще изисква FXO port или ти трябва SIP акаунт с един или два FXS порта.

 

Можеш да си вземеш само АТА адаптер и да го вържеш към съществуващ рутер в мрежата. За този вид свързване ти препоръчвам Linksys PAP2T .Задължително да има отзат "Т". РАР2 е старата версия с по-малко памет и вече няма съпорт.

 

Споменаваш, обаче WAN port, което ме кара да мисля, че ти трябва комбо устройство ATA/Router. Тук ти препоръчвам новият модел на Linksys WRP400 (wifi). Ако това ти дойде скъпичко, се ориентирай към Linksys SPA2102. Ако ще ползваш БТК/PSTN и VOIP едновременно ти препоръчвам Linksys SPA3102. Алтернативен вариант е Grandstream HT-503 за PSTN през FXO. Аз също съм много доволен от качеството на Grandstream HT-502.

 

Питай, ако имаш конкретни въпроси.

 

ПС. едно от най-важните изисквания на рутера е да има качествен QoS, да не увиснеш като пуснеш торентите примерно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...