Jump to content
BulForum.com

Radeon ili Radeon ili FX5200?


Recommended Posts

Daite predlojeniq i ako moje se obosnovete koq ot 3-te karti e nai dobre da se kupi v momenta,za6toto sa na priblizitelno ednakva cena.Saobrazete se po skoro s kadrite v igrite otkolkoto ot poddarjanite efekti.Iskam da se izkazvat samo kompetentni mneniq a ne da se razgori porednata voina koq firma e po-dobra!!

Blagodarq predvaritelno!!

Link to comment
Share on other sites

tochno zatova kazah "ako mojesh da namerish"

second hand ili nqkyde zalejalo, moje i da moje da se nameri

SE ne vzimai, ako mislish da game-ish s neq.. syshto taka ne preporychvam no-name karti.. moje bi s izkliuchenie na Manli, koito pyk ne sa chak tolkoz no-name veche

Link to comment
Share on other sites

Pro версии, естествено има: www.most.bg, но цената е 167$! Кво като е All In Wonder.

 

Иначе и аз се чудя каква карта да взема на човек, който не e претенциозен. Мисля, че ще е Manli R9000 64MB TvOut - 53$

Link to comment
Share on other sites

Runner to i 5700ultra da sravnqvash s 9600XT pak shte ti kaja, 4e e bokluk. Defender ako si reshil da pravish upgrade i ti e vse edno dali shte e nVidia ili Ati, shtoto purvite samo emulirat za sega shaders 2.0 Bih ti preporu4al FX5900XT. Tva e karta s qdro na 5900(e smuknati sa estestveno okolo 50 mhz) malko olekotena kato dizain i e pravena s po-skapana pamet, no kato skorost(FPS) na segashnite igri kurti radeona(govorq za 9600XT), a cenata i e okolo 205-210$.

Ako trqbva da sravnqvam kartite, za koito iskash info 9200 e radeon9000 s nqkoi novovuvedeniq. FX5200 ne e nishto osobenno, tova e karta za horata sviknali s MX versiqta. Ako shte vzimash na staro s ideq za smqna sled nqkolko meseca, az li4no bih predpo4el radeon9000, ako mislish da ne se razdelqsh s kartata tolkova skoro bih vzel 9200 poneje sled vreme shte e po-lesno da q prodam. FX5200 ne bih vzel, zashtoto "hulca" na nqkoi igri...t.e. tu visok, tu slab FPS, a i postiga to4kite si samo blagodarenie na zverskata optimizaciq ot strana nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Ti sam kazva6 a i az znam 4e 9200 e 9000 s 8x koeto ne dava realno ni6to pove4e togava kakva e logikata da vzema 9200.Nqmam nabluideniq varhu fx 5200 samo ot testove po neta.Zatova pitam hora koito gi pritejavat.Po princip ne davam mnogo pari za video karti.To v DX8.1 mi e qsno koi sa po-dobri no az pitam za novite zaglaviq.Principno ne sam maniqk na vsi4ko da e na max i da izglejda strahotno a i ne q vzimam za doma6na sistema :)

Link to comment
Share on other sites

9200 е 8500LE с сменено име и агп 8х.

Реално от дх9 в момента няма никакъв смисъл,ще има като излезе дх10,

а тогава картите ще са други.Според мен на фх5200 не може да се каже дх9 карта, в някое приложение което го използва тази карта едва ли ще изкара повече от 5 фпс.В случая радеона е много по добро решение.

Link to comment
Share on other sites

E spored novinite iz neta HL2 shte e purvata pravena na DX9, a tq ako ne q otlojat pak shte se poqvi kum april...ne 4e nqma da mojesh da si q pusnesh s dx8 karta, no efektite shte sa drugi. Do kolkoto sam razbral pri nVidia v momenta float stoinostite se preobrazuvat nai-napred kum celo4isleni takiva, pri koeto estestveno se gubi ot ka4estvoto...pri radeonite neshtata stoqt po-dobre poneje tqhnata poddrujka si e realna...samo deto nikoga ne sam milslil kato variqnt za men 9200(poneje zasega sam s r9000) i izobshto si nqmam na ideq s kakvo to4no toi prevuzhojda moq i kak shte se spravq s DX9. Ima sashto laf iz neta, 4e FX kartite se pravqt ot bivshite misliteli na 3dfx...poznati v bulgariq s razli4nite modeli na voodoo(pripomnqm, 4e 3dfx beshe zakupena/razgrabena ot nVidia sled falita i). Btw savsem skoro si mislq, 4e Ati shte pusnat nova karta za da otgovorqt na FX5900XT. Da ne govorim, 4e za lqtoto i 2te kompanii sa obqvilii novi zverove.

