Jump to content
BulForum.com

Линукс Професионален Институт


ov3rm4n

Recommended Posts

Хм, интересно. Бях го срещал преди време и след тов съм го забравил :wir

Достатъчно тежест има за цената и усилията, които трябва да се хвърлят.

Май ще взема да се пробвам :)

Link to comment
Share on other sites

Абе за цената направо не си струва да се говори - 80-100 лв. Стига да не опорочат (издуят) тука нашите нещата... Усилията също май не са кой знае какви - е не е без хич, но видя ли въпросите за 1 ниво? А за тежестта - май си тежи - във всеки случай по-добре звучи отколкото да кажеш, че сертификата ти за *nix ти е от академия на CISCO - на-малкото, защото те академиите на CISCO за какво ли не издават сертификати вече, а от това олекват нещата. Както и да е - аз вече се регистрирах. Остава да се свържа с типовете дето организират изпитите у нас...

Link to comment
Share on other sites

Остава да се свържа с типовете дето организират изпитите у нас...

Всички центрове на Prometric ги правят, което ще рече, че и в Пловдив може - IT Академията на доц. Кънев ;) :D

Аз обаче предпочитам в София.

Link to comment
Share on other sites

Остава значи да видя дали ги прави и онлайн - не ми се чака две седмици, за да разбера, че съм се провалил - искам да го знам на момента... Защо ли обаче и на мен ми се иска в София... Но едва ли. Откъде време за пътуване и т.н.?!

Link to comment
Share on other sites

v linux-bg.org predi vreme bqha govorili dosta na temata za LPI i ot tam ste go 4uvali i dvamata.

ССС подписаха споразумение с LPI наскоро - аз от там правя връзката... linux-bg.org нещо все по-рядко го поглеждам... не знам защо, но все повече ми заприличва на говорилня, дето 1000 си чешат езиците, докато 10-15 се опитват да свършат нещо градивно и полезно... Иначе новините им си ги бива - винаги са пресни и точни.

Link to comment
Share on other sites

dam malko se izmeni saita. imam predvit novinite puk i naskoro imashe nqkvi temi deto se karaha s Veni Markovski i t.n.

Хихи :D

Да ви кажа ли една любопитна история за Вени Марковски - служихме заедно в казармата. Тогава хал-хабер си нямше от компютри (не, че сега си има де :woot ) и идваше да се "скатава" при мен и така понаучи нещо - как се щракат клавишите :woot. После с много бутане взе че се навря точно там дето не му е работата, ама кво да правиш - в нашата родна държавица така стават нещата...

Link to comment
Share on other sites

Аз като казах 10-15 човека, не включвах вътре Вени... Той е да го включат в някоя психиатрична монография. Но вместо това го включиха в борда на ICANN - каква ирония, каква пробивност... И представлява там България. Ирония е и че именно заради тая му пробивност и заради способността му да присвоява чужди идеи и мнения, до някъде трябва да сме му благодарни - той е в екипа разработил за парламента ЗИССА и най-усърдно (поне за сега) си го брани... На времето вдигна аларма когато БТК по комунистически искаха да се правят на интернет-полицай у нас. Не ми се мисли какво щеше да стане тогава, ако той не беше "оревал орталъка" ;) ... Но това са все част от чуждите му идеи - заслугата му е, че присвоявайки ги, благодарение на собствената си натура, успява да им даде път и да ги доведе до край. Иначе собствените му идеи, тези дето са си плод на неговия, хм... екстравагантен да кажем, мозък се познават отдалече - примерно идеята му да става кмет на София :wacko: ... Абе плюят го - но и от чалнатите, като него има полза понякога - особено ако живееш в чалната държава. Да си спомним Мунчо и градивната му, жизнеутвърждаваща роля в "Под игото" и "Чичовци" :D :D .

Link to comment
Share on other sites

Абе плюят го - но и от чалнатите, като него има полза понякога - особено ако живееш в чалната държава. Да си спомним Мунчо и градивната му, жизнеутвърждаваща роля в "Под игото" и "Чичовци"  :D  :D .

