Jump to content
BulForum.com

АТВ ... има ли собственици на такива машини


zlobil

Recommended Posts

от известно време съм страшно запален на тема АТВ и сериозно обмислям закупуването на някакво но нямам абсолютно никаква идея към какво да се насоча , прочетох всички форуми в които пише за тях , прочетох всички съвети и все още гледам така :blink:

та реших и тука да попитам има ли си някой такова чудо на техниката ?

Link to comment
Share on other sites

от известно време съм страшно запален на тема АТВ и сериозно обмислям закупуването на някакво но нямам абсолютно никаква идея към какво да се насоча , прочетох всички форуми в които пише за тях , прочетох всички съвети и все още гледам така :blink:

та реших и тука да попитам има ли си някой такова чудо на техниката ?

Понеже не ми се пише 100 реда да ти възхвалявам най-доброто АТВ ти казвам-Yamaha Raptor .Задели си ~10 000 левчета за едно втора ръка(но сравнително ново 2004-2005 година) и си карай.Ако искаш подробни разяснения относно машината http://forum.moto-zone.bg/index.php?board=19.0 .Хващам бас,че въпреки че си изчел всички форуми не си питал в най-големия :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

спортно искам работните нещо не ме кефат , искам и да може да се регистрира в кат но както споменах още някак си не мога да се навия да дам ~10 хилки за нещо което незнам дали няма да ми писне на втория ден....... четох и за китайските за по 2-3 се намират сравнително хубави (на външен вид) но пък като чета колко се чупят и се отказах ...... :wacko:

 

@dulgia , какво ще кажеш за едно такова атв като за първо ? все пак едва ли ще мога да използвам възможностите на атв за 10 бона та поне да се понауча малко .... или направо да взема марково... ?

 

Здравей , продавам си моето АТВ 200 куб. водно охлаждане , ръчни скорост, може да се регистрира и има евро сертификат. Оправени са му всички заводски болежки и вече е взимаш и само караш.

 

Ето и снимка да го видиш.

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/270/67299_342.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/270/67298_339.JPG

 

момчето е от пловдив и предполагам че може да се види на място , имам познат механик който се занимава с мотори предполагам че ще ми каже дали е в добро състояние но според тебе заслужава ли си ? на външен вид ми харесва а и ако може да се регистрира просто ще е супер :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не се лъжи по това. На първо място ти препоръчвам да вземеш марково, за да нямаш ядове. Тия китайците са трошляци. Отделно под 450 кубика не взимай, като те знам си едро момче, а нали трябва и да върви тая машина, то тва е кефа :) А кефа цена няма :P Моето е работно, ама съм много доволен. друго си е на 4 гуми да се заиграеш с 50-60 по черния път. А за научаването да го караш, ако си карал мотор за половин час си свикнал ;)

Link to comment
Share on other sites

спортно искам работните нещо не ме кефат , искам и да може да се регистрира в кат но както споменах още някак си не мога да се навия да дам ~10 хилки за нещо което незнам дали няма да ми писне на втория ден....... четох и за китайските за по 2-3 се намират сравнително хубави (на външен вид) но пък като чета колко се чупят и се отказах ...... :wacko:

 

@dulgia , какво ще кажеш за едно такова атв като за първо ? все пак едва ли ще мога да използвам възможностите на атв за 10 бона та поне да се понауча малко .... или направо да взема марково... ?

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/270/67299_342.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/270/67298_339.JPG

 

момчето е от пловдив и предполагам че може да се види на място , имам познат механик който се занимава с мотори предполагам че ще ми каже дали е в добро състояние но според тебе заслужава ли си ? на външен вид ми харесва а и ако може да се регистрира просто ще е супер :bgrin:

Това 200cc ще ти е малко.Или дори и да не ти е малко бързо ще ти умалее.Ако тръгнеш да го караш офроуд и си над 80 кила сигурно ще трябва да го тикаш :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

твърдо реших да не е китайче , за сега съм се спрял на ямаха раптор , след празниците имам добри постъпления в сметката така че на първа пролет и аз влизам в оффроуд клуба :D

Link to comment
Share on other sites

твърдо реших да не е китайче , за сега съм се спрял на ямаха раптор , след празниците имам добри постъпления в сметката така че на първа пролет и аз влизам в оффроуд клуба :D

Влез в мото-зоната пиши.Скоро време аз ще купувам ендуро-може да си спретнем един трип из Стара Планина :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Честитка :D , много е добра машината. Засечи си колко ти гори, за да не увиснеш някъде, защото си е жаден модел. Ново ли си поръчал или втора ръка?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Дали някой от хората карали повече АТВ ще може да ми отговори на няколко въпроса?

Първият и най - важен е какво мислите за моделите с автоматична скоростна кутия и тези с ръчна? Лично на мен ми се струва крайно неудобно да се катериш по баирите и да превключваш скоростите. Това ми напомня да питам и колко скоростите имат тези с ръчна скоростна кутия?

Link to comment
Share on other sites

аз имах 2 атв-та с автоматични скорости пробвах да карам и раптор 660 ръчка и не ми допадна особено , тоест за аматиор ръчката не е работа , тя помага при някой наклони и байри но на мене лично не ми е удобно и автоматика ме задоволява напълно

Link to comment
Share on other sites

аз имах 2 атв-та с автоматични скорости пробвах да карам и раптор 660 ръчка и не ми допадна особено , тоест за аматиор ръчката не е работа , тя помага при някой наклони и байри но на мене лично не ми е удобно и автоматика ме задоволява напълно

Взех нещо да се зарибявам по АТВ-та и се замислям да си взема едно от САЩ. Колко ти излезе транспорта до България? Има ли как да го регистрираш с номера и да се кара и по нормални пътища?

Link to comment
Share on other sites

транспорта на едно нямам идея колко излиза , в контейнера ни бяха доста атв-та и мотори , на мене ми дойде 500$ от там , има как да се регистрира ако има евро сертификат или го закараш в еди мотор център да ти сложат мигачи и такива други глезотийки за които мисля че се плащаше към 2 бона , можеш да го регистрираш и като селскостопанска машина там в тая комисия по горите ама как точно става не съм запознат , а колкото до пътищата атв-то не е направено да се кара по обикновен пък , отзад няма кардани и на малко по остър завой ако не балансираш добре се обръщаш ...... просто не е правено за път... и аз си го мислих с моето да си джиткам ама на 3я път се отказах.....

Link to comment
Share on other sites

Аз карам ямаха гризли 450 автоматик, тоест не точно автоматик, а ултратроник се води. Безстепенна скоростна кутия, вдига към 100км/ч и като пуснеш газта започва да си спира все едно сваляш предавките. На какъвто и да е наклон като слизаш без газ повече от 5км/ч не вдига, а сурка колелата ако е по-хлъзгаво. За регистрацията вече този вариант като селскостопанска техника е отпаднал, прието е някво допълнение в закона, което вади АТВ-тата от категорията. Моето го карам по асвалт и паваж, няма проблеми с обръщане. То се води работно, не спортно, има доста багажници, удобно е и по 2ма души спокойно си се возим, даже отзад му закачам една каруца пригодена за ремарке и вътре се качваме бригадата като ходим из кърищата по мохабети :rolleyes: Това, което злобил говори за задното окачване, е вярно, само че става дума за т.нар шпер, който обикновено липсва при спортните атв, моето има фабрично. Ако има къде да го караш и имаш време, горещо ти препоръчвам да вземеш, много добро е изживяването и си заслужава. Ако има нещо друго, питай :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...