Jump to content
BulForum.com

A False Friend Is More Dangerous Than An Open Enemy


Recommended Posts

Имам да пиша нещо като есе на тая тема. Ако ви се занимава може да напишете какво е вашето мнение в 2-3 реда. Интересно ми е как мислят други по този въпрос. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Имам да пиша нещо като есе на тая тема. Ако ви се занимава може да напишете какво е вашето мнение в 2-3 реда. Интересно ми е как мислят други по този въпрос. Благодаря предварително.

Това според мен е супер интересна тема и за нея наистина може да се каже ,че е общочовешка и вечна. Винаги е имало хора ,които са ти приятели на думи ,но като стане нещо се спотайват или ,още по-лошо, ти забиват нож в гърба .А ако знаеш ,че някой човек ти е враг и дори ,че те мрази , то тогава си готов и физически и психически всяка негова атака .Но пък това важи ако въпросниятр враг открито демонстрира на намеренията си спрямо теб или поне по някакъв на чин показва какво би направил. Май имаше една поговорка : Дръж приятелите си близо ,а враговете - още по-близо .

 

Ем тва ми е мнението. Дано автора да е доволен от отговора ми.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И според мен темата е много интересна и благодатна за писане. Нямам време сега да я развивам, но ще ти дам поне насоки, дано са ти полезни:

 

- какво за теб са приятелите (истинските)

- как ги припознаваш

- какви хора приемаш за врагове

- как се отнасяш с явните си врагове

- кога един "приятел" ти става "враг

- може ли един "враг" да ти стане "приятел" и каква е цената за тази промяна

 

Успех с писането! Сигурен съм, че не ти липсва муза ;)

Link to comment
Share on other sites

Предателството е по-опасно, защото разбива доверието и сигурността във околните хора. А това доверие се гради много трудно. Лъжливият "приятел" е невидима заплаха, докато откритият враг се е определил. Правилата на играта във враждата са ясни - на война като на война, докато предателството е един вид неочаквано действие anti системата, наречена "приятелство". Няма правила на предателството. Затова примерно наказанието за измяна на държавата е много по-сурово и безкомпромисно в сравнение с отношението срещу военопленници.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...