Jump to content
BulForum.com

Известни техно-изпълнители


aUR0Ra

Recommended Posts

И така, мисля, че темата е на точното място. Имам молба към хората, които са на "ти" с този тип музика.Аз самия слушам някои от по-комерсиалните изпълнители, но никога не съм си давал сметка колко много стилове, подстилове и разновидности е имало :wacko: Та имам да правя проект по музика за техното и ми трябва по 1-2 известни изпълнители в стиловете :

 

1.Hardcore Techno

2.Detroit Techno

3.Techno-Funk

4.Hard Techno

5.Minimal Techno

6.Acid techno

7.Tribal Techno

8.Pumping Techno

9.Experimental Techno

 

Целта ми е да пусна по 1 песен на 1 изпълнител от всеки стил.Дано някой се притече на помощ!

Link to comment
Share on other sites

1.Hardcore Techno - Caustic Window - Humanoid Must Not Escape

2.Detroit Techno - Drexciya - You Don't Know

3.. тоя стил не ми е особено познат

4.Hard Techno - нещо на Mario Ranieri примерно

5.Minimal Techno - задължително Plastikman - Lost и след това Plastikman - Disconnect - двете парчета са микснати в албума и общо са към 8 минути

6.Acid techno - Squarepusher - Venus No.17 (Acid Mix) - най великото acid парче на чичко Squarepusher :)

7. и 8. също... нямам идея :)

9.Experimental Techno - AFX - .215061

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Hardcore Tehcno - Lenny Dee, Paul Elstak

Detroit Techno - Juan Atkins, Kevin Saunderson, Richie Hawtin, Derrick May, Jeff Mills

Techno Funk/Acid Techno - В повечето случай хората занимаващи се с такав стил сега са били фънк ориентирани преди и е прието "уж" funk, ама не е баш за тва ги слагам под един занменател с Acid'a:

Chris, Aaron and Julian, Lawrie Immersion, Luke Vibert, Aphex Twin

Hard Techno - Chris Liebing, Adam Beyer, DJ Rush

Minimal Techno - Robert Hood, Sleeparchive, Luca Bacchetti

С последните три не съм запознат и може би под Pumpin имаш предвид Gabber, Schranz?

Gabber - Lady Dana, The Prophet, Rotterdam Terror Corps

Schranz - Mario Ranieri, Luke Slater, Chris McCormack.

 

В този ред на мисли мога да кажа че сигурно повече от три години пиша и правя листа описваща голяма част от стиловете в електронната сцена със аудио примери, био и прочие, но има още бая за писане, но някой ден се надявам да го видим тук.

Link to comment
Share on other sites

Techno Funk/Acid Techno - В повечето случай хората занимаващи се с такав стил сега са били фънк ориентирани преди и е прието "уж" funk, ама не е баш за тва ги слагам под един занменател с Acid'a:

Chris, Aaron and Julian, Lawrie Immersion, Luke Vibert, Aphex Twin

Абе.. не са много за общ знаменател.. но Luke Vibert и/или Aphex Twin са си добър избор ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много за отговорите!Кой знае, може и да се запаля по тая музика!В Уикипедия видях споменатите стилове и избрах "най-чистите", защото нямам време за всички подстилове.Ако се сещате за някой знаменит изпълнител, бил той и от друг стил ми го препоръчайте, барем изкарам нещо на тоя проект :bgrin: :lol:

 

Относно пъмпинг техното, видях го още като Jump-up techno ,ако това е от полза, но след като се затруднявате, може и да го прескоча, щото явно не е болка за умиране.

 

Ще съм ви безкрайно благодарен, ако, както deflax, ми предложите и съответните песни на изпълнителите, че да пусна най-яркото им представяне!

Link to comment
Share on other sites

Ранните неща на Aphex Twin са си ... techno :) Задължително чуй албума Polygon Window - Surfing on Sine Waves! Емблематично е :)

За minimal techno - Plastikman (Richie Hawtin) е задължителен - осбено албума Consumed от 1998-а

 

Все пак.. не мога да не пропусна да отблежа че класическото техно като такова.. е .. леко в историята. Ако искаш да чуеш нещо по-модерно можеш да се насочиш към лейбъла Offkey където изродите Raiden... Proket.. Vengeanze.. и Cooh (prowd to be bulgarian ;)) доста успешно смесват идеите на техното със скоростта на drum and bass музиката във един technoid drum and bass стил.. който мен лично много ме радва... и .. в скоро време даже мисля да се пробвам да довърша и моите technoid проектчета.. за едно technoid лято 2008 :D

 

Ето го и set-a който ти трябва:

 

http://feeds.feedburner.com/~r/OffKey/~5/1...l1_-_Raiden.mp3

 

Tracklist:

 

Vangelis - Wounded Animals

Jeff Mills - Cloak

Cooh - Noisy Sneaker

Resound - Ghetto Funk

Raiden - Alter Ego Piano

Kemal - Cluster

Proket - Breakage

Aphex Twin - Inkey

Luke Slater - Score One

Raiden - Chernobyl 4)

Elevate Break

Raiden - Bite It You Scum

Limewax - Golden Path

AFX - Elephant Song

Proket - Locomotive

Raiden - Verb Bleeps

Cym 07

Raiden - OK010b

Vengeance - Puto Psycho

Cym37

AFX - Dub

Ø - Hornitus

Surgeon - Discipline

Raiden - Techno beat 04

Aphex Twin - D Scape

Trace - Sniper (re edit)

Tech Itch - Alone

Jeff Mills - Above Waiting Worlds

Lethal - Dirty Pint

Shaker Asp

Calver Bongos

Current Value - Double Pack

Raiden - RM Bleeps

Raiden - Helium

Proket - Show Me

Nepta Bleep

X101 - Sonic Destroyer (Raiden Mash Up)

Limewax - Onkey

Aphex Twin - Cock 10 (re edit)

Link to comment
Share on other sites

Хах, изкарах 5-ца, не е зле.Благодаря за помощта на всички.

Само 5? Явно преподавателите ти не са и чували повечето от емблематичните изпълнители които изброихме. Не можем да ги обвиняваме... на фона на цялата поп-фолк култура заляла обществото ни... под техно се разбира само... прогресив трайбъл чалгата.

Link to comment
Share on other sites

Наистина... 5 е малко за това, което хората ти предложиха. Сигурен съм, че учителят ни е е чувал за нито един от горепосочените, но за съжаление хардкор чалгата владее.

 

Иначе, ако наистина те интересува нещо - това е най-великият сайт за електронна музика за мене. Теоретично.

 

B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...