Jump to content
BulForum.com

kajete kak da nakaram racete da rastat !


DR_BoMBa

Recommended Posts

ae hora neka nqkoi da kaje kak da nakaram racete si da rastat !? ne6to ne varvqt kakto trqbva i ve4e mislq da se otkaja ot fitnesa ! POMOGNETE kato se zamislq vsi4ko raste no racete 4esno kazano ne mardat ! treniram 4-pati v sedmicata 1-den gardi 2-ri den grab 3-ti den ramo trapec 4-den race ! kajete koe ne e nared i piq surovata4en protein i predi tova sam pil amino kiselini ! :(

Link to comment
Share on other sites

ammm treniram ot ima nqma 2 godini 1-na i ne6to ! ami pravq 4 uprajneniq za race 1 prav lost 2 na skoto pak s lost 3 dambeli (4uk4eta) i 4-toto e pak dambeli zavisi gledam da gi smenqm ! aa triceps 3 zad vrat s dambel , frensko i nakraq skripec i vsi4ko go pravq po 3 4 seriii po 8-10 povtoreniq i ve4eeee :( pffff ! na nqkoi ako mu se zanimava neka da kaje kakvo da zema za piene no da znam 4e 6te ima efekt ! ve4e se ot4aivam nz pretovarval li kakvo pravq nz nz trenirovkata mi za race e ne pove4e ot 1 4as !

Link to comment
Share on other sites

Само едно ще ти кажа,тренирам сигурно вече 5години и започнах по зериозно от 15 годишен..(на 16 тръгнах на фитнес зала,първата ми беше да се развия малко).Когато почнах ми казаха гледай да не пиеш глупости и най-важното да чакаш резултат..вярно ти тренираш за него но колкото повече се гледаш в огледалото и нищо не расте(както беше при мене естесвемо в порядъка на 6 месеца без никъв ефект ..смяна на упр..храна дръ-дрън пак няма ефект,обаче си продължих си тренирам и ефекта сам си дойде..

Link to comment
Share on other sites

Все пак всеки отганизъм е различен и си е до физика .

DR_BoMBa колко ти е ръката говоря за обиколката на бицепса ? След като си тренирал толкова време да не би да си достигнал максимума си ? Ако си го достигнал вече може да се замислиш да пиеш нещо ( дали си заслужава сам решавай ) .

Link to comment
Share on other sites

на колко си години , също важи , все пак ако си в етап на развитие на тялото като цяло , много ясно че по-трудно може да се оформиш , аз примерно след 3 или 4 година започна да си личи че тренирам в ръцете и рамената говоря , след като минах 20-те годинки , все пак човек расте до около 25 годишна възраст, след това яко налива :lol: , не съм някакъв запален фитнес-маняк , но от мойте наблюдения където имам това забелязвам :unsure:

Просто има много други малки,но важни фактори от който може да зависи съответно нараястването на ръката или нещо друго , не е само тренировката.

 

 

ЕДИТ: Просто си продължавайте да си тренирате , може и не толкова редовно , но не спирайте, съня е много важен също, всяко нещо с времето си , резултата ще дойде налице, но просто трябва упоритост и търпение ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия проблем.На 17 съм и ръката ми е 37 и неще и неще повече да мърда.Сменях упражнения,програми работи глупости и няма ефект.При мен обаче не само че не расте ами даже и немога да се напомпам.Ям правилно взех си креатин и суроватъчен след тренировка обаче ефекта е същия.И аз се отчайвам с ръцете но се успокоявам че все още съм малък и след време ще налея и там :)

Link to comment
Share on other sites

До голяма степен си е до физика, казвам го не от много знания по темата, а от личен опит. Имам приятели, които за броени месеци постигат това, което други и с години не могат. Аз самия много бързо качвам килограми и маса в ръце, гърди гръб. Още повече ръцете - по-скоро бицепса знам, че се прави изключително рядко, защото е мускулна група, която се нуждае от здрава тренировка + дълга почивка, за да расте ;)

 

А и стига сте ме депресирали с тия 17 години и 37 ръка, че почвам да се чувствам мизерен :)

Тоя баскетбол в пубертета, освен на цялостната фигура не ми се отразява добре на друго ;)

Link to comment
Share on other sites

може да пробраш и да не ги тренираш известно време

да кажем пропускаш 1-2 тренировки за ръце , а другото си го караш както си е , или пък сменяш мястото на бицепса и трицепса в тренировката

Link to comment
Share on other sites

Аз имам същия проблем.На 17 съм и ръката ми е 37 и неще и неще повече да мърда.Сменях упражнения,програми работи глупости и няма ефект.При мен обаче не само че не расте ами даже и немога да се напомпам.Ям правилно взех си креатин и суроватъчен след тренировка обаче ефекта е същия.И аз се отчайвам с ръцете но се успокоявам че все още съм малък и след време ще налея и там :)

Човек всичко си е до физиката.Аз като съм на 15 пак си ми расте ръката :rolleyes: .Е не е някфа огромна ама :) .Ама не мога да си обясня-как не можеш да се напомпаш :wacko: .За да не можеш да се напомпаш кръвта трябва да не навлиза в мускула,което силно ме съмнява :blink: :bgrin: .А и от колко време тренираш :)

Link to comment
Share on other sites

Все пак има още да растеж . Определено малко почифка няма да им се отрази зле . Пък и за 18 годишен си е добре като съдя по писането ти и без химия си си добре . Даваш почифка след това сменяш упражнението и чакаш месец два след това чак може да се замислиш да пиеш .

