Jump to content
BulForum.com

HDD Seagate 250 GB 16 MB Cache


velvet_underground

Recommended Posts

Днес сложих харда, създадох си партишън, инсталирах XP, но долу до часовника ми излиза иконката за Safely Remove Hardware. Какво трябва да направя, за да не ми приема харда като устройство,което ще махам и прочее. Дъното е ASUS K8N, няма САТА2 и дискът си работи като обикновен САТА. На Primary IDE няма нищо включено, на Secondary са записвачките, а в БИОС ми дава харда на трето място,което не знам дали е нормално.

Друго нещо- с Партишън меджик разделих харда на две и очаквах втория дял да излезе като D:\ , но не става. D:\ и Е:\ са записвачките. Мислех, че партишън меджик ще ги избута и ще сложи втория дял на D, но ми даде да избирам само от F нататък. Може и да не е голям проблем, но ми се иска да е малко по-подредено. Има ли някаккъв начин?

Link to comment
Share on other sites

относно иконката сейфти ремуув хардуед пробвай с:

start -> run -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvata\ там правиш ново DWORD Value "disableremovable" със стойност "1"

едит: забравих да добавя -> и ресваш компа :)

 

А за смяната на буквите на цд-тата и партишъните:

Control panel -> Administrative Tools -> Computer Management. Там - Storage -> Disk Management -> Избираш си СД Устройство или партишън от харда , десен бутон и "Change Drive letter and paths"

Link to comment
Share on other sites

Смяната на буквите я оправих, но иконата си е пак там. Директория nvata нямам, има някаква nvatabus, но не съм барал нищо,за да не оплескам нещата

Link to comment
Share on other sites

Иконата е там, защото си инсталирал всички драйвери на дъното, и по-специално тоя за IDE/SATA.

Най-сигурния начин е да го деинсталираш (само тоя), от контрол панел, там като избереш адд/ремове nvidia drivers, би трябвало да ти изкара избор кои нвидийски драйвери да махнеш.

При мен лично тоя драйвер само накара дисковете да работят по-шумно, но не и забележимо по-бързо.

Т.е. останах си с драйвера от виндовса.

А какво пречи иконата да я скриеш в трея (hidden)и да не я виждаш? Аз имам 20-тина икони, като освен 4, другите са скрити зад стрелката.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...