Jump to content
BulForum.com

Прехвърляне


toti_barabata

Recommended Posts

Ситуацията е следната!Преди седмица купих кола,която си беше в движение!Направихме договора за покупко продажба и нотариуса ми каза след 2 седмици да ида в КАТ да ми направят талона моето име!Та въпроса ми е-Колко пари ще ми вземат в КАТ за прехвърлянето на талона на мое име и вярно ли е че ако го прехвърля ще трябва да си правя нова "Гражданска", защото тази изтича май месец!

Link to comment
Share on other sites

1.Срока за регистрация е ДО 2 седмици след подписването на договора,а не след 2 седмици.После ще имаш глоба с фиш.срока за регистриране в данъчното мисля беше 2 месеца.

2.В кат такса регистрация + номера + поставяне + попълване на документите беше около 60лв.

3.Застраховката,ако има такава ,след прехвърлянето на твое име отиваш при застрахователа и ти издават един добавък,на който пише,че колата е сменила собсвтника си и твоето име.Това е абсолютно безплатно.

Link to comment
Share on other sites

a az kvo da kaja kato sam si kupil kola april mese4 i ne moga da si e prehvarla 6toto predi6nia sobstvenik ima zapor ot agenciata za darjavni vzimania i mi kazaha ot KAT 4e onzi kato si plati togava 6te si e prehvarla az govorih s nego predi izvestno vreme kaza 4e 4akal nqkakvo re6enie ot sada i za tova zapora o6te mi stoql v kat i bil platil vsi4ko i nqmalo zapor a v kat mi vikat 4e ima ta vaprosa mi e dali moje da mi konfiskuvat kolata imam dogovor za pokupko-prodajba ne6to moje li da mi napravqt pri tova polujenie kolata e vzeh za 2000 lv a ve4e s remontite mi stana kam 7000 a v dogovora e pisahme za 700 da plata po malko danak e kajete kolegi kvo da prava ?

Link to comment
Share on other sites

1.Срока за регистрация е ДО 2 седмици след подписването на договора,а не след 2 седмици.После ще имаш глоба с фиш.срока за регистриране в данъчното мисля беше 2 месеца.

2.В кат такса регистрация + номера + поставяне + попълване на документите беше около 60лв.

3.Застраховката,ако има такава ,след прехвърлянето на твое име отиваш при застрахователа и ти издават един добавък,на който пише,че колата е сменила собсвтника си и твоето име.Това е абсолютно безплатно.

 

Ако колата е с номера от същия окръг няма смисъл от нова регистрация ВЕЧЕ. Просто променят името на собственика в документите. След заверено при нотариус документ за покупко продажба. Срока наистина е толкова До 2 седмици.

Link to comment
Share on other sites

stamat е балък...или лъже всички нас, което е по вероятно,защото да купиш кола за 2000 лева и да пръснеш 5000 лева за ремонт е признак на безгранична простотия. Изводът е, че Стамат е пубер, който няма книжка. Извод 2 е,че стамат няма мозък. :D Сега чакам Стамат да ме покани на среща, щото иска да ме бие. :woot

Link to comment
Share on other sites

stamat е балък...или лъже всички нас, което е по вероятно,защото да купиш кола за 2000 лева и да пръснеш 5000 лева за ремонт е признак на безгранична простотия. Изводът е, че Стамат е пубер, който няма книжка. Извод 2 е,че стамат няма мозък. :D Сега чакам Стамат да ме покани на среща, щото иска да ме бие. :woot

 

Недей така, ако е взел някаква класика за реставриране може, че даже малко е и дал.

Примери за подобни возила мога да ти изброявам до утре.

Но иначе с две думи нямаш кола приятел, това се проверява преди да пратиш автомобила, а не след като идеш в КАТ и като ти кажат да се озъбиш.

Верно напиши ква е каляската че ми стана интересно?

Link to comment
Share on other sites

В случай с някаква дърта класика- съгласен съм. Но тук ми намирисва повече на майтап или на глупост.

 

Като гледам стила на писане, маймуницата, не давам повече от 16г. ама знае ли се...

Link to comment
Share on other sites

Ако колата е с номера от същия окръг няма смисъл от нова регистрация ВЕЧЕ. Просто променят името на собственика в документите. След заверено при нотариус документ за покупко продажба. Срока наистина е толкова До 2 седмици.

За смяна на талона ще ти трябват 22.60лв ( или 22.40лв... )

Гражданската е хубаво да си я подновиш с нова сега, няма смисъл напразно да се разходжаш.

Трябва до 1 месец след сключване договора за покупко-продажба да я запишеш в общината, че данъци трябва да взимат хората.. :lol:

 

Честито и безаварийно!

