Jump to content
BulForum.com

Всичко за Prince of Persia 4 : Prodigy


John_Cena

Recommended Posts

91105718wd1.png

1212184547_prince_of_persia_prodigy.jpg

18744_prince_of_persia_prodigy.jpg

 

Prince of Persia 4 : Prodigy

 

Новата игра която е началото на една нова трилогия се казва Prince of Persia Prodigy.играта ще излезе края на годината 2008 (PC.PS3.Xbox360).Prodigy се разработва от оригиналния екип разработил POP:SOT . В основата на новата игра е въстановяването на разрушения сват и побеждаването на злото. Креативния директор на проекта казва: "Искаме да създадем един по-цветен свят, по-жив, почерпен от разказите и историите на приказките от "1001 нощ". Предната трилогия е мрачна и забъркана в стила на "Арабски нощи" и древна Персия, наситена с кръв, тази искаме да я създадем по красива и фантастична, наблягайки на магичното".

 

Историята

Историята в новата игра е базирана на разкази и легенди от приказките на "1001 нощ", тя е по-фантастична, по-поетична и по-цветна.Новата игра се базира на Zoroastrain-ския мит за битката между доброто и злото. Историята е на базата на легендата за битката между боговете близнаци на доброто и злото - Орхамз и Ахриман. Орхамз побеждава брат си и го затваря в кутия която скрива в оазис дълбоко в пустиянта. Години по рано Принца намира кутията и освобождава злото (Ахриман) който превръща света в ужасно място. Принца пропада до крадец и целта му този път е да въстанови и излекува света като поправи грешката си и победи злото.

 

Геймплей

За да въстанови света той трябва да побеждава босове , като самата трансформация е представена и визуално. В момента , в който Принца победи бос, земята малко по малко въстановява своите цветове - порастват треви и прочие.

 

Битките

За къде без битките в такава игра! В Prodigy враговете са по-малко на брой, но по-злонравни и по-издържливи. Самите битки са по-скоро дуелни от колкото стила който се прилагаше в предишната трилогия. Камерата е изключително динамична в тези ситуации.

 

Движение и акробатика

В Prodigy Принца отново ще има невероятни акробатични умения, този път даже още по-добри. В предишната трилогия Пясъците на времето помагаха на нашия герой , но тях вече ги няма и нещо трябва да ги замести. UbiSоft са решили това да е ръкавицата която той носи. Чрез нея Принцът ще може да се люлее, да се захваща на вертикални стени, да се плъзга и какво ли още не.

Новата игра предлага и нещо което е изцяло ново за света на Принца. Именно възможноста да отива от което си ниво иска на което си иска. Тоест той ще може да прескача нива и светове използвайки картата. Примерно иска да отиде от точка А до точка F , но за целта не трябва да минава през B,C,D,E а може директно. Враговете обаче ще са с различна сложност. Ако за първи път стъпваш в точка D врагът там може да е по-силен или по слаб в зависимост как си отишъл до там.

Prodigy не е толкова линейна колкото предишната трилогия.

 

Графика и визия

Новата игра ще ползва 3D енджина на Assassin's Creed и това значи че ще е по-добра от всякога.Принцът ще е крадец и одеждите му ще са такива, но все още от Ubi казват че се работи по неговата визия.

 

Платформи: PC, PlayStation 3, Xbox 360 и Nintendo

Официален сайт:

http://prince-of-persia.uk.ubi.com/home.php

 

СНИМКИ ОТ ИГРАТА : ТУК

КЛИПЧЕТА И КАРТИНКИ ОТ ИГРАТА : ТУК

Link to comment
Share on other sites

Играта няма да се казва така. Името ще е просто "Prince of Persia". Името е такова, защото от Ubisoft започват от начало с нова генерация. Помоли някой модератор да промени името на темата! ;)

Link to comment
Share on other sites

По-малко битки , по-шарен принц... ех , защо не направят трилогия , на която всичките части са подобие на Warrior Within...

