Jump to content
BulForum.com

Пустите му китайци...просто не е истина


Midex

Recommended Posts

Това го пускам като "новина" и след известно време като не е актуална вече, може да затрия темата, за да не пълни раздела.

Става дума за долния телефон - модел ZJ268 (цена $128):

 

 

ZJ26_1.jpg

ZJ26_2.jpg

zj268_02.jpg

 

 

На пръв поглед нищо особено - 3" (260К) дисплей, 2 сим карти, 2 камери, Bluetooth 2.0, МР3 & МР4 плеър и т.н.

 

И сега...изненадата - батерията е с капацитет 32 800мA/ч (вижда се на третата картинка и не е печатна грешка) и по данни на производителя, телефонът има стендбай - 666 денонощия (това май се равнява на 2 години без малко :excl: :confused ), а в режим на говорене - 3...5 денонощия. :excl:

 

Доколко е истина...всеки сам да си прецени.

 

(Инфото е взето от тук и от други места в нета)

Link to comment
Share on other sites

Имам един приятел с подобен телефон и такива проблеми - къде работи къде не, аз като говоря с него заглъхва постоянно... не е ТОЧНО този но изглежда подобен... но и неговия има писалка и touch screen дисплей и т.н. ... ако някой друг има впечатление от тези да сподели, моите определено са негативни...

 

Midex: доколкото ми е известно този не е с тъч дисплей и писалка. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мисля че е време Нокиа да местят заводите си в Китай (те сигурно имат и там),от тази страна в последно време (както и в миналото)излизат революционни открития и рационализации в какви ли не области.Свалям им шапка,

Колкото до този модел ако вади много дефекти то до 6 месеца Шинанайците ще ги изчистят и телефона им ще работи порадъчно добре.

Все пак човек изкарва с какъвто и да е телефон максимум три години и после го сменя ,а този да откара поне 2 годинки ще е супер. :punk

 

 

Midex със сензорен дисплей е който разпознавал почерк,поне така пише в извадката на gigabit.info

Link to comment
Share on other sites

Midex със сензорен дисплей е който разпознавал почерк,поне така пише в извадката на gigabit.info

Да, възможно е...просто не го видях в инфото...

А за батерията - пуснете в гугъл модела -> ZJ268 - няма майтап, на всички места пише едно и също...не е с цифра по-малко. Явно това е батерията за телефона на Супермен :P ...само ми е чудно как е възможно...айде да не е 22 месеца...дори и само година да е стендба-я, ами че това е идеалният телефон за жена ми, която постоянно забравя да си зареди нейния и вечно е разреден. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 32800 милиаплера ами колко ли време ще се зарежда никой не споменава! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Според мен това си е някакъв рекламен търговски трик на китайците... ;)

Малко преди този модел са били пуснали друг - с 1 година стендбай, и веднага пускат този с почти двоен капацитет на батерията. И навсякъде в нета пише "666 days (not tested)"...даже на едно място бяха писали "...ще вземем един да му направим тест и след 2 години ще ви кажем резултата. :P ".

Вероятно всичко се обосновава само на теоретически изчисления и реалният резултат в практиката ще е доста по-скромен, но наистина няма да се учудя ако държи няколко месеца, тъй като знам колко нови разработки на батерии има напоследък. Ето една от тях - Тошиба е направила батерия, която се зарежда за по-малко от 5 минути, има над 5000 цикъла заряд/разряд и живот над 10 години. (инфо)

Link to comment
Share on other sites

Телефона не е ли 3г , че сега като търсих за него спецификации не пише нищо .

Искам да разбера точно какво поддържа тая машинка ако пише някъде .

Аз не намерих някъде да е тествам ... може и да изкара няколко месеца на позиция ако си изключил всичко според мен .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ето една от тях - Тошиба е направила батерия, която се зарежда за по-малко от 5 минути, има над 5000 цикъла заряд/разряд и живот над 10 години. (инфо)

2.4V/4.2Ah/150g

виждаш ли разликата :P

32Ah т.е x10

телефона може да има супер малка консумация и да издържи 1000дена

но батерията не може да е 32Ah с тези размери - ако това е вярно значи това ще е изобретението на века :woot

Link to comment
Share on other sites

Midex: доколкото ми е известно този не е с тъч дисплей и писалка. ;)

Всичките са с тъч и с писалка, най-лесно се познават по грозните бутони в основата на дисплея. А иначе тези китайчета не ми вдъхват доверие и едва ли бих рискувал със закупуването на такъв телефон :) Преди се бях навил, но след като пред мен в магазина един човек изгоря заради такова китайче, се отказах :)

Link to comment
Share on other sites

Всичките са с тъч и с писалка, най-лесно се познават по грозните бутони в основата на дисплея. А иначе тези китайчета не ми вдъхват доверие и едва ли бих рискувал със закупуването на такъв телефон :) Преди се бях навил, но след като пред мен в магазина един човек изгоря заради такова китайче, се отказах :)

 

Как е изгорял? Я поясни? Проблемите които имам с моя приятел са че нещо заглъхва все едно той е запушил дупката на микрофона, а той твърди че нищо не прави и само с мен има проблеми освен да е това че през картата с която говори с мен не говори с никой друг а когато телефона ползва другата карта да не прави номера... но всеки път като му се оплача че пак заглъхва той не знам какво прави но "отпушва" микрофона и пак го чувам за известно време но определено е много дразнещо

Link to comment
Share on other sites

Това е същото нещо като онзи лаптоп Atom, който се появи преди време с 2-та ТЕРАбайта рам и оптичен проесор и др такива извънземни технологии. :bgrin:

А и не може да се отрече че има символика в тия числа :D Телефона/батерията на дявола. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...