Jump to content
BulForum.com

Може ли да се пусне нет


spot_ex

Recommended Posts

Въпросът ми е дали може да се пусне интернет през Bluetooth-а от компютъра към примерно Symbian телефон? Някой ми беше подметнал за някакви такива програмки, но не беше уточнил. Били се слагали и на компа, и на телефона, и ставало като wi-fi мрежичка с малък обхват. Става ли този номер, някой да го е пробвал или евентуааааааааааааално да го е подкарал?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

може, програмата се казва Gnubox, но аз така и не успях да я подкарам. Но от други хора знам че работи и споделяш интернета в обхвата на блутута

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

И аз се интересувам от това, обаче туториалите са малко с "изтекъл срок на годност"... не отваря линковете вече.

:)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм заинтересован в това!Може ли чрез Bluetooth на компа да направя малка Wi-Fi мрежа към която да мога да се свързвам с покета.Потърсих съответната програма,Gnubox,но забелязах че е само в *.sis формат за симбиан.Някой да е запознат дали има такова животно(или ще е само в мечтите ми за сега :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Има ли значение какъв БТ адаптер (БТ УСБ Донгъл) ще използвам или става с повечето, да ми препоръчате някоя марка/модел... да съм сигурен.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

при телефоните на sony ericsson също става. това е способа. след като направите настройките, изтеглите програмите и пробвате дали става с кабел, с bluetooth е същия принцип. просто в програмата bluesoleil трябва да активирате функцията Serial Port Service и сте готови. не е толкова стабилна връкзата като през кабел, ама се ядва.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

само да спомена, че безжичния интернет (споделен от настолното pc) през bluetooth-а си бачка, но само за браузване и разни програми като skype и nimbuzz. когато опре обаче до теглене на някакви файлове от мрежата не става.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...