Link to comment
Share on other sites

По-малко битки , по-шарен принц... ех , защо не направят трилогия , на която всичките части са подобие на Warrior Within...

И аз малко се разочаровах. Направили са го да изглежда като герой на Дисни. Някак твърде детско ми идва :)

Иначе от изгледаното до тук за играта, мисля, че ще излезе добра. Има новости в акробатиките. Тъпо е, че не може да умреш. Битките изглеждат обещаващо. Определено трябва да се пробва като излезе.

 

П.П. май щяло и летящи килимчета да има :D

Link to comment
Share on other sites

Не прилича на нищо от Дисни и определено са се справили добре с новата насока (за разлика от Близърд и Диабло 3). А това дали ще умреш и ще почнеш от последния сейв или директно ще отидеш там каква разлика има? Или пък ще върнеш времето назад... все същото, така поне няма да чакаш някви loading екранчета да си свършат работата.

 

За сега няма нещо, което да не ми харесва от показаното в играта. С нетърпение я очаквам.

Link to comment
Share on other sites

Не прилича на нищо от Дисни и определено са се справили добре с новата насока (за разлика от Близърд и Диабло 3). А това дали ще умреш и ще почнеш от последния сейв или директно ще отидеш там каква разлика има? Или пък ще върнеш времето назад... все същото, така поне няма да чакаш някви loading екранчета да си свършат работата.

 

За сега няма нещо, което да не ми харесва от показаното в играта. С нетърпение я очаквам.

Съгласен съм! Наистина малко ме дразни новия вид на принца (стил Дисни, както се изразиха колегите), но това не е най-ваното за една игра. Лично според мен няма да е по-добра от Assasin's Creed, но ще видим.

 

Знам, че не му е мястото тук, но просто не се сдържах: Не съм съгласен с теб за Diablo III! Според мен Blizzard са напълно прави като запазват същата идея, но с нова графика и нови революционни неща. Все пак на никой не му трябваше още едно MMO. За тази работа си има WoW. Diablo е едно от много малкото игри, които са ми харесаха от главоблъскащите за мен игри (Сякви RPG-та и стратегии) и не искам да я развалят. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе пич , ти сериозно ли , не било едно от най-важните неща как изглежда принца..?Ми да го направят някъв травестит , тогава пак ли ще кажеш "няма значение как изглежда като може да се мята и да кълца с мечовете"...

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм! Наистина малко ме дразни новия вид на принца (стил Дисни, както се изразиха колегите), но това не е най-ваното за една игра. Лично според мен няма да е по-добра от Assasin's Creed, но ще видим.

 

Знам, че не му е мястото тук, но просто не се сдържах: Не съм съгласен с теб за Diablo III! Според мен Blizzard са напълно прави като запазват същата идея, но с нова графика и нови революционни неща. Все пак на никой не му трябваше още едно MMO. За тази работа си има WoW. Diablo е едно от много малкото игри, които са ми харесаха от главоблъскащите за мен игри (Сякви RPG-та и стратегии) и не искам да я развалят. :)

Как така си съгласен с мен и после казваш напълно обратното на това, което аз казах?

Мен не ме дразни, защото са свършили страхотна работа с иновацията за играта, докато в Диабло 3 няма нищо ново - всичко е зето от WoW. Къде казвам, че трябва да е ММО? Просто стилът му е все едно УоУ и Диабло 2 са решили да се изчукат и това е отрочето им. Графиката си е наред, артистичната насока на играта е малоумна - просто трябва да се харесва на УоУ играчите, за да привлече още няколко стотин хиляди фенчета (и без това играта ще продаде минимум 4-5 милиона).

 

В ПоП обаче новия артистичен стил е много пипнат, страхотно са се справили. Диабло 3 може да се каже, че е като Дисни (макар, че има доста повече кръв, което ме радва - поне това са запазили), докато ПоП наистина изглежда все едно играеш някаква картина.