Хахах :D :D За тва не бях се сетил. Яко :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.lpi.org/bg/home.html

 

Някой държал ли е изпитите им? Впечатления?

Хм.

Тъкмо мислех, че още е рано за тази новина и гледам, че вече нещо се мъдри из форумът.

 

Малко (все още) пресни и достоверни сведения:

1. цената з а изпита още се определя - със сигурност няма да е $100 или 100euro, както е навън

2. на 07.03.2004 в "Парк хотел Москва" с Сфоия от 07:30 ще има промоционален изпит. Регистрацията се прави тук: https://www.lpi.org/en/register.html. На изпита си носите 50 лева (не пиша, че ще струва толкова), лична карта и номерът на регистрацията в сайта.

3. в Пловдив на 02.03.2004-та в "Тримонциум" зала Пълдин ще има представяне на LPI. Ще идва техен представител да говори, що е това LPI. Вход - свободен (капацитет на залата 50 човека)

 

Това е накратко. Ще пиша още нещо, като има промяна или доптлнителни новини.

 

п.с. не мешайте феноменът Вени Марковски със ССС или останалата Линукс общност. Политиката си е политика, за съжаление в България тя е синоним на кариеризъм (в най-лошият смисъл) и корумпираност. В останалият свят да си политик е чест, тук е позор.

Link to comment
Share on other sites

С две думи - политик е задник, върху който стои всичко друго, но не и човек! Тая мисъл не е моя - плагиатствам най-безсрамно от Едуард Естлин Къмингс - както виждаш, не само у нас е така...

 

 

Сега сериозно - надявах се да го мернеш тоя топик и да дадеш вътрешна информация малко... Но ме изплаши честно! Като казваш няма да е "$100 или 100euro, както е навън" имаш предвид, че ще е повече, или че ще е по-малко...?! Дано да е второто...

Link to comment
Share on other sites

Сега сериозно - надявах се да го мернеш тоя топик и да дадеш вътрешна информация малко... Но ме изплаши честно! Като казваш няма да е "$100 или 100euro, както е навън" имаш предвид, че ще е повече, или че ще е по-малко...?! Дано да е второто...

По-малко бе, стига се халосва.... :)

$20 си искат от LPI каквото и да става в държавата. Сега борбата е да изкараме нещо "по-социално".

Веднага да направя уточнението, че Prometric центровете могат да имат друго мнеие по въпроса (сорри, ама това им е бизнеса). В Пловдив още си нямаме такъв (има във Варна и София). Ако мислиш, че до 7-ми може да сколасаш с подготовката - давай, по евтино от това няма да има.

 

Задължително ще пиша пак, само да има по-определена информация....

Link to comment
Share on other sites

До седми март едва ли... иска ми се да съм сигурен в себе си, ама чак за толкова кратко време... А и няма да ми е лесно до София. Ще си дам малко повече време, сериозна работа е все пак. На втори жив, умрял - но ще гледам да съм на мястото, за да чуя от първа ръка...

Link to comment
Share on other sites

2. на 07.03.2004 в "Парк хотел Москва" с Сфоия от 07:30 ще има промоционален изпит. Регистрацията се прави тук: https://www.lpi.org/en/register.html. На изпита си носите 50 лева (не пиша, че ще струва толкова), лична карта и номерът на регистрацията в сайта.

Може и да сте разбрали, но все пак да го напиша. Може пък някой да събере кураж (или пари :D). Мястото на изпита (и конференцията) се променя, вече няма да е в Парк хотел Москва.

Новото място е: Интер Експо център.

Вижте подробности на сайта на Конференцията: http://spisanie.com/conf/

Link to comment
Share on other sites

Може и да сте разбрали, но все пак да го напиша. Може пък някой да събере кураж (или пари :D).

Последно и окончателно инфо за изпита.

 

1. Прави се регистрация на https://www.lpi.org/register.html. Номерът от нея се носи на изпита.

2. Изпита струва 40лв. Плаща се на място.

3. Мястото е ИнтерЕкспо - на Цариградско шосе.

4. Времето е 7-ми, неделя, от 08:00 часа сутринта. Не се допускат закъснения.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...