Jump to content
BulForum.com

Съвет:купуване на кола


EaSteRn_SuN

Recommended Posts

Понеже искарах книжка преди 4 месеца в момента търся да си купя кола,набелязал съм си няколко марки,но нямам приятели дето карат подобни коли и за това ще съм благодарен ако някой сподели дали има опит с тези коли,какви са им + и - и мнението му като цяло за тях.Понеже искарах книжка преди 4 месеца

Спрял съм се:

Алфа Ромео 156

БМВ 318 или 320 96,97 година

Пежо 406 - 98 или 99 година

Хонда Сивик 97,98 година

Мазда 626 след 96 година

Хюндай Купе

Ауди А4 96,97 година.

Link to comment
Share on other sites

аз бих се чудил между пежото, ако е купе, алфата и хондата. Останалите са шит :)

 

С други думи - въпрос на мнение. Намери си нещо, което ти харесва и гледай да е читаво. Важното е на теб да ти хареса колата, не тука някой да ти говори глупости кое било извънземно здрави или кое било шит.

Link to comment
Share on other sites

аз бих се чудил между пежото, ако е купе, алфата и хондата. Останалите са шит :)

 

С други думи - въпрос на мнение. Намери си нещо, което ти харесва и гледай да е читаво. Важното е на теб да ти хареса колата, не тука някой да ти говори глупости кое било извънземно здрави или кое било шит.

Аз съм на същото мнение,така или иначе ще взема кола която на мен ми харесва,решението е изцяло мое,но исках да разбера дали някой има опит с тези коли,тъй като аз не съм карал нито една от изброените и си нямам на идея как се държат на пътя и имат ли проблеми с двигател,ходова част,хората които ги карат доволни ли са и др. така че всеки съвет ми е полезен :)
Link to comment
Share on other sites

Ами..хондата - малко твърда возия, много икономична, и пъргава. За кола за сам човек е идеална. Ако е читава като я вземеш в сервиз ще влиза само за масло и филтри.

Алфата - Супер визия, вози добре, 1.8 и 2.0 моторите са много динамични и е удоволствие да я караш. Скъпа поддръжка и често се налага.

Маздата - много качествена, но пък безлична. Частите се намират по-трудно. За другите нямам преки наблюдения :)

Link to comment
Share on other sites

Може да е тъпо ама като за шофиор на 4 месеца ти препоръчвам да си вземеш първо нещо по-дъртичко.Струва ми се че колите които са изброени не са много подходящи.

 

Аз лично бих се чудил между Пежото,Алфата и Маздата.

Пежото са здрави и определено имат добра визия,екстрите им са не малко.Вървят добре и разхода не е някав космичен.Частите не са кой знае колко скъпи ама не са и от най-евтините.

Алфата имат невероятна визия.Вържежа също им е невероятен.Обаче частите им са скъпи и често наистина дават дефекти особенно в електриката и електрониката.Също така не е препоръчително да е пипа някой квартален майстор докато другите не е чак толкова фатално.

Маздата е невероятна.Вървят,возят и са здрави до неузнаваемост.Единствения им проблем е че за подръжка са скъпи много.Части трудно се намират.

 

Аз от тея бих избрал Пежото :)

Link to comment
Share on other sites

От тези най-балансирана за мен е Пежото - приятна и елегантна визия, мека возия, сравнително икономична и с приемлива цена на частите.

Link to comment
Share on other sites

jozo вярно е че нямам опита на професионален шофиор досега съм карал семейната кола,но се спрявам,като си взема кола ще я карам 1,2 месеца с бащата за да няма проблеми.Пък и аз си взимам кола да се придвижвам с нея,не да се състезавам по улиците :).

На тези модели съм се спрял от проверки и препоръки,ако имате някаква идея за друга подходяща кола ще е добре да споделите.Иначе и аз разпитвах за алфата в един сервиз дето имам приятел и ми казаха че грубо ако я купя трябва да дам 1500 лв за да я "оправят" което хич не ми допада като идея.

