Jump to content
BulForum.com

Защита чрез switch?


tedy

Recommended Posts

Тия дни минах на Langame.

Досега бях на модемен ЕК.

Чувал съм, че опасността да изгори ЛАН картата и/или дъното е по-голяма отколкото ако си с модем.

Проблемът е, че и 2-те ми ЛАН карти са вградени в дъното, а дъното има ограничен брой PCI слотове, затова ползвам вградените (при 2 вградени да слагам трета, това също не ми харесва принципно).

 

Та от приятели и познати получих съвети да сложа на пътя на нета един хъб или суич (второто по-добре), гледам че са по $15-20, някой 2-портов, според вас това би ли представлявало някаква защита все пак, ако примерно нещо стане (гръмотевици и не съм си в нас да махна кабела, или някаква друга намеса извън апартамента), дали първо ще отиде суича както си мисля, или никакъв смисъл няма?

Защото ми се струва по-голяма вероятността с вградена ЛАН карта ако стане нещо, да замине и дъното.

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Да, представлява защита... повечето суитчове са така изградени, че да не допускат високото напрежение да мине. Предполагам, че дори кучите марки вече се справят успешно с тази задача :)

А за вградената ланка размисляваш правилно...

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти най-обикновен network surge protector, никакви хъбове или суичове не ти трябват... нещо подобно на това:

 

http://www.lashen.com/vendors/tripplite/su...etwork_rj45.asp

 

бих ти подарил, останали са ми кашони с такива, ако идваш в София...

 

Цената е много под 15 долара на родното производство.

 

Ето схема, ако ти се занимава или имаш познати електричари:

 

http://electronicdesign.com/Globals/Planet...ontent/7670.PDF

 

Да хабиш суитч или хъб за това е като да ползваш ударна бормашина за дупчене на уши...

Link to comment
Share on other sites

суич може и да не те спаси , като гърми може да изпуфка и другия порт нямат много добри защити

определено са по зле от един протектор

вземи си протекторче 5-10лв е пък ако искаш пак си сложи суич да си спокоен ;) а и мн важно да си дърпаш кабела ако можеш :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съветите,

аз всъщност пропуснах да спомена, че от доста време съм с ей такова:

цък

Ама не пише кой от трите модела е на него.

Заземил съм жицата в нулата на контакта. Така карам от година и повече. Така ми казаха и от 'съпорта' на Соно.

Ама нали е българско, та нямам много вяра :P , и затова ми се искаше да повиша защитата и най-вече спокойствието.

ov3rm4n, предполагам че сравнението ти е вярно, но ако представлява наистина добра защита, бих дупчил уши с бормашина (стига разбира се да не се получи обратен ефект, което при ушите ще се получи, докато при суича май няма да стане по-зле). Бих прежалил $15-тина ако има някакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Най-сигурната защита е WiFi рутера : слагаш един такъв и всички PC-та с Wifi карти. Ако гори, гори само Wifi рутера.

А и получаваш допълнителното удобство да ползваш интернет навсякъде без да ти се налага да дупчиш и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...