Jump to content
BulForum.com

Съвет за Logitech X-530 5.1 мултимедийни тонколони


van4o_87

Recommended Posts

Интересувам се от тези тонколнонки и буфера,защото мисля да си ги взимам.Кажете какво мислите за тях и ако някой ги има да каже впечатленията си

Ето и малко информация за колоните:

 

Обща RMS мощност: 70 вата RMS

Сателити: 45 вата RMS (2 x 7.4 вата фронтални, 15.5 вата център, 2 x 7.4 задни)

Субуфер: 25 вата RMS

Обща пикова мощност: 140 watts

Честотен диапазон : 40Hz - 20kHz

Drivers:

Сателити: (2) 2" drivers per satellite

Субуфер: 5.25" ported driver

Размери (H x W x D):

Сателити: 8" x 2.5" x 3"

Субуфер: 9" x 6" x 9.25"

Съотношение сигнал-шум : >96dB

Гаранция 24 месеца

Модел: Logitech® X-530

 

Снимка-> Logitech X-530 5.1

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ти да резгледаш модела на Лоджитех Х-540, същите са като Х-530 но са с жично дистанционно за регулиране на звука и баса.

В ценови клас до 120-130лв Х-540(Х-530) са най-добри и баса им е най-плътен.

Но има и нещо по-добро от тях и при това е дело на българин. ZK Audio е името на марката, разгледай им сайта Линк.

Обърни внимание на модела ZK5499.

Ще ти кажа накратко с какво превъзхожда Лоджитеха: по-мощен с по-голям размер басов говорител(по-добри ниски), по-добре балансиран звук(по-добро усещане при гледане на филми и слушане на музика), дървени кутии, а не пластмасови сателити както при Лоджитеха.

Цената и е 160лв, тоест с 20-ина лв е по-скъпа от Лоджитеха, но е много по-добра.

За доставка до Пловдив ще трябва да се обърнеш към Стантек.

В София са я харесали тази система ZK5499 и горещо я препоръчват пред модели на Креатив, Лоджитех и Алтек Ланзинг.

Link to comment
Share on other sites

за сто лева какви тонколони бихте ми препоръчали знам че парите са малко но не ми се дават повече защото няма да се използват много но за тези пари май няма да мога да намеря свястно 5.1

Link to comment
Share on other sites

Препоръчително е ако ще даваш пари поне да ги дадеш за нещо свястно не вярвам да тръгнеш да сменяш колони на 3месеца затова вземи нещо хубаво :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Искам да ви питам тези Лоджитех Х-530 и Х-540 ако си ги взема ще мога ли да си ги сложа на компа или ще ми тряабва някаква друга аудио карта,и ако е така колко струва тя ? Незнам каква е моята мога да ви кажа само че има 3 изхода(микрофон,слушалки,колони).Незнам дали това говори нещо но сам чувалче за 5.1 трябвало да имат повече изходи или нещо подобно.Но не разбирам за това питам вас.Сащо така няма да откажа ако ми дадете и някой друг савет за избор на колонки.

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Много е важно да кажеш, каква ти е марката на звуковата карта, защот само с гадаене, няма да стане. ю

По принцип има карти, които са с по 3 изхода и пак могат да им се закачат 5.1 колони. Имат настрока в контролните панели, от къде можеш да избереш, какъв тип са колоните и колко канални са. Обаче без да ни кажеш модела на картата няма как да разбере. Ако можеш погледни в контролния панел на звука, но от програмата на звуковата карта, а не от конролния панел на уиндоуса, дали има опция 5.1 някъде.

Иначе взимай Лоджитек-а, като гледам, в момента няма някой нов модел, който да се отличава с нещо кой знае какво...

Link to comment
Share on other sites

аз съм с X-540 и съм много доволен :) , няма значение каква ти е картата самият модел има функция matrix което ти позволява ползването на всички колони :) препоръчвам ти ги

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
аз съм с X-540 и съм много доволен :) , няма значение каква ти е картата самият модел има функция matrix което ти позволява ползването на всички колони :) препоръчвам ти ги

 

Използването на 5.1 канални колони без 5.1 звукова карта е напълно безсмислено. Независимо дали има Matrix функция или не.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...