 

Играх Assassin's Creed и макар да ми е сред любимите игри смело мога да кажа, че дори предишните 2 принца са по-добри от нея. Не за друго, а защото просто се осраха с играта - прекалено повтаряща се, правиш едно и също във всеки град, повтаряш първите 20минути геймплей постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Абе пич , ти сериозно ли , не било едно от най-важните неща как изглежда принца..?Ми да го направят някъв травестит , тогава пак ли ще кажеш "няма значение как изглежда като може да се мята и да кълца с мечовете"...

Наистина това не е най-важното нещо. Има много по-важни неща в една игра като тази. Боен стил, оръжия, история и т.н. Примерно в момента играя 2 игри. Devil May Cry 4 и Ninja Gaiden II (за съжаление е екслузивна само за X360). DMC-е със много добра графика и стабилна история и добра бойна система. От друга страна Ninja-та е със сравнително слаба графика, плоска история, но уникална бойа система. С невероятно много, комбота, различни оръжия и т.н. И въпреки малкото като количество приимущество на Ninja-та тя ме кефи повече. Защото са оцелили точно къде играта да бъде силна! :)

 

Как така си съгласен с мен и после казваш напълно обратното на това, което аз казах?

Мен не ме дразни, защото са свършили страхотна работа с иновацията за играта, докато в Диабло 3 няма нищо ново - всичко е зето от WoW. Къде казвам, че трябва да е ММО? Просто стилът му е все едно УоУ и Диабло 2 са решили да се изчукат и това е отрочето им. Графиката си е наред, артистичната насока на играта е малоумна - просто трябва да се харесва на УоУ играчите, за да привлече още няколко стотин хиляди фенчета (и без това играта ще продаде минимум 4-5 милиона).

 

В ПоП обаче новия артистичен стил е много пипнат, страхотно са се справили. Диабло 3 може да се каже, че е като Дисни (макар, че има доста повече кръв, което ме радва - поне това са запазили), докато ПоП наистина изглежда все едно играеш някаква картина.

 

Играх Assassin's Creed и макар да ми е сред любимите игри смело мога да кажа, че дори предишните 2 принца са по-добри от нея. Не за друго, а защото просто се осраха с играта - прекалено повтаряща се, правиш едно и също във всеки град, повтаряш първите 20минути геймплей постоянно.

Другия път си сложи очила като ми четеш постовете :) :

Не съм съгласен с теб за Diablo III!

Аз съм ЗА оставянето на играта в сегашния и геймплей и идея с освежаване на графиката и нови ненатрапчиви нововъведения. И съм против преобръщането на играта в нещо съвсем ново стил MMO или друга глупост.

 

Що се тонася до Assasin-а. Не съм го превъртал целия, но съм поиграл. ХАреса ми идеята, нововъведенията, язденето на коне, красотата на града, акробатиката и т.н., но наистина играта си е малко монотонна. Все едно и също правим.

Link to comment
Share on other sites

Май ти трябва да си сложиш очила, защото аз никъде не споменавам ММО, нито променяне на геймплея или каквото и да било. Просто изразих несъгласието с Близърд относно заебаването на уникалността и собствения Диабло стил, които другите две игри изградиха и заменянето му с УоУ прилики, за да привлекат вниманието на милионите деца, радващи се на комиксовото недоразумение, което е УоУ. Никъде дори не споменавам нещо за графика, камо ли по-сериозни промени. Стига офтопик.

 

Асасинса е една и съща - всички градове са еднакви почти, правиш едни и същи неща и т.н. Просто няма разнообразие, иначе това, което го има е добре направено. И няма как да знаеш дали ПоП ще е по-добра или по-лоша на базата на 10 минути трейлър с геймплей, а дори не си изиграл напълно Крийд. Според мен ПоП пък ще размаже Асасинса по всички параграфи.