За БМВ-то разбрах че на такива години било изхабено и трябвало много неща да се сменят,незнам доколко е вярно.

За Пежо,Хонда и Мазда все хубави неща чувам така че вероятно ще се насоча главно към тях.За Ауди А4 нямам наблюдения - един казва едно,друг-друго.

Link to comment
Share on other sites

Нямам предвид това че ще се правиш на състезател като си вземеш по-стара кола.Въпроса е че сега като се учиш е много по вероятно да одереш някъде боята,ако имаш алуминиеви джанти да ги зажулиш в бюрдюр,да подпреш някой с бронята и да чупиш некое фарче.Поравките ще ти излезнат и по евтино и няма да те е яд за колата че е стара.От тая гледна точка е по-добре да вземеш няква стара да е поучикаш,после е караш на белканто и с уменията вече спокойно си взимаш по-лъскава кола :)

 

 

За БМВ-то не съм много съгласен че на тея години ще е изхабено.Ако е подържано няма да имаш никакви проблеми.Разхода им е малко висок и подръжката им е скъпа.За БМВ трябва да имаш пари излишък готови да ги жертваш за колата.Иначе са 6+ другото :)

 

Иначе аз като фен на Рено бих ти препоръчал да погледнеш Меган и ако искаш по-голямо Лагуна.В раздела за Рено можеш да прочетеш отзиви от хора имащи Лагуна и да добиеш представа :)

Link to comment
Share on other sites

Виж ся готин.. к'вото ти харесва на теб, аз поне съм на това мнение

 

все пак колата ще е караш, ти нали ?!

Аз ти препоръчвам Ауди A4-то и BMW 3-ките, но поддръжката хич не е ефтина, особено на Аудито. ;-)

 

 

Цялото семейство сме на Мерцедеси и за това.. поне за мен марките са Мерцедес и всички други. :)

Link to comment
Share on other sites

Щом имаш бол пари - БМВ-то или Алфата. В тия години мисля, че е е36. А 320-ка.....ми не съм чул някой да ми каже под 13 разход на тоя смок. Но, че е красив - красив е.

Относно Алфата - само да не е внос от ИТАЛИЯ. На гърба си го изпитах, а сега и приятел със 156-ца и той също ;)

Link to comment
Share on other sites

Един познат има такова Ауди каквото си написал и ти казвам иска да се оттърве от нея възможно най-бързо. харчи му 13-14 градско а и му гори масло много !!! говоря наистина много 4л/500км

Отиде в сервиз и оня му каза " Кат слагаш от боклуците на Лукойл (маслата) така ще е. Сложи си от тжа дето е 35лв/ 1 л и няма да е така" Нз кви са тия масла 35-40 лв на литър ма той иска да я разкара.

 

Относно другите нямам преки впеч1етления, БМВ-то си е БМВ все пак. Добри думи съм чувал и за Пежото.

 

Много зависи за какво ще ти е колата. за работа .. за Градска само ли.. за гъзаария ли ?

Link to comment
Share on other sites

Понеже искарах книжка преди 4 месеца в момента търся да си купя кола,набелязал съм си няколко марки,но нямам приятели дето карат подобни коли и за това ще съм благодарен ако някой сподели дали има опит с тези коли,какви са им + и - и мнението му като цяло за тях.Понеже искарах книжка преди 4 месеца

Спрял съм се:

Алфа Ромео 156

БМВ 318 или 320 96,97 година

Пежо 406 - 98 или 99 година

Хонда Сивик 97,98 година

Мазда 626 след 96 година

Хюндай Купе

Ауди А4 96,97 година.

 

 

на аудито поддръжката му е скъпичка , ако я вземеш необслужена си приготви добра сумичка особено ако е дизел , разхода като цяло при аудитата е малко по висок , а4 вози твърдо като цяло

 

бмв-то ако е пазено е добър избор но при 320 двигател разхода няма да ти е малък

 

 

 

Един познат има такова Ауди каквото си написал и ти казвам иска да се оттърве от нея възможно най-бързо. харчи му 13-14 градско а и му гори масло много !!! говоря наистина много 4л/500км

Отиде в сервиз и оня му каза " Кат слагаш от боклуците на Лукойл (маслата) така ще е. Сложи си от тжа дето е 35лв/ 1 л и няма да е така" Нз кви са тия масла 35-40 лв на литър ма той иска да я разкара.

