Jump to content
BulForum.com

Омекотяване движението на мишка


Recommended Posts

tedy незнам вече дали има смисал от този пост, но днес имах пут към x3m3, минах от там и има и iceman и разер Exactmat. Можеш спокойно ако искаш да идеш на място и да ги пробваш и 2та

Link to comment
Share on other sites

tedy незнам вече дали има смисал от този пост, но днес имах пут към x3m3, минах от там и има и iceman и разер Exactmat. Можеш спокойно ако искаш да идеш на място и да ги пробваш и 2та

Мерси за инфото.

Но вече е поръчан и край.

Идва един момент, след който на човек вече му втръсва да гледа и разглежда и пита и взима това за което е събрал най-много впечатления.

А и от x3m ми казаха че са запечатални и едва ли ще могат да се пробват, последния път като им се обаждах. А и колкото и пъти да се обаждах, или нямали от тях, или 'шефката' я нямало, алабала..

Квото е, ако нещо не ми допадне като ми го донесат, някой оттук ще 'намаже' ако реша да го продам. Ако стане така, ще се замъкна натам да ги пробвам.

Link to comment
Share on other sites

а запечатани били.. отиваш на място и веднага ще намерят начин да ти го покажат :P аз проблем с разглеждането на на мишки/падове там несъм имал.. :D

Link to comment
Share on other sites

Прословутия Razer Exactmat пристигна днес.

Първите ми впечатления са изключително добри. Веднага си пролича разликата между евтин пад (5-10-15 лв) и този.

Бих казал, че очакванията ми и мечтите ми се сбъднаха!

Още малко ако бяха го помислили, и мишката щеше сама да се плъзва от пада при някой друг градус наклон и да се чупи на пода :P .

Отдавна трябваше да се сетя, че само така ще се решат проблеми ми от години с почти залепваща мишка, трудно движение и нерви при опити да уцеля и последния пиксел тук таме.

Направен е от 2.5 мм дебел алуминий, и от двете страни е покрит с някаква пластмаса на основата на анодиран алуминий или нещо такова. И двете повърхности могат да се ползват, едната е леко по-груба, води се Control при геймърите, другата е Speed, по-фина, и мазна. И на двете мишката НЕ залепва ако я оставите известно време -> нещото, което се случва малко или много с всички евтини падове.

Изключително добра повърхност.

Просто съм очарован, удивен, и каквото друго се сетя.

Широчина 33 см, дължина 26 някъде. Дебелина общо 3 мм.

Според всички мнения, не се захабява почти изобщо, и хора, ползващи го повече от година потвърждават.

В началото единствения лек проблем беше че мишката нещо се шашваше от време на време, явно от това че е алуминиев пада, а мишката е wireless. Обаче така или иначе ако раздалеча мишката от компа на около метър и при определен ъгъл също правеше номера, явно поради факта че ресивъра й е пъхнат в USB отзад и не е с кабел, а е директно там, а там е пълно с жици, сега с USB удължител качих ресивъра на бюрото зад монитора, на 50 см от мишката, и поне сега изглежда, че всичко се оправи, но за 100% сигурност ще изчакам до довечера.

Като шум, за мен няма абс. никаква разлика от стария ми пад или бюрото.

 

Силно препоръчвам този пад на всеки, който иска нещо доста по-добро и издържливо от бюро или пад за 5-10 лв.

Заслужава си всеки лев според мен! Това е, според мен няма друго решение, нито допълнителни тефлонови крака, или полиране на бюро, всичко се изтрива. И все пак моите крака са тефлонови така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Хехе, пореден пост.

Днес ми дойде новия пад, Razer Destructor.

Малко по-мек е от Exactmat, но е от твърда пластмаса. Надявам се да е толкова траен колкото се оказа exactmat.

Смених го поради леки неразбирателства с лазера на мишките ми. С този се надявам да е Ок нещата, след малко ще видя.

Мда, след 15-20 минути idle на мишката, се събужда и работи нормално, явно наистина деструктора ненапразно му дават че е съвместим по-добре с лазерни мишки.

Съдейки по екзакта, падовете на razer са уникални просто. Почти никакво изтъркване за 1 година ползване, и мишките все така мазно се движат и никакво залепване или каквото и да е, присъщо на разни от по 5-10 лв, каквито съм имал да не кажа стотици :)

Един такъв пад може да се ползва поне 3 г. с почти неувяхващо приятно чувство при работа.

Абе просто трябва човек да поползва такъв за да усети ползата, думите са излишни. И цената му се 'изплаща' с времето, през което е живота му.

Нямам какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...