Link to comment
Share on other sites

Ако това ,което казваш е вярно - то следното изказване важи с пълна сила :

 

 

stamat е балък...,защото да купиш кола за 2000 лева и да пръснеш 5000 лева за ремонт е признак на безгранична простотия. Извод 2 е,че стамат няма мозък. :D

 

Не вярвам някой тук да мисли по-различно ;)

Link to comment
Share on other sites

pitah kato horata tyk za problema mi a tyk razni otvorkov4i vseha da me ubijdat i za tvova reagirah tolkova ostro balak sam bil glupak , az davam parite ne te pitah savsem 4ove6ki ....

 

ModEdit:

1. Като начало е добре да се опиташ да пишеш на кирилица - не боли.

2. При следващата реплика от типа "fuck off and die...." ще получиш нов процент.

 

- Моля останалите участници в темата (най-вече velvet_underground) да не го провокират и да спазват добрия тон за комуникация.

 

Благодаря за вниманието!

Link to comment
Share on other sites

Готова прехвърлих талона на мое име!Нещата станаха бързо тъй като бях в КАТ още 8:20 днеска и нямаше още опашка!За 40 минути всичко беше готово като платих двадесет лева и двадесет стотинки!

 

ПС-Колкото до това,което казва stamat e просто невъзможно!

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля,че каквито и глоби да има стария собственик,то те не отнасят собствеността му(МПС-то),а самия него.Освен ако МПС-то нее участвало в ПТП,което е под прокурорско разследване,но то тогава би трябвало да бъде в гаража на КАТ,а не в гаража на новия собственик.

Дори и да е под запор по смисъла на договора ти можеш да го развалиш,като двете страни подпишат нов договор за разваляне на стария.По този начин ти имаш пълното право да си вземеш парите,а стария собственик-проблемната кола.

Сега започвам да се чудя кой нормално мислещ човек би ремонтирал кола,преди да я регистрира.Ами ако излезе крадена????

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля,че каквито и глоби да има стария собственик,то те не отнасят собствеността му(МПС-то),а самия него.Освен ако МПС-то нее участвало в ПТП,което е под прокурорско разследване,но то тогава би трябвало да бъде в гаража на КАТ,а не в гаража на новия собственик.

Дори и да е под запор по смисъла на договора ти можеш да го развалиш,като двете страни подпишат нов договор за разваляне на стария.По този начин ти имаш пълното право да си вземеш парите,а стария собственик-проблемната кола.

Сега започвам да се чудя кой нормално мислещ човек би ремонтирал кола,преди да я регистрира.Ами ако излезе крадена????

 

Да ама нали се сещаш че ако ония вече е похарчил парите гориш ;)

Link to comment
Share on other sites

1000 LEVA REMACI, MASLA, FILTRI, SEMERINGI ,MAN6ONI

Пич ... малко преувеличаваш ... на 17 съм , от 4ри години работя при баща ми като помощник механик . Поправям камиони и трябва да ти кажа че бая се оля ... ремъците не са ти повече от 60 лв , маслата са ти 3 вида и не са повече от 70-80 лв , филтрите 3те са ти 100 лева и маншоните не са повече от 50 лв .

 

Или не знаеш от къде да пазаруваш , или яко лъжеш . Освен това трябва да си рядко тъп , за да вземеш няква барака на 300 000 км за 2 бона и да пръснеш още 5 по нея . Като всички знаем , че ако купиш една свястна кола за 6 бона , ще дадеш максимум хилядарка за това което съм цитирал + смяна на феродото + спирачна течност + козметика и автомивка .

 

ПП. Да не говорим че опелите са каруци и гният като гниди ... особено астрите и кадетите

Link to comment
Share on other sites

Айде стига.Оставете го пича. Ако иска и 15 ще си хвърли по колата. А ти ще обЕсниш ли как само покупка на масло става 6х24 лева=? За Селения Рейсинг става дума и за Фиат Браво HGT. Разфасовките за това масло бяха само по 2 литра

Link to comment
Share on other sites

angrenajen remak + 2 rolki + trud 200 leva , man6on na kareto 10 ,marku4 na radiatora 15 , marku4 za servoto 20 leva , semering na kolqnov val 35 + tozi do maslenata pompa 10 leva , maslo 2 sam go smenql ve4e 90leva + 2 masleni filtri, vazdu6en filtar 10 naftov filtar 10 leva , pistov remak pak 2 ve4e go smenqm 20 leva za 2ta ,remuk za hidravlikata 10 leva hidravli4no maslo 30 leva , spira4na te4nost 15 leva kazah grubo 1000 ne sam gi smqtal ako se seta o6te ne6to 6a pi6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Много офтопик в тая тема... Дали да не взме началството да "помете"...

 

В крайна сметка някой би ли разяснил в детайли действията по прехвърляне на автомобила? Моите конкретни въпроси - наскоро си "купих" изплатената кола от лизингодателя и сега трябва да я прехвърля (на фирмата ми). Първо предполагам се минава през КАТ и след това данъчното? Къде точно в КАТ попълват документи?

 

Ще е хубаво някой който вече е минал процедурата да я разясни подробно. Вече разбрах че понеже ще подмина месец ще ме "плеснат" 20 лева...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...