FX5200 se kopuva predimno ot sobstvenici na MX modelite reshili da pravqt upgrade...kakvo mogat da ti kajat te...ami to mn qsno, 4e tq shte e po-dobra ot koq da e GF 4 MX, koqto realno e GF2 ama s nqkvi si tam podobreniq.

stefann moje bi se rukovodish ot ideqta r7500+podobreniq=r9000? i r9100 e s po-golqma vazmojnost za clock na memoryto ot r9200. Toi pove4e mqsa na r8500. I btw oficialno Ati nikoga ne sa obqvali r9100 za model, tova po-skoro e modificaciq na 4ipa, pozvolqvashta maximalno izstisvane na ka4estvo ot kartata.

Za final i 3te radeona sa DX8.1, za FX5200 pod dx9 ne sam 4ul nqkoi da kaje dobra duma za tqh.

Link to comment
Share on other sites

Zna4i ot va6ite postove ot moi nabludeniq i testove stignah do izvoda 4e Fx 5200 ne stava za ni6to.

Basten ne sam saglasen 4e MX 440 e GF2 s nqkoi podobreniq.Principno si donqkade prav,no razlikata e to4no 2 pati v igrite v polza na Mx.

ne e vqrno i 4e radeon 9000 e podobren 7500.

Minalata godina mi popadna edin 9000 na gygabait i go testvah v realni prilojeniq t.e igri?Kakvo be6e moeto u4udvane ?!! Toi ne be6e po-barz ot MX 440 na Palit.Testovete bqha napraveni varhu nai igranite zaglaviq togava i malko ostanah razo4arovan :((V4era prodadoh edin Radeon 8500 mnogo bqh dovolen ot nego no pak ostanah u4uden kato mi dade absolutno ednakvi rezultati s drugiq radeon koito imam 9000Pro.

po princip ve4e za men e vajno ve4e sravnenieto mejdu R9000 ili R9200

Link to comment
Share on other sites

Vij sega, tova za radeon 9000, 4e toi si e 7500 + tam dovolno koli4estvo promeni, koito savsem normalno vdigat i 4estotata mu na rabota i ka4estvoto na izobrajenieto, sam go 4uval ot hora imali r7500, az si ti kazvam direktno nito sam gi sravnqval 2te karti, nito dori sam vijdal r7500...prosto go vmuknah zaradi sravneniqta na stefann. Normalno e nqkoi modeli na 8500 da sa dori po-burzi ot 9000, kakto 9500 e po-burz ot 9600, 4e moje da se modne daje kato 9700pro. Za radeona deto si testval da ne e bil s 64 bita shina, shtoto tova mn skopqva kartata. Ina4e ako si pravil razni tests na 3dMark moje i da ti e izkaral pove4e to4ki MX, oba4e mu lipsvat mn ektri, koito r9000 si ima...izobshto r9000 e MX killer. Prosto rendiraneto pri MX kartite e na po-kalpavo nivo, za da se napravi eventualno nqkakva razlika s radeona i vse pak da imat userite predpostavka da si kupqt MX. Ami razlikata mejdu r9000pro i r9200 e samo 8x i 10-15$ v pove4e za 2riq model...Ako otidesh na ati.com i tam na compare, shte mojesh da si gi sravnish 2ta ati produkta.

Link to comment
Share on other sites

Basten zna4i moga da te otkrehna na nqkoi taini pri RADEONITE :))

R8500 e mnogo po-qka karta ot R9000 R9100 i R9200.Po prostata pri4ina 4e te sa orqzani versii na tozi 4ip.I zatova spodelih u4udvaneto si po-gore s rezultatite.Men me interesuva 4istata skorost na rendvane bez izpalnenieto na efektite.Slabo me interesuvat rezultatite v 3DMArk 6toto kakto vsi4ki znaem i dvete konkurentni firmi pravqt optimizacii.

