Jump to content
BulForum.com

Problem s TEAC CD RW


Recommended Posts

Imam problem s edno CD Teac CDRW 48W/16RW/48R. CD-to se vizda pod DOS, i Windows, BIOS-a go razpoznava, no samo tolkova. Kogato mu slozish CD (kakvoto i da e to) uz go razchita bez da se muchi, no OS-a kazva che niama CD vav ustroistvoto. Opitah go tova CD na drugo PC i efekta beshe sashtia. Predpolagam che problema e niakade po elektronikata, no az ne sam spec po tazi chast.

Nai-loshoto e che sas tova ustroistvo sa zapisani ne poveche ot 20 diska, makar che e na okolo godina :( .

Vaprosnia problem ne e iasno ot kakvo e doshal, prosto v edin moment CD-to e otkazalo i tolkova, no ne e imalo niakakvi vazdeistvia varhu nego ot roda na udar, polivane i t. n.

Niakoi moze li da pomogne?

Link to comment
Share on other sites

Dobre de otvariai vutre mashinata i proslediavai kabelite da ne niakade da se e prekusnalo i da ne stava rabbotata no ne mi se viarva da e ot tova prichinata zashtoto ne mojesh da imash neshto razkacheno...ima li takova to niama da raboti po dobre vij v samoto CD az predi vreme imah problem s edno moe i go otvariah vutre da gledam kakvo e polojenieto taka che ako ne te e mnogo shube vij go vutre zashtoto moje neshto da se e zacapalo i da ne iska da bachka samo ot tova shte e drugo ne mi se viarva...

Link to comment
Share on other sites

Ne e ot kabelite, nali ti kazvam che go zakacih na drugo PC sas drugi kabeli i efekta beshe sashtia.

Sto se otnasia do otvarianeto........ a mi otvorih go, no vidimo nishto neredno. Spored men ne e problema v zacapvane na lasera, zashtoto ne se muchi da razchita diskovete nikak. Slagash CD-to i sled niakolko sekundi si go e razchel, no Windows-a (i DOS-a) kazvat che niama CD vav ustroistvoto.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, най-вероятно е нещо по електрониката, просто може да се е случило такова устройството, макар че са писани малко дискове.

Пробвай да видим и дали БИОС ще зацепи 4е има диск, не само дос и уиндовс, пробвай с някой бууут диск, например Уин ХР дали ще зареди от него и какво ще даде като error

Link to comment
Share on other sites

BIOS-a go namira, razpoznava go, no samo tolkova. Pod XP sasho go ima, no samo tolkova. Pod DOS Sashtata rabota, namira go no nishto poveche. Po nikakav nachin neshte da prochete nikakav disk (nezavisomo dali e pisan ili matrica).

Inache ne se muchi da razchete CD-to. Razchita go za normalno vreme i nishto poveche.

Link to comment
Share on other sites

Moje neshto da se e precakal softuerno poniakoga se sluchva taka che se precakvat niakoi sistemi ot kolko vreme ne si go preinstalirval komputara

fon_tomov уточни поне 2 пъти че е пробвал писачката на два компа.

Явно е повредена

Link to comment
Share on other sites

Mi da ama znam li i az na mene mi se e sluchvalo neshto podobno i za tva taka mu kazvam...no iavno tuka i da pisheme ne mojem da opredelim tochno za kakvo stava vapros veche ze da mi se varti v glavata varianta "Serviz" no toFa si reshava samo Fon_Tomov aku mu se davat parichki da go nosi ako li ne da se probva sam da opravia Po niakakuv nachin neshtata.

Link to comment
Share on other sites

Opitah ideiata na weasel da sloza CD naobratno i efekta e slednia:

Kogato sloza CD-to normalno ustroistvoto go "razchita" za okolo 10 sec, a kogato go sloza na obratno (demek nepravilno) se "razchita" za po-malko vreme, koeto spored men e iavno dokazatelstvo, che samo se pravi che razchita, a vsastnost ne pravi nishto.

Interesnoto e, che kogato dam ot Windows Explorer EJECT na vaprosnoto ustroistvo, to se otvaria, koeto iavno ste reche che ima niakakva softuerna komunikacia sas ustroistvoto, no mai samo za da otvori veratata :wacko:

Iavno si e "otishlo".

Ako niakoi znae serviz ili chovek, koito moze da se opita da go popravi neka da kaze......

Link to comment
Share on other sites

tomov, ne znam dali nqma da ti dam malko losha ideq.. poneje si e opasna procedura i az lichno sym preebaval bezvyzvratno pisachka, koqto struvashe okolo 200$ togaz taka.. ama moje da opitash da flashnesh firmware nanovo.. ima veroqtnost da se e osralo neshto tam :( ne e zle da opitash i na treti computer s drug vid IDE kabel(ako si s 40 pin da opitash s 80 pin i obratno, predi da updatevash firmware

Link to comment
Share on other sites

...ne e zle da opitash i na treti computer s drug vid IDE kabel(ako si s 40 pin da opitash s 80 pin i obratno...

Opitah go toia nomer s kabelite. Tova beshe edno ot parvite neshta, koito opitah. Slagah ia i master i slave...... nishto.

Firmware oste ne sam opival, no iavno tova e poslednia variant. Chesno kazano ne mi puka veche za pisachkata, prezalih ia.

Link to comment
Share on other sites

и защо реши че наобратно като 'рзпознава' за по-малко значи това е проблема? :wacko:

Може просто наобратно по-бързо да разбира 4е се гъбаркаш с него ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Iavno resheniata na moia problem sa dve:

1. Novo CD....... dobre zvuchi samo deto ne gi davat bez kinti :)

2. Niakoi, koito ima povechko poniatie ot men na tema "poialnik" da se opita da go "sazivi".

Ako niakoi ima sposobnost ili znae kade moga da go zanesa tova CD za da go opraviat neka da kaze.

Thaks to all....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
a mi otvorih go, no vidimo nishto neredno.  Spored men ne e problema v zacapvane na lasera,

Spored teb moje,no spored men lasera ti e zacepil...nqma drugo obqsnenie na neshtata..tfa che si izparjil samo 20 diska sashto nqma znachenie..horata pravqt koli s fabrichen defekt,ko ostava za edna pisachka...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...