Jump to content
BulForum.com

PC конфигурация


samkijot

Recommended Posts

ASUS P5GC-MX

CoreDuo E2180 BOX

KINGSTON 1 GB DDR2/800

160GB Seagate 7200 SATA II 8MB

DVD RW LG GH20

Delux 436

FORTRON ATX-350PNR

 

... някъде към 370-380 лв. излиза в ера.

 

какво мислите? компа ще се ползва за интернет и работа с една програма за общопрактикуващи лекар (хипократ).

 

в момента се ползва ето това:

mb - някакво msi

cpu - athlon 1700+

psu - fortron

ram - 2x128 sdram

vga - gf mx2 32mb

cd-rom - cd-rw nec

 

... просто прекалено много проблеми почна да създава старата машина, а това рефлектира върху мен (да се занимавам с него), така че се реши да се вземе нов комп.

ако имате някакви предложения до 400 лв. макс, ще съм ви благодарен.

 

btw колкото по-малко кинти, толкова по-добре ... все пак компа е за работа и ще се ползва само в работо време :)

Link to comment
Share on other sites

Еми то зависи от изискванията на Хипократа основно все пак, и каква периферия се ползва и т.н. А не примерно да се окаже, че ползваш паралелен принтер, а дъното да няма LPT.

 

Иначе за тая работа взимаш най-малкото и евтиното от всичко марково :) . Рама е добре (не е куча марка няква), дъно мъно, евтини да са, но да не са някви асроци раци и капаци :)

То ми се струва, че каквато и съвременна машина да вземеш за тая програма, ще е голям overkill, ама квото е.

Link to comment
Share on other sites

... ами периферията (мерси, че ме подсети) е основен момент при gp-тата. значи те бачкат с един лазарен и един матричен. в момента и 2-та са на паралелен, като единият ползва платка на pci. asus-а видях, че има. следващия месец мисли да си вземе това, с което автоматически ще отпадне един от портовете, но дотогава трябва да ползва 2-а принтера (ще се наложи да преместя pci платката на новия)

 

 

това са изискванията на програмата

 

btw сега се изисква и лицензиран софтуер, а като гледам най-евтиното xp professional е в ера и струва 207 лв. :laughing: ... чудя се за някоя готова конфугурация от multirama примерно, ама там операционната система е само с 30-дневен "гратисен" период, а след това сигурно трябва да се деинсталира :unsure:

Link to comment
Share on other sites

тъй като трябва да се вземе лицензиран софтуер, се чудя между professional и home на windows xp. разликата в цената е около 80 лв. (pro-то е 200-210 лв., а home - 120-130 лв.). тези пари могат да отидат по друго предназначение все пак ;)

 

единственото, което ме притеснява да се спра на home edition е това:

Multi-processor support - Windows XP Pro supports up to two microprocessors, while Home Edition supports only one.

т.е. с двуядрен процесор ще имам проблем с тази версия на xp-то?! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ще ползва само едното Core.

Малоумна работа, не знаех че Хоме е такова дърво. Знаех, ама не и за броя процесори.

За вашата работа един едноядрен АМД на сокет АМ2 би бил по-евтин и по- изгоден както и да го погледнеш в случая.

Link to comment
Share on other sites

PC

 

CG iOCEAN 3324 CA 400W USB1 $25.8

AMD Sempron LE-1150 2.0GHz 800MHz 256K s.AM2 BOX1 $27.9

Hitachi/IBM/ 80 GB 7200 / 8MB SATAII1 $35.8

GigaByte M61SME-S2L NF4/ddr2/GF6100+PCI-E s.AM2 $45.9

A-Data DDR2 512 MB PC2-6400/800 MHz1 $11.9

Nec 1.44 MB Black $5.4

 

 

152.7$ + 20% = 183.24$

Слагаш и едно dvd за 30лв и си готов. Какви core процесори, какви 160 хардове. Аз взех 3 компютъра такива от адроит, точно за лекари.

И си вземи xp home, няма за какво да даваш пари за pro, все тая е.

Link to comment
Share on other sites

PC

 

CG iOCEAN 3324 CA 400W USB1 $25.8

AMD Sempron LE-1150 2.0GHz 800MHz 256K s.AM2 BOX1 $27.9

Hitachi/IBM/ 80 GB 7200 / 8MB SATAII1 $35.8

GigaByte M61SME-S2L NF4/ddr2/GF6100+PCI-E s.AM2 $45.9

A-Data DDR2 512 MB PC2-6400/800 MHz1 $11.9

Nec 1.44 MB Black $5.4

152.7$ + 20% = 183.24$

Слагаш и едно dvd за 30лв и си готов. Какви core процесори, какви 160 хардове. Аз взех 3 компютъра такива от адроит, точно за лекари.

И си вземи xp home, няма за какво да даваш пари за pro, все тая е.

тея в адроит им е мноо крив конфигуратора (можеш да избираш между 2-3 възможности), а пък и с тея цени в $ ... хич не съм свикнал

иначе и аз се чудех за този процесор и някакво дъно за него, тъй като цената слиза доста надолу :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ще ползва само едното Core.

Ползва две ядра,но не и два процесора.В най-лошия случай да иска кръпка за оптимизация.Аз между другото сложих няколко от Майкрософт плюс драйвъра на АМД.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...