Jump to content
BulForum.com

проблем с лаптоп


Maimun

Recommended Posts

Незнам защо някой тъп модератор ми изтри темата, не виждам какво нередно може да съм написал, така че ще пиша отначало. Та значи проблема ми е в това, че като си пусна филм на лаптопа и насича доста стабилно, а при спецификациите му които са 1GHz Celeron 512 RAM 64 MB video, не мисля, че трябва да имам такъв проблем. Пробвал съм и с media player classic и с BS player като при втория някои филми вървят добре без да насичат, но при определени условия, трябва да съм на 16 бита на картината. Не вървят никакви по-тежки програми по време на филма, нямам дори и антивирусна, преинсталирал съм и Windows-a, така че ако имате някакви идеи от какво може да е казвайте

Link to comment
Share on other sites

1. Драйвери за видеото - търси в сайта на производителя на ноутбука;

 

2. Кодеци. Или алтернативно пробвай с KMPlayer или GOM player, които си имат вградени кодеци.

Link to comment
Share on other sites

Ами драйвери за видеото съм намерил уж последните дето са, ама той тоя лаптоп е доста дърт от преди 10 години сигурно, дори незнам как е имало такива честоти тогава и няма кой знае колко актуални версии на каквото и да е, дори търсих БИОС ама йок :(

 

модела му е Clevo2700C

Link to comment
Share on other sites

Провери натоварването на процесора дали удря 90-100%, ако не, значи във видеото е проблема.

Но всъщност ти каза, че като намалиш на 16 битов цвят, се оправяло значително.

Винаги ли е насичало или напоследък си го забелязал?

Да не си с ffdshow от 2004г. тогава и на мен ми се случи, но на десктоп, новите XviD филми (след 2005-та) явно объркваха тогавашния ffdshow и ми сечаха. Сложих тогава нова версия на ffdshow и всичко се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Само да споне че и аз имах подобен проблем с един комп с вградено видео със шаред рам. Оправи се като сложих отделно.

 

 

 

ЕДИТ: Идеята ми беше че по друг начин не можа да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Ами пробвал съм почти на всичко последните версии, и проблема си е от преди, сега видях и колко товари процесора, значи е около 80 процента, като варира на по-бурните сцени и до 100 стига

 

Само да споне че и аз имах подобен проблем с един комп с вградено видео със шаред рам. Оправи се като сложих отделно.

 

Ами незнам на лаптоп как да сложа отделно, май няма начин, чувал съм за видео карти за PCMCIA слота ама много греели и май нямали нужното охлаждане и общо взето не ставали много много за употреба :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...