Jump to content
BulForum.com

Нормална ли е тази температура?


Pravetz Fan

Recommended Posts

Компютъра ми е с AMD Duron 1.3GHz и когато влезна в BIOS-a ми пише температура на процесор 56 градуса, като се има в предвид, че не съм стартирал Windows-a или нещо друго.Питам, защото преди беше 36-40 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Може и да е нормално, все пак е лято... виж все пак в кутията какво е положението. Може да се е насъбрал много прах, може и вентилатора да не работи на пълни обороти.....

Link to comment
Share on other sites

Ами ако зависи от шума на вентилатора колко силно работи то тогава вентилатора ми работи на пълна мощност.Аз го бях чистил но той пак си бучи.

Link to comment
Share on other sites

В BIOS е нормално да показва по -високи температури, все пак там процесорът е натоварен на 100%. Защото се работи в реален режим.

А и за Дурон е нормално.

Като се влезе в Windows, там вече товара спада и процесът System Idle Process се грижи да обира до 100% товара, и процесорът е ненатоварен.

Ако в Windows го натовариш до 100% с нещо, ще е същата темп. като в BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, ама сега ми показва с близо 20 градуса повече температура отколкото преди.

Последни температури:

MB:48 градуса

CPU:58 градуса

Link to comment
Share on other sites

Знаеш ли нещо , ако компютъра ти е в гаранция си го закарай да му сложат още един вентилатор , няма ли гаранция си купи един и си го сложи сам , защото колкото и да не е натоварен пак е по-добре да се охлажда повече през лятото в тези жеги сега .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, ама сега ми показва с близо 20 градуса повече температура отколкото преди.

Понеже не казваш колко е това 'преди', ако е 5-6 месеца, то и оттогава околните температури се качиха не с 20, ами с около 50 градуса :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, ама сега ми показва с близо 20 градуса повече температура отколкото преди.

Последни температури:

MB:48 градуса

CPU:58 градуса

 

За да те успокоя, ще ти кажа че преди време имах един Дурон 750, който лятото си държеше около 55 градуса, нормално е. Не го взимай толкова навътре. До 60 градуса е ОК. Ако почне да ги задминава, тогава се притеснявай вече. И все пак ако нямаш вентилатор на кутията, няма да е зле да сложиш един. Така ще свалиш около 5 градуса ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...