Jump to content
BulForum.com

конфигурация за компютър


mori66

Recommended Posts

Трябва ми конфигурация за счетоводен компютър без излишни екстри,

не съм сигурен дали е нужен двуядрен процесор, ще ползва счетоводни програми ,интернет банкиране ,ел. подпис и нищо повече ,ще се радвам да ми препоръчате нещо

а и фирма подходяща в Пловдив .

Link to comment
Share on other sites

Виж по-надолу няколко теми, има тема за Конфигурация за общопрактикуващ лекар.

Нещо такова и за теб :)

 

Но предвид в кой век сме, аз бих препоръчал тук някой от най-евтините двуядрени процесори, най-малкото защото са вече почти колкото едноядрените като цена, а дори в мултитаскинга да подобрят нещата, е нещо.

Зависи и колко е бюджета.

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи какви програми ще се ползват. Аз бих препоръчал някакво асрок дъно или нещо подобно стига да е безотказно евтино и да не се слави с това че се разваля. 1 плочка 2 гигабайта рам ДДР2 ако потрябва после може и още но едва ли. За процесор най-евтиното двуядрено на интел, хард диск какъвто ще да е няма особено значение. Искам да дам и 2 лични съвети да не се взима АМД за такава машина не съм фанатик или нещо от тоя сорт просто личен съвет, да се вземат 2 GB разликата между 1 GB и 2 GB плочка е 20-тина лева просто не си струва човек да се стиска. И нещо препоръчително е да се вземе примерно 1 радеон 2400 HD струва към 70 лева и е добре да се вземе заради DVI-то което повечето евтина дъна нямат. Ако няма монитор съветвам да е 19 матрица и други параметри нямат значение но да има DVI, за човек гледаш по цял ден един екран е от голямо значение изпитал съм го на личен гръб. С парите за евтина карта и монитор с DVI се губят малко пари но и часове главоболие от лоша картина.

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи какви програми ще се ползват. Аз бих препоръчал някакво асрок дъно или нещо подобно стига да е безотказно евтино и да не се слави с това че се разваля. 1 плочка 2 гигабайта рам ДДР2 ако потрябва после може и още но едва ли. За процесор най-евтиното двуядрено на интел, хард диск какъвто ще да е няма особено значение. Искам да дам и 2 лични съвети да не се взима АМД за такава машина не съм фанатик или нещо от тоя сорт просто личен съвет, да се вземат 2 GB разликата между 1 GB и 2 GB плочка е 20-тина лева просто не си струва човек да се стиска. И нещо препоръчително е да се вземе примерно 1 радеон 2400 HD струва към 70 лева и е добре да се вземе заради DVI-то което повечето евтина дъна нямат. Ако няма монитор съветвам да е 19 матрица и други параметри нямат значение но да има DVI, за човек гледаш по цял ден един екран е от голямо значение изпитал съм го на личен гръб. С парите за евтина карта и монитор с DVI се губят малко пари но и часове главоболие от лоша картина.

понякога разбиранията на един за среден клас компютър се разминава с разбиранията на друг ... що ли така :)

и 1gb памет, и едноядрен процесор, и вградена карта на дъното ще му свърши работа за нещата, за които иска да го ползва ... според мен ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами честно казано на колкото и места по разни администрации и работни такива места съм ходил, навсякъде гледам мониторите са вързани със 'синия' кабел :) . А за 19" монитор или 17", значението дали ще е DVI или VGA е доста малко що се отнася до главоболие и т.н., както и за яснота на картината. Пробвал съм и двете, и имам и други впечатления, разликата се усеща само ако се вгледа отблизо човек, дори тогава само по-запознат може да я види, или с тест в Paint примерно. Разбира се винаги е за предпочитане DVI, но поне по едно време наличието на DVI в монитор го правеше с поне 50-60 лв по-скъп. Затова зависи и от бюджета. Ако той не позволява подобен монитор, и допълнителна видеокарта отпада.

 

Виж, за 22" и нагоре DVI е задължителен вече. Там нещата са други. Не съм сигурен дали има примерно 24"-ови без DVI.

 

Даже не съм сигурен, че 19" е нужен, при условие, че 17"-ката е със същата резолюция. Освен ако за човека пиксела би дошъл прекалено дребен.

Ми те в банките и на други такива места масово са с по 17 или 19".

 

За паметта, 1 ГБ стига разбира се, зависи и каква OS ще се сложи, може някой да задължи инсталирането на Vista, кой знае.

 

Това дали е AMD/Intel, за мен вече са отживелици. От поне 6г. съм само с АМД, и проблеми със стабилност досега не съм имал (освен едно изгоряло дъно де, дефектно беше, не казвайте, че Интел не се случва да имат дефектни дъна).

ЕДИНСТВЕНОТО, което не ми хареса с двуядрените им процесори, е нуждата от инсталирането на Dual core Optimizer под ХР/2003, за да работи нормално. Разбира се не съм имал проблеми с това програмче, но самата идея.. Е, под Vista/2008 това не се налага да се слага, което е добре.

А AMD при най-ниския клас, за който става дума и тук, все още е по-евтин. Може да е с 20 лв, но все пак.

 

E, oswen ако не става дума за новите им Phenom, те вече не са за препоръчване, май още не са оправили някакъв критичен бъг в тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...