 

Относно другите нямам преки впеч1етления, БМВ-то си е БМВ все пак. Добри думи съм чувал и за Пежото.

 

Много зависи за какво ще ти е колата. за работа .. за Градска само ли.. за гъзаария ли ?

 

а пък на един познат на братовчед му брат му имал а4 и му била скъпа поддръжката

та и твоята работа малко така горяло му 13-14 градско , какъв двигател е ? те ауди имат повече от 1 двигател ....... и бмв-то си е бмв...... заеби тая работа няма кола дето да не се чупи просто има поддържана и неподдържана кола и всичко си е до късмет попаднеш ли на кола която е закърпена да мине през сервиза криво ляво после мамата ти е разкатана ;)

Link to comment
Share on other sites

италиански, немски, френски, японски...

ти не си ли фен на няква марка ?

карам БМВ и бих ти препоръчал него, но зависи от двигателя и екстрите!

318 96 година е перфектно

М43 двигател с верига

разход 10-11 градско

климатика е задължителен!

можеш да намериш читава за 6-7000 лева

Link to comment
Share on other sites

Ауди А4 - много скъпа поддръжка, БМВ тройката - дизелите са много здрави и хубави, ама мангалите му изградиха много лошо име на автомобила. Сивика, Маздата и Хюндая не ми допадат особено, заради разни впечатления.

Аз бих избирал между Пежо 406 и Alfa Romeo 156, като всъщност вече го направих - вчера купих Alfa Romeo 2.4 JTD - много добър автомобил, но наистина машинката за ел.стъклото на задна лява врата беше ритнала камбаната, а оправянето не е съвсем лесно. За това пък всичко друго и е наред и е страхотно - двигателят вади супер звук, като при 120 на магистралата почти не се чува, харчи малко (5.6 градско, 8.9 извънградско), пъргава е (~ 9 сек. 0-100 км/ч), а и максималният и въртящ момент е 305 нм при 2000 оборота :) Чул съм, че горяли много масло, но още нямам впечатления и не мога да кажа така ли е. Успех в избора ! :)

Link to comment
Share on other sites

италиански, немски, френски, японски...

ти не си ли фен на няква марка ?

карам БМВ и бих ти препоръчал него, но зависи от двигателя и екстрите!

318 96 година е перфектно

М43 двигател с верига

разход 10-11 градско

климатика е задължителен!

можеш да намериш читава за 6-7000 лева

 

Ай стига бе. На жената 10 годишното Поло според шваке-то беше 3500 евро... Чак взеха да ми минават разни мисли за тотална щета ама зорлен :) Сериозно ли е 7000лв такова БМВ и доколко е читаво?

 

 

Може да е тъпо ама като за шофиор на 4 месеца ти препоръчвам да си вземеш първо нещо по-дъртичко.Струва ми се че колите които са изброени не са много подходящи.

 

Не си много прав. Аз почнах с 3 годишно Поло и въпреки че първата година НЕ УСПЯХ да ожуля само 1ния калник и 1та врата (другите все нещо някъде задрах, пристъргах и т.н. а шофьорската врата с ключ някой комшия ме уреди). И изобщо не мисля че трябва да се почва с много голям таралясник. То ясно че ще я поломиш но ако по начало си е кочина не само ще свикнеш кофти ами и нон-стоп ще трябва да се занимаваш да я "кърпиш". Едно е да оправяш козметични дефекти друго е да сдаде багажа нещо по-сериозно. Виж ако имаш предвид ефтина да поддръжка кола - съгласен съм, но това няма нищо общо с "дърта" кола!

Link to comment
Share on other sites

Сериозно ли е 7000лв такова БМВ и доколко е читаво?

 

да колега, за 7000 лв се взима перфектно "такова" БМВ :)

от както сме в ЕУ цените им паднаха г.д с 1500-2000 лева.