Zna4i vaprosa ve4e e struvat li si 10-15$ pove4e za R9200 ili da se spestqt tezi pari i da se kupi R9000?

Nqkoi imal li e karti s tezi 4ipseti?

Link to comment
Share on other sites

ako pitash men radeon e po dobro reshenie ot gforce lichno az imam gforce 4 stoto takak i nemojah d asi namerq radeon 9000 pro versiq

vidqh na kakvo e sposoben r 9000 pro v edna zala s igrite

tvurdo za radeon a puk za 2d vuobste qnma spor koi e pobeditel

Link to comment
Share on other sites

не е точно така,8500 и 9000/100/200 имат много общо,да не кажа че са едно и също,докато при мх440 и ти3 няма абсолютно нищо общо - ако не знаеш мх серията на нвидия е пълна измама,няма нищо общо с гф4 серията, а с гф2, както казва бастен(и е напълно прав,това си е доказано и е причината никога повече да не давам пари на нвидиа)

Link to comment
Share on other sites

Spored men nai dobriq variant e nVIDIA ne zavisimo kakva video karta vyv nVIDIA e bydeshteto ;) Imat si perfektna podryjka na draiveri, vadqt si perfektni rezoltati na benchmarkovete taka che nqma kakvo da se kolebaesh vzimai FX-a. A ako imash vyzmojnost vzemi probvai i togava kupuvai :D Synqmva me che shte imash vyzmojnost no vse pak ;) Moga da ti kaja che FX da va pochti vinagi poveceh tochki na benchmarkovete (govora za sredniq klas XF5200-ATI RADEON9*00) Apak i ot novite FX imalo koito se clockvat zverski. Neka horata sys RADEON 9*00 da slojat snimki ot 3DMark '03 i pritejatelite na FX da slojim snimki na nashata gordost nVIDIA :P I taka shte se vidi koq karta e za predpochitane. A da i da se utochni clockanta ili ne ;) i da se pishe s kakva sistema e izvaden rezoltata. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

za stefan:

pyrvo, radeon 8500 e dosta po-byrz pri directx 8 prilojeniq ot radeon 9000/9100/9200

vtoro, radeon 9200 e pochti syshtiq chip kato radeon 9000, s dobavena fuknciq AP 8x(i moje bi nqkoi izchisteni bygove)

treto, radeon 9100 e radeon 8500LE(koito e leko orqzan r8500) i nqma nishto obshto s radeon 9000 i 9200

za xeforce:

-ne si mislete, che sintetichnite testove(osobeno korumpiranite 3dmark-futuremark-madonion) i realnite prilojeniq imat neshto obshto

-vijte kak izglejda kartinata na dori i nai-kachestvenata video karta, s chip na nvidia pri visoki resolucii i visok refresh rate(primerno 1600x1200@100Hz)

-mnogo mi e lubopitno kak shte izglejda half-life 2 na geforceFX :)

Link to comment
Share on other sites

Emi naisitna ne sym vijdal kak se dyrji nVIDIA na 1600x1200@100Hz, zashtoto ne sym popadyl na takava zabelejitelnost. A ti ot kade imash takiva nabludeniq vyrhu golqmata razdelitelnost??? Da ne mi kajesh che s toq radeon 9200 shte uspeesh da igraesh na nqkakva igra pri razdelitelna sposobnost 1600x1200 na poveceh ot 30 kadyra????? Daje 30 sa mnogo ama ari ot men da mine, govora za syvrememnni igri ;) I dvete karti sa slabi no nVIDIA e po dobra pri po niskata razdelitelna sposobnost do 1240x1024, i se symnqvam che ako iamsh pari za monitor koito podyrja 1600x1200@100Hz shte si kupish kakvato i da e video karta za 60$ Spored men po dobriq varinat e na nVIDIA, apak ako ne ti se vqrva neka da testvame, zashtoto samo taka shte stane qsno. Opita mu e maikata :D Ako ti se zaniamva donesi tvoita karta u nas i shte si "poigraem" na nqkoq igrichka da vidim koq karta e po dobra. Az sym sklonen da priznaq ako vida s ochite si che RADEONA e po dobyr :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...