Jump to content
BulForum.com

Opel corsa Service and Repair manual


Ka_Flegmi

Recommended Posts

Моля ако някой има Opel corsa Service and Repair manual на Английски или Български (ако въобще съществува такова чудо), да го сподели. Имам малко проблеми с колата и последниа път като беше на "майстор" не им беше обърнато внимание, така че искам да погледна сам дали немога да си реша проблемите, но насляпо немога. Колата е Opel Corsa 1.0 от 1998г. Има такъв manual в data.bg, но е на Немски и не ми помага достатъчно, защото се водя само по картинки ...

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа ... по-добре ако имаш проблеми с двигатела не се мъчи сам да го правиш,има адски много електроника и е доста сложен за правене.Ако намериш книга за Опел Тигра също ще ти помогне.Екотек двигателите са същите...мойта е края на 98 година с мотор 1.2 16V,ако искаш ми пиши на ПМ какво точно те мъчи и може и да успея да ти помогна

Link to comment
Share on other sites

@НЕМО Това в замундата изглежда обещаващо, благодаря много.

 

@Joto Имам проблем със сервото(то даже май не е серво де, електрическа хава е), на ляво си работи както трябва, но на дясно все едно караш стар москвич ... Иначе и съединителя е малко кофти много бъзро отлепя и доста високо,и изисква доста усилие да се натисне, но предполагам е износен ...

Link to comment
Share on other sites

Значи доколкото знам има един пистов ремък и точно той задвижва хидравликите и климатика и тия дивотий...може да имаш проблем някъде там,мисля че всеки един майстор може да ти го направи,има и вероятност да си изкривил кормилната щанга или просто да иска смазване...за съединителя-може да ти е електронен или полуелектронен незнам точно какво се води,може да пробваш с центровка ако не стане тогава сменяй.Аз имах някакъв подобен проблем със съединителя,беше ми много лек обаче рязко отделяше,лагера ми беше износен малко и след смяната разликата е огромна :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...