 

миналата седмица взехме на един приятел 316 компакт с климатик, 95 година, ел стъкла, огледала, люк, еър бег за 5000 лева.

Link to comment
Share on other sites

Сложи към списъка и Volvo S40 2.0 след 1996 до 1998;) вероятно всички екстри без кожа ще намериш за партите на другите пак.

Link to comment
Share on other sites

Не си много прав. Аз почнах с 3 годишно Поло и въпреки че първата година НЕ УСПЯХ да ожуля само 1ния калник и 1та врата (другите все нещо някъде задрах, пристъргах и т.н. а шофьорската врата с ключ някой комшия ме уреди). И изобщо не мисля че трябва да се почва с много голям таралясник. То ясно че ще я поломиш но ако по начало си е кочина не само ще свикнеш кофти ами и нон-стоп ще трябва да се занимаваш да я "кърпиш". Едно е да оправяш козметични дефекти друго е да сдаде багажа нещо по-сериозно. Виж ако имаш предвид ефтина да поддръжка кола - съгласен съм, но това няма нищо общо с "дърта" кола!

 

Къде е Поло човек къде е А4 или БМВ 318? ;) Иначе имах предивид няква кола началото на 90-те примерно някво Опелче хем евтино хем като поизгнива върви и по-бързо :) И не съм съгласен че като свикнеш на кошница после само кошница ще искаш и ще кърпиш.Много е по-добре да се научиш да караш таралясник а после да караш ново возило :)

 

Сложи към списъка и Volvo S40 2.0 след 1996 до 1998;) вероятно всички екстри без кожа ще намериш за партите на другите пак.

 

Точно снощи обсъждахме тази кола с един приятел.Невероятна,страхотна,сигурна и т.н.Ще се шчупи сигурно след 3 години каране по къра и возене на половин тон картофи.Ама чупи ли се веднъж така хубаво ще обърнеш джобовете че няма къде повече.Пък и не е толкова масова и шанса да попаднеш на читава кола е малък а това определя че и части трудно ще се намерят особенно ако се окаже мотора някав по шантав.

Link to comment
Share on other sites

Къде е Поло човек къде е А4 или БМВ 318? ;) Иначе имах предивид няква кола началото на 90-те примерно някво Опелче хем евтино хем като поизгнива върви и по-бързо :) И не съм съгласен че като свикнеш на кошница после само кошница ще искаш и ще кърпиш.Много е по-добре да се научиш да караш таралясник а после да караш ново возило :)

 

Мисълта ми е че може да си вземе примерно Поло 2003та година вместо БМВ 93-та... И с поло-то ще бере доста по-малко дертове първите години отколкото с БМВ-то... А за научаване и на 2те ще се научи...

Link to comment
Share on other sites

Да ще разгледам волвото и полото.Неска гледах на един автосалон при приятел една астра 2000 година само че дизел - не ми хареса особено,много пушеше :) и едно бмв 318 is което ми хареса и двигателя на пръв поглед е добър,но няма да се нахвърлям на първата срещната кола,ще се гледа още.

За бмв-то ме съмняваше дали е на реални километри защото продавача е приятел и каза че е на реални километри - 140 000 км,но има шанс даже голям да ме е излъгал.

Link to comment
Share on other sites

Да ще разгледам волвото и полото.Неска гледах на един автосалон при приятел една астра 2000 година само че дизел - не ми хареса особено,много пушеше :) и едно бмв 318 is което ми хареса и двигателя на пръв поглед е добър,но няма да се нахвърлям на първата срещната кола,ще се гледа още.

За бмв-то ме съмняваше дали е на реални километри защото продавача е приятел и каза че е на реални километри - 140 000 км,но има шанс даже голям да ме е излъгал.

 

Щом пуши бягай на далеч особенно за дизел!!!

 

Иначе за БМВ-то ако е докарано от Германия забрави да е на 140 000 км.100 000 поне са ги премълчали ама ако е подържана и гледана колата хич да не те притеснява :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...