Jump to content
BulForum.com

възможно ли е от обикновен ключ


zlobil

Recommended Posts

значи възможно ли е от обикновен ключ за кола

да се направи ето такъв с вградена аларма и колко ли пари би ми струвало

 

тоест от ето такъв

TK-AUDI01%20with%20ID48.jpg

 

да стане ето такъв

2223344_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Зависи от алармата която искаш да сложиш ;)

Аз на Мерцедеса, сложих Валкорска и едното ми дистанционно е с формата на ключа, не е толкова голяма като това което си показал.

Иначе утре ще го снимам и ще кача една снима ;)

Link to comment
Share on other sites

ако ти е възможно ще съм ти много благодарен

 

простак защо да не е възможно ?

в смисъл бях чувал преди време че за 100тина лева ги правят такива свикнал съм на такова а на новата ми кола не е такова и ще ми е малко криво затова предпочитам да го сменя

Link to comment
Share on other sites

простак защо да не е възможно ?

Виж кво, дай да не се правим на дребнави и да даваш 100 лв. за правен ключ, като за 200 ще си поръчаш оригинален директно от Фолксваген.Мисля, че не си от хората които 100 лв. в повече да ги бърка с нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

ако ти е възможно ще съм ти много благодарен

 

простак защо да не е възможно ?

в смисъл бях чувал преди време че за 100тина лева ги правят такива свикнал съм на такова а на новата ми кола не е такова и ще ми е малко криво затова предпочитам да го сменя

 

Значи не е вярно че не могат да стават като това което искаш, но всичко си е до въпрос на аларма.

Едно приятелче с BMW 3-ка, си слага скоро аларма (не знам каква е) но дистанционното му е посчи същото като това което искаш. На мен лично не ми харесва, защото си личи че не е като да си е оригиналното, а и е доста голямо.

Утре ще ти покажа мойто, че сега няма да стане хубава снимка ;)

А я сподели какво взе сега? :P

Link to comment
Share on other sites

Хайде честито и със здраве да си е караш ;)

Баварката продаде ли е?

 

 

още не търсим хубава комонрейлка и тогава ще продаваме и нея ;)

 

1.Едно приятелче с BMW 3-ка, си слага скоро аларма (не знам каква е) но дистанционното му е посчи същото като това което искаш. На мен лично не ми харесва, защото си личи че не е като да си е оригиналното, а и е доста голямо.

 

2.Утре ще ти покажа мойто, че сега няма да стане хубава снимка ;)

А я сподели какво взе сега? :P

 

1.айде ако не ти е проблем да го питаш къде я е слагал

2. абе снимай го с гсм горе долу да се разбира искам да добия представа горе долу какво представлява ;)

Link to comment
Share on other sites

На моята кола и сложих аларма с такова дистанционно:

 

31981_787.JPG

 

Струваше около 120 лева,има място в дистанционното за чипчето на имобилайзера дето ти е в ключа...Ако искаш тел. и адрес на лс,да не правим реклама :P

Link to comment
Share on other sites

На моята кола и сложих аларма с такова дистанционно:

 

31981_787.JPG

 

Струваше около 120 лева,има място в дистанционното за чипчето на имобилайзера дето ти е в ключа...Ако искаш тел. и адрес на лс,да не правим реклама :P

 

zlobil, на моя приятел е същото дистанционно ;)

Link to comment
Share on other sites

даа прати ми , интересува ме

 

а 120лв струваше да ти вградят алармата в ключа или цялата аларма ? :blink:

 

Цялата аларма+2бр дистанционни...Алармата хич не е лоша между другото,има доста функций,ако си счупиш дистанционното,си купуваш нова кутийка за 8 кинта от Викиват и си готов ;) Пратих ти лс с адреса :)

Link to comment
Share on other sites

мерси за снимките , утре ще отида до 2-3 магазина за аларми и ще реша може би ще сложа като на НЕМО

макар че сега гледам че има едни по 160-170лв които са с нещо като пейджър

Link to comment
Share on other sites

сложих си аларма висок клас със съвсем простичко дистанционно

човека в сервиза ме убеди да не се занимавам с "глупости"

Link to comment
Share on other sites

снимка утре , алармата е българска , в момента не мога да видя името че кутията не е в мене , дистанционното е съвсем опрестено с 2 копчета и поддържа като екстра само централно заключване , вдигане на прозорците и аларма естествено като обезвреждането и било доста сложно като ми го каза това продавача не вярвах но се обадих на 1 приятел който се занимава с коли и ме увери че наистина е така

алармата струва 180лв + монтажа

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всъщност няма как да стане с оригинален ключ. Ключът за една от колите ми е точно като този на втората снимка - сгъваем ключ на VW с дистанционно отключване. Питал съм в Хаас - дубликат, заедно с програмирането струваше към 350лв. (по груби спомени). Колата излиза от завода с централно заключване, което се управлява от въпросното дистанционно. Допълнителната аларма, която изискват повечето застрахователи, се свързва към вече съществуващата система на централно заключване и се активира при заключване на колата, а се деактивира при отключване. Тъй като ти нямаш оригнално централно заключване, което да може да се управлява дистанционно, няма как да управляваш допълнително монтирана алармена система с оригинален ключ, предназначен за кола с фабрично централно заключване. Тоест единственият вариант остава този, който вече ти предложиха.

 

Опа, аз чак сега прочетох, че ти всъщност вече си си сложил :)

Link to comment
Share on other sites

снимка утре , алармата е българска , в момента не мога да видя името че кутията не е в мене , дистанционното е съвсем опрестено с 2 копчета и поддържа като екстра само централно заключване , вдигане на прозорците и аларма естествено като обезвреждането и било доста сложно като ми го каза това продавача не вярвах но се обадих на 1 приятел който се занимава с коли и ме увери че наистина е така

алармата струва 180лв + монтажа

 

Ехооо какво стана с тези снимки, или свършихме си работата пък другите да си гледат работата ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...