Link to comment
Share on other sites

Наистина това не е най-важното нещо. Има много по-важни неща в една игра като тази. Боен стил, оръжия, история и т.н. Примерно в момента играя 2 игри. Devil May Cry 4 и Ninja Gaiden II (за съжаление е екслузивна само за X360). DMC-е със много добра графика и стабилна история и добра бойна система. От друга страна Ninja-та е със сравнително слаба графика, плоска история, но уникална бойа система. С невероятно много, комбота, различни оръжия и т.н. И въпреки малкото като количество приимущество на Ninja-та тя ме кефи повече. Защото са оцелили точно къде играта да бъде силна! :)

Демек.. искаш да ми кажеш , че не ти пука дори Данте да е по розов сутиен и светлосини прашки докато си размахва rebellion само както той си знае , така ли..?

 

liquid , честно да си кажа дори sands of time ми беше по приятна за игра от асасин-а , просто е прекалено еднаква навсякъде , няма го тва разнообразие дето го има и в 3те части на първата трилогия за ПоП (говоря за тия на Ubisoft , не ония дето се играят на 8 битово нинтендо)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на това мнение. В ПоП имаше в пъти повече разнообразие. Assassin's Creed е фантастична, но просто прекалено еднообразна. Имат потенциал да направят една зашеметяваща втора част, надявам се да си вземат поуки и сега след като имат опит с тази игра, да се съсредоточат в начините, с които могат да я подобрят. Просто дано им дадат достатъчно време да я разработят, а не да притискат девелоперите с дати.

 

Иначе и старите принцове... ехее, принца 1 и 2 съм ги играл на ПЦто преди колко.. 13-14 години? Бяха невероятни :). Нямаше такива игри едно време, това беше Играта. Каквото направи едно време онази игра, от Убисофт успяха да постигнат дори по-голям успех с новата трилогия.

Link to comment
Share on other sites

Така си е , заради Ubisoft ПоП стана още по-култува поредица.Единственото нещо на новия принц , визуално е тва червено и синыо по него.. нз ако беше сиво и черно някак си щеше да ми допада повече , но като излезе играта и се пробва ще може да се каже вече дали е стойностна или не :)

Link to comment
Share on other sites

Май ти трябва да си сложиш очила, защото аз никъде не споменавам ММО, нито променяне на геймплея или каквото и да било. Просто изразих несъгласието с Близърд относно заебаването на уникалността и собствения Диабло стил, които другите две игри изградиха и заменянето му с УоУ прилики, за да привлекат вниманието на милионите деца, радващи се на комиксовото недоразумение, което е УоУ. Никъде дори не споменавам нещо за графика, камо ли по-сериозни промени. Стига офтопик.

 

Асасинса е една и съща - всички градове са еднакви почти, правиш едни и същи неща и т.н. Просто няма разнообразие, иначе това, което го има е добре направено. И няма как да знаеш дали ПоП ще е по-добра или по-лоша на базата на 10 минути трейлър с геймплей, а дори не си изиграл напълно Крийд. Според мен ПоП пък ще размаже Асасинса по всички параграфи.

Мисля, че мислим по един и същи начин за Diablo, но просто не се разбрахме и спорим. Просто това изречениице ме зачовърка - Не прилича на нищо от Дисни и определено са се справили добре с новата насока (за разлика от Близърд и Диабло 3). Разбрах, че искаш нова насока и за Diablo и затова реагирах така.

 

Определено не мога да съдя по 10 минутно филмче, а казвам какво мисля. Ще почакаме и ще видим коя ще се окаже по-добра. :)

 

Абе пич , ти сериозно ли , не било едно от най-важните неща как изглежда принца..?Ми да го направят някъв травестит , тогава пак ли ще кажеш "няма значение как изглежда като може да се мята и да кълца с мечовете"...

Абе момче на теб какво ти става? :blink: Казах, че това не е едно от най-важните работи, а не че принца трябва да е по-сутиен и прашки. Разбира се, че има значение, но това не прави играта. Разбира се, че не искам да е по сутиен и прашки (за мацката с него не бих отказал :P ). Смятам, че принца си е направен доста добре. Наистина е малко децки, но не е чак толкова зле както ти го описваш. За пореден път ти казвам, че играта не се определя дали е добра или не от това как изглежда главния герой. А доколкото разбрах е такъв, защото в тази част искат да наблегнат на фантастиката, магиите и други такива, а не на по-достоверните неща като досегашните части.

