Jump to content
BulForum.com

Компютър с две мишки


Recommended Posts

Имам компютър на който са му включени две мишки и двете работят. Възможно ли е по нататък във времето да възнинкне някакъв хардуерен проблем?

 

П.П. Едната мишка е с жак, а другата е с USB.

Link to comment
Share on other sites

Проблема идва оттам че като е само с USB мишката при пускането на компютъра първо се зарежда BIOS-a , а той е на друг език и незнам за какво ми пише в момента. Като е с мишката с жака си се пуска нормално, но при включен компютър трабвя да го откачам жака(и да си сложа USB) аз съм чувал че може да стане късо съединение.

Link to comment
Share on other sites

Късо не може да стане, но PS/2 мишката ще имаш проблем ако я извадиш и вкараш докато работи компа, може да не я разпознае и да не работи докато не рестартираш. Поне при мен така ставаше. Други притеснения нямаш.

USB мишката е като всяко USB устройство и за него нямаш никакви притеснения, защото те са конструирани да могат да се включват и изключват по време на работа.

Това с езика на BIOS ми е странно, разрешил ли си от BIOS Legacy USB Mouse или нещо такова опцията?

Link to comment
Share on other sites

Ами нормалния интерфейс за мишка, преди да навлязат USB мишките.

Като начало кажи наистина какви са ти мишките, едната ясно е USB, другата сигурено е PS/2, малък куплунг с 6 пина, който се включва до тоя за клавиатурата.

И как така, нали като включиш и двете мишки, зарежда компа, тогава влез в BIOS и разреши опцията, защото не се разбра кога какво става.

Ако само с USB мишката запецва на BIOS, пробвай натисни тогава F1 да видим.

Link to comment
Share on other sites

...Каква е изобщо идеята от 2 мишки ?

Идеята си е напълно нормална. За 3D моделиране в CAD система препоръчват включване на допълнителен манипулатор за лявата ръка който си е вид мишка, но така и не можах да свикна с него. Всичко обаче си работеше без проблеми

Link to comment
Share on other sites

Друга причина може да е ако имаш rechargeable безжична мишка, докато я зареждаш, да ползваш жична през тия 2-3 часа докато се зарежда другата.

А и в случая аз лично разбирам, че човека има проблем, при който компа изгрява само ако е включена едната мишка, а другата е просто за последващо ползване след boot, т.е. едната се ползва колкото да запали компа и се изключва после.

Link to comment
Share on other sites

Като начало кажи наистина какви са ти мишките, едната ясно е USB, другата сигурено е PS/2, малък куплунг с 6 пина, който се включва до тоя за клавиатурата.

Точно такава е малък куплунг с 6 пина, който се включва до тоя за клавиатурата.

И как така, нали като включиш и двете мишки, зарежда компа, тогава влез в BIOS и разреши опцията, защото не се разбра кога какво става.

Ако само с USB мишката запецва на BIOS, пробвай натисни тогава F1 да видим.

 

Като сложа двете мишки компа се зарежда нормално, като сложа USB мишката ми се включва BIOS, който ми е на език различен от английски: Ja, instareled и No none instaraled. Като отида на Ja, instareled никъде не виждам USB instareled примерно.

 

С F1 пак същтата работа: Ja, instareled и No none instaraled. Сега съм с двете мишки компа се пуска нормално, на мен зора ми беше да не му стане нещо на хардуера.

 

ъъъ ... ти хубаво си вкюлил 2 мишки , ама не се ли бият за курсора :lol:

По принцип не и двете се използват нормално, но предпочитам USB защото е оптична. Пробвай някой ден на твоя компютър ще разбереш за какво става на въпрос. Естествено ако решиш да сложиш две USB мишки по добре питай първо във форума.

Link to comment
Share on other sites

Няма кво да пита, колкото иска мишки на USB може да ръгне. USB порта е такъв, че е направен да включваш устройства докато работи компа.

Хората и монитори включват и включват докато работи компа, има и начини и RAM да включваш без рестарт вече даже :)

При теб не знам къв е проблема, явно нещо с BIOS. Не се сещам каза ли какво е дъното, с тоя не-английски биос, някой холандец..

Link to comment
Share on other sites

Na holandski ne e. Mislq si dali ne e nastroen bios-ut da spira na gre6ki i ot klaviatura i ot mi6ka. Ama kato ne razbira6 kvo pi6e edva li e priqtno. 6to ne resetne6 na default nastroiki na CMOS? Po default trqbva da spira samo na kbd error (i da 4aka da natisne6 F1 :D ). Pone default-a trqbva da se razbira, puk bilo to i na 6vedski :D

 

(samo nqkoi da ne mi se nakarara, 4e ne pi6a na kirilica.. :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Очевидно BIOS не разпознава USB мишката и като не намира никаква мишка на PS/2 или paralel порт, спира и пита - "Да, има инсталирана" или "Не, няма инсталирана".

 

Според мен решаваш проблема наопъки... Всъщност искаш да си имаш само USB мишка, но BIOS-а ти не знае какво е това и си търси старите мишки. Значи опираме до това какъв е тоя BIOS, какъв е компютъра. По поведението на BIOS-a май ще се окаже някакъв марков?

 

Някои BIOS имат опция "USB то PS/2 mouse/keyboard emulation" и изискват да е включена, за да използваш USB мишок на тях, без включена PS/2.

 

Та какъв е компютръра, какъв е BIOS-a, още по-добре би било да кажеш направо какво е дъното...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...