Jump to content
BulForum.com

Кардио


sk8er

Recommended Posts

Хора,искам да ви питам карането на скейт брои ли се за кардио???

Link to comment
Share on other sites

Абе не че съм много наясно но мисля че кардиото сваляш по малко мазнини отколкото мусколна маса поради това че движенията са ти еднакви и гледаш да подържаш сравнително еднакво темпо(незнам дали е така).Така като ги гледам по съединение всички са кльоштави.Незнам ти дали си пълен и искаш да отслабнеш или тренираш и искаш да свалиш мазнини но ако си от първият вариянт според мен ще ти помогне много ;)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да отслабвам.Ами от скоро почнах да тренирам леко,а скейт карам от 2 години и нещо вече.Та тъй като нямам време кога да ходя да тичам,се чудех дали мога да си направя там тренировката на обяд да кажем и после да отида да карам до вечерта.Ще върши ли работа?

Link to comment
Share on other sites

Оффтопик:

Може ли един некомпетентен въпрос ?

Какво е кардио ? (Срещал съм го много пъти по форумите за диети, ама така и не разбрах точно какво е, мислех си че е нещо подобно на джогинг, ама не съм много сигурен, ще съм ви благодарен ако ми обясните)

Link to comment
Share on other sites

Кардио е каране на велоаргометър в залата.Или Каране на колело някой хора казват че има разлика но аз не намирам особенна.

По повод въпроса дали ще ти свърши работа според мен си в движение и ще свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Кардио е тренеране на сърцето -- обикновено с джогинг веларгометър и така на татък за скейт незнам ама не ми са вижда приложимо. По добре си тичай

Link to comment
Share on other sites

Лелеее луди ли сте.Днес си взех нова дъска за скейта и се разцепих от каране цял ден.Бях свалил 1 кило само от изпотяването,като се има предвид че съм изпил около 3-4л течност.Тествах го и видях,че става за кардио. ;)

Link to comment
Share on other sites

Това едно кило може да се е свалило по много начини.За 1 ден едно кило неможе свалиш ако ще цял ден да караш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Извинявам се за мнението но не ми се отваря нова тема затова ще питам тук . Бягането брои ли се за кардио ? Колко често се препоръчва да бягаш ? Всеки ден или през ден ? Благодаря .

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за мнението но не ми се отваря нова тема затова ще питам тук . Бягането брои ли се за кардио ? Колко често се препоръчва да бягаш ? Всеки ден или през ден ? Благодаря .

Ест. че се брои

По принцип е препоръчитлно всеки ден по 5км да се върви пеша, а за бягане предполагам че също може но е препоръчително да се започне постепенно с по леко натоварване.

Аз лично докато съм тренирал фитнесче за кардио съм карал колелце и вършеше чудеса<>

Link to comment
Share on other sites

Скейта не върши работа за кардиото. Кардиото представлява постоянно натоварване на сърцето в продължениа на над 20 минути, което да не му позволява да пада под определен брой удари в минутиа. Обикновено трябва да се поддържат над 150 удара, че да има някакъв ефект от натоварването.

Link to comment
Share on other sites

Кардио е каране на велоаргометър в залата.Или Каране на колело някой хора казват че има разлика но аз не намирам особенна.

По повод въпроса дали ще ти свърши работа според мен си в движение и ще свърши работа.

 

Аве като не разбирате защо се изказвате неподготвени и говорите глупости само да обърквате хората карене на колело било... :wacko: Кардиото е интензивно физическо натоварване което подржа пулса висок при което се изгарят мазнини и се тренира издръжливостта на сърцето. Тва може да се направи по много начини, примерно можеш да блъскаш на боксова круша 15-20 минути и това също ще е кардио ако подържаш определен ритъм и интензивност на ударите, както и с бягане както с други неща но сега не ми се изборява...

 

 

 

Лелеее луди ли сте.Днес си взех нова дъска за скейта и се разцепих от каране цял ден.Бях свалил 1 кило само от изпотяването,като се има предвид че съм изпил около 3-4л течност.Тествах го и видях,че става за кардио. ;)

 

Карането на скейт според мен не става за кардио тъй като няма такава интензивност и постоянна честота на движенията! Кардиото не значи просто да се изпотиш!!! Тва кило дето си го свалил е около 80% течност която ще си я възтановиш в течение на следващите часове...

Link to comment
Share on other sites

Мда и аз го усетих тва преди известно време,бягането му е майката.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
Кардио е каране на велоаргометър в залата.Или Каране на колело някой хора казват че има разлика но аз не намирам особенна.

По повод въпроса дали ще ти свърши работа според мен си в движение и ще свърши работа.

Разликата е че при колелото можеш да починеш за 5-10 сек,и колелото ще продължи да се движи ,а при велоергометъра трябва да въртиш нон-стоп.( и при велоергометъра не си натъртваш задника по бабуните :D )

Но за мен бягането си е номер 1,за кардио.25 км на велоергонетъра ,не могат да се сравнят с 5 км по Гребната ( пък и при велоергометъра ,може да си пуснеш някое филмче ,и въобще да не ги усетиш :) )

Link to comment
Share on other sites

Последното мнение no com.Кардио са всички дейности имащи за цел натоварване на сърцето( в разумни граници ) - сред тях са аеробиката( всички видове тае бо и т.н. ), карането на колело или велоЕргометър, тичането и все в този дух.Като гледам тук много "разнообразни" мнения има, но твъде малко правдиви.Велоергометъра е един от най-добрите начини за натоварване на сърцето и топене на мазнини- това, че някои хора гледа филми, говорят по телефона, четат списание, говорят си с приятели по време на кардиото си е техен проблем.Всичко в каквата и да е тренировка е строго индивидуално, няма универсални км за вело и крос, няма опитална скорост на каране на велоергометъра.Всичко трябва да е съотнесено със съответния човек.За мен златно правило при велото( отново подчертавам само за мен, не твърдя, че при всички е така ) е да не можеш да говориш и да въртиш.Тоест кислородо потока и нуждата от него да са толкова големи, че да не позволяват говорене, тел. разговори и т.н.Единственото нещо, коеот аз правя докато си карам е да слушам музика, помага за запазване на константен ритъм.

 

Още нещо, ако след кардио сърдечната ви дейност не се е нормализирала до 8-12 мин. може да имате някакъв проблем със сърцето за това преди сериозни натоварвания първо си направете мед. преглед.

 

Успех и без контузии за всички.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...