Link to comment
Share on other sites

Абе аз попринцип хода от 2 год и полвина някъде но с постоянни големи спирания иначе сериозно от 4 5 месеца някъде.Гърба ,гърдите,рамото се напомпва ,но ръцете немогат и немогат.Правя бицепс 10кгх20 повторения,12х20 повторения 16х20повторения и след това веднага с 12 още 12 16 повторения.Все едно не съм играл ръце.Прав лост,машина дъмбели няма никой.Ще пробвам това да спра да тренирам ръце 2 седмици :)

Link to comment
Share on other sites

Абе аз попринцип хода от 2 год и полвина някъде но с постоянни големи спирания иначе сериозно от 4 5 месеца някъде.Гърба ,гърдите,рамото се напомпва ,но ръцете немогат и немогат.Правя бицепс 10кгх20 повторения,12х20 повторения 16х20повторения и след това веднага с 12 още 12 16 повторения.Все едно не съм играл ръце.Прав лост,машина дъмбели няма никой.Ще пробвам това да спра да тренирам ръце 2 седмици :)

 

а и повторенията са ти много , 6-8-10 повторения за бицепс са напълно достатъчни , а и като те гледам какво правиш съм почти сигурен че просто ги пренатоварваш и не могат да си починат , бицепса е малка мускулна група която несъзнателно се тренира докато тренираш други групи и му трябва не много за да расте

 

пробвай да правиш 3 упражнения с по 1 загряваща и 3-4 работни серии по 6-8 повторения

при мене да кажем най-добре действа

 

сгъване с прав лост

скотово с дъмбел

редуване с дъмбели

;)

Link to comment
Share on other sites

а и повторенията са ти много , 6-8-10 повторения за бицепс са напълно достатъчни , а и като те гледам какво правиш съм почти сигурен че просто ги пренатоварваш и не могат да си починат , бицепса е малка мускулна група която несъзнателно се тренира докато тренираш други групи и му трябва не много за да расте

 

пробвай да правиш 3 упражнения с по 1 загряваща и 3-4 работни серии по 6-8 повторения

при мене да кажем най-добре действа

 

сгъване с прав лост

скотово с дъмбел

редуване с дъмбели

;)

Мерси ще опитам :) Правя по 20 бройки на двете ръце не по 20 на една(само да уточня) :)

Link to comment
Share on other sites

Ми то няма значение дали правиш по 20 на ръка с дъмбел или 20 с двете ръце с лоста, все едно и също се получава... :)

Той май иска да каже,че прави 10 повторения с дъмбел на едната ръка и 10 на другата :blink: .

 

А я дайте и аз да попитам едно бързо въпросче.Последно време малко ги редувам упражненията,но общо взето правя-згъвания с дъмбели(по 10 повторения на ръка) ,згъване с крива щанга(прав и в седнало положение-имаме си едно уредче не мога да го опиша :bgrin: ) .Дайте предложения с какво да ги заменя,че вече ми писнаха тея упражнения :unsure:

 

 

NEO_DDT благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Хмм може да повтарям някой но се пак съм на мнение че за добри ръце траа бая тренировка съчетана с режим или добавки...Аз лично най уважавам да фана един лост и с него от седнало положение като съм забелязал че ако сложа килограми които едвам едвам вдигам след тренировка се чувствам като терминатор;)

 

И предмишницата е важна.Беха ми казали професионалисти че за развитие на предмишница най добре е да се виси на лост и да се стиска визможно най силно.Пробвал съм го след 20-30 секунди немои си кажеш името:)

Link to comment
Share on other sites

Той май иска да каже,че прави 10 повторения с дъмбел на едната ръка и 10 на другата :blink: .

 

А я дайте и аз да попитам едно бързо въпросче.Последно време малко ги редувам упражненията,но общо взето правя-згъвания с дъмбели(по 10 повторения на ръка) ,згъване с крива щанга(прав и в седнало положение-имаме си едно уредче не мога да го опиша :bgrin: ) .Дайте предложения с какво да ги заменя,че вече ми писнаха тея упражнения :unsure:

 

Прави разнообразни сгъвания с дъмбели - прав, седнал, с двете ръце едновременно, концентрирано сгъване; прави скотово сгъване - с дъмбели и с лост; прави бицепсови набирания; прави бицепсово сгъване с надхват...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз за ръце правя в първия ден от седмицата 4 упражнения за трицепс и 3 за бицепс ето тренировката, която според човека който я направи е концентрирана върхи ръцете (той е професионалист) ми:

 

1 Бутане за трицепс от лег 4х 8-10-10-10

2 Френско вдигане от лег с дъмбели 4х 8-10-10-10

3 Френско вдигане с една ръка от седеж 4х 10-10-10-10

4 Бутане на скрипец за трицепс 3х8-10-10

5 Сгъване с щанга от стоеж 4х8-10-10-10

6 Скотово сгъване от 90 градуса с дъмбел 4х8-10-10-10

7 Концентрирано сгъване с дъмбел от седеж 4х8-10-10-10

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...