Jump to content
BulForum.com

Lite-On / BTC Dvd RW


Recommended Posts

Имам проблем със записването на аудио дискове с BTC 1004, което смених с LiteOn 451s, но и то има същия проблем. Независимо с какъв софтуер се записва, при 32x и 40x се получава рязък спад на скоростта, след 70% от диска. Скоростта пада например от 40x на 24x и на тези места където е този спад се получават дупки без запис. Записът изчезва за около 0.50 до 1 секунда при слушане в CD Player. При рипване се усеща и затормозяването на четящото устройство на тези места.

Ако някой има едно от тези две устройства нека пробва. Моля за помощ ако някой е чувал за това.

Писах и във форума на cdfreaks. Там са споменавали за подобни проблеми, ама не мога да намеря решение!!!

Link to comment
Share on other sites

Направо съм изумен как въобще записва устройството на тези скорости, и то музикални дискове! :confused :confused

djivan, а ти чувал ли си, че колкото по-ниска е скоростта толкова по-сигурен е записа? Аз пиша на 16х, най-много 24х - дейта дискове, а музикални на 8х.

Намали скоростта най-много на 8 и ще пишеш без проблем :)

Link to comment
Share on other sites

По Примцип проблема е и с Data cd, а те се пишат na 40x. Освен това няма такова нещо за Audio дисковете. Може да ги пишеш и на 52x без проблеми с LiteOn cd-rw 52x32x52x. Ще се четат без проблеми. Това да не е Teac. Чети малко ревюта. Аз пиша по 20-30 диска за продажба на ден и никой не се е оплакал.

Освен това със заяждане никак не ми помагаш.

Link to comment
Share on other sites

Mi az ne zabeliazvam da se zaiajda ama shtom taka go vazpriemash choveka tuka se opitva da ti pomogne ti se durvish neshto...i ne razbiram sega kakvo daje tuka i "Това да не е Teac. Чети малко ревюта" gluposti pishesh az sum s TEAC 52x CDRW i da ti kaja super mnogo nadejno e no tva e seki chovek si ima mnenie.

Link to comment
Share on other sites

По Примцип проблема е и с Data cd, а те се пишат na 40x. Освен това няма такова нещо за Audio дисковете. Може да ги пишеш и на 52x без проблеми с LiteOn cd-rw 52x32x52x. Ще се четат без проблеми. Това да не е Teac. Чети малко ревюта. Аз пиша по 20-30 диска за продажба на ден и никой не се е оплакал.

Освен това със заяждане никак не ми помагаш.

Както кажеш B)

Това че никой не се е оплакал е най-сигурния метод да прецениш нали?!

Аз ако от теб си купя едно ЦД и не ми тръгне на уредбата или почне да прескача като за световно, повече никога няма да дойда пак да купя от теб и просто ще прежаля там петте или колкото лева. Защото докато дойда при теб, ще дам още толкова за гориво или билети :lol:

сиди-тата на уредбите са бавни устройства, в сравнение с компютърните им събратя. Това че при теб се чете добре, не означава че и там ще се чете при клиента без проблем. НЕ знам дали си забелязал че Nero-то си има там едно поленце за музикалните дискове Read Speed :punk

Но както кажеш, аз не се заяждам, но май ти го правиш.

Link to comment
Share on other sites

Може би излизам извън темата, но аз записвам със Sony 48x12x48. Аудио дискове ги записвам на 4х, защото не всеки притежава high-end cd player. Като се пише аудио диск трябва да тръгва на поне 90 процента от players. А при запис на 16х на Technics CD Player нещата вървят до 3-4 песен, по-нататък search-a не работи и не могат да се пускат песни. За data cd съм съгласен, че няма особени ограничения за скоростта при положение, че ще се пускат от cd-rom/cd-rw, а не на нещо различно от PC.

Link to comment
Share on other sites

VooDooMaN, много правилно го каза!

Дейта дисковете са за компютри, там и 'бързи' дискове ще се четат без проблем и затова са и по-бързи (пишат се на високи скорости).

И за уредбите е точно така както казваш.

Link to comment
Share on other sites

Може да ги пишеш и на 52x без проблеми с LiteOn cd-rw 52x32x52x. Ще се четат без проблеми.

 

Вервай, има големи проблеми. Аудио ако го запишеш на повече от 16х почти никоя уредба няма да го чете. Почти сички клиенти са с мини системи а те са доста капризни. Аз имам професионален плейър, който чете дискове, записани на 48х, ама за мини с-ма просто... Викаш записваш по 30... аз записвам по 100 и вече знам доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Вервай, има големи проблеми. Аудио ако го запишеш на повече от 16х почти никоя уредба няма да го чете. Почти сички клиенти са с мини системи а те са доста капризни. Аз имам професионален плейър, който чете дискове, записани на 48х, ама за мини с-ма просто... Викаш записваш по 30... аз записвам по 100 и вече знам доста добре.

Като отворихме приказка я кажете кои носители са най-подходящи за CD audio.

Link to comment
Share on other sites

Za men tova sa Merallic Disc taka narecheni s "metalno" pokritie niakoi moje li da pomogne i na men za temata po gore...na NERO koe menu da izbera sled tva da moje da trugne disc s MP3-ki na DVD ot menuto MP3 DISC shte stane li.

Не разбрах какъв е проблема, просто си правиш обикновен компютърен дейта диск (ISO1), предполагам DVD-то чете точно такива дискове в допълнение на DVD такива B) :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...