Link to comment
Share on other sites

Случват се такива неща. :) Ще поживеем и ще видим, дано не ни разочароват нито от Убисофт нито от Близърд. А пък след 2-3 години ще видим и AC2 и пак ще коментираме.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Новият Принц през декември

 

Ubisoft съобщиха, че Prince of Persia - най-новата екшън-приключенска игра от създателите на Assassin's Creed - ще излезе на пазара за PC, Xbox 360 и PlayStation 3 на 2 декември. В нея главният герой ще се озове по средата на свирепа битка, разразила се между силите на светлината и мрака, между бог Ормазд и бог Ахриман - неговият зъл брат. Принцът на Персия става свидетел на унищожението на легендарното Дърво на живота - действие, което застрашава да погълне целия свят в мрак. Той ще трябва да си партнира с Елика - един мистериозен и смъртоносен спътник - за да се опита да заздрави света от покваряващото го зло.

Prince of Persia ще притежава неповторима "анимационна" визия, благодарение на т.нар. cell-shade ефект и освен това ще предложи огромен, отворен свят (вероятно подобен на Assassin's Creed), който ще можем да изследваме както си пожелаем.

 

Статия: PC Mania

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Незнам защо е направиха така като комикс нещо!

сякаш и се губи живота в нея деба но определено ще се пробва ( все пак съм ги врътнал предишните части и това е невероятна игра с много добър гейм-плей, история графика просто всичко )

Асасиан Крийд е страхотна но е еднообразна и псива бързо само това и е проблема

наистина ще е добре във втората част да се постараят повече от към действие да не е еднообразна че язък за всичко друго

Link to comment
Share on other sites

Prince of Persia 4: Milking the Cash Cow Once Again :(

 

В интерес на истината, новия графичен и визуален дизайн е много приятно освежаване на нещата, но колкото и веещи се шалчета да си закичи принца, никога няма да стане Shinobi.

Link to comment
Share on other sites

бог Ормазд и бог Ахриман - неговият зъл брат.

Само на мен ли тия имена са ми познати от някъде...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Нека някой каже за играта - достойно продължение ли е, заслужава ли внимание? Кога да я чакаме за пс?

Link to comment
Share on other sites

Колкото и ревюта и видеота да изгледах не може и не може да ми харесаа. Визуално е повече от ужасна. За мен графиката е много важна част от 1 игра и тази категорично ме отблъсква. Се едно с водни боички е рисувана. Доколкото разбрах нищо ново и иновативно, а и била обидно лесна. враговете били не повече от 1 наведнъж. Смятам да пропусна. Продължавам с Assassin's Creed. :)

Link to comment
Share on other sites

Ми то именно там е чара!

Еми, за мен това е проблема на играта, а не чара й! Много ми се иска да ми хареса, но уви. Очудвам се, че има толкова хора, които я харесват чесно казано... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че бях изключително скиптично настроен, новият ПоП не се оказа боклука, който очаквах. Графиката, дори и изключително странна, е доста добра. Както и преди, така и тук има скоци, премятания, лазене, ходене по стени, зад стени, пред стени, над и под стени и т.н. Битките са също странни, но горе-долу стават. Минусите са, че не е много оптимизирана и че е елементарна. Като цяло става за убиване на времето. И ако трябва да се дава някаква оценка, то моята би била 7/10 примерно. :)

 

princeofpersia200812111at4.th.jpgprinceofpersia200812111zh2.th.jpgprinceofpersia200812111jl9.th.jpgprinceofpersia200812111nm2.th.jpgprinceofpersia200812111lq4.th.jpg

princeofpersia200812112rj4.th.jpgprinceofpersia200812112tn1.th.jpgprinceofpersia200812112fl1.th.jpgprinceofpersia200812112it5.th.jpgprinceofpersia200812112hd7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Важното в една игра е геймплей-а да създава желание в теб и да искаш да е играеш отново и отново, а не просто много хубава графика където виждаш калинките по листата на цветята и акнетата по лицето на героя ти :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...