Jump to content
BulForum.com

имам нужда от съвет


WhitE_GhosT

Recommended Posts

Харесал съм си на "Sprint" модела "Apolon" цък , моля дайте ми съвет и предложния за подобно колело до 230 лв :unsure: . Знам че избора на пазара не е голям, но все пак ...

P.S. трябва ми нещо, както за планина, така и за града

Link to comment
Share on other sites

До 230 лева не неможеш да си намериш колело за планинско и за градско освен ако не е втора ръка ...

 

Виж тук MTB-BG форум потърси можеш да откриеш нещо :)

 

Иначе аз карам със Аполон и градско и планинско и до сега съм нямал никакви проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

Ami otidi da razgleda6 v magazina na Gavaza na bulevard Nikola Vapcarov . Tam ima sprintove .. 6te vidi6 modeli i ceni i sam si preceni . Magazina se namira malko sled biv6oto caribi bar ...tam do kamela :) . Mislq 4e i na brezovsko shose ima6e edin magazin v koito ima6e spirn ... no neznam dali o6te ima :) . Aide uspeh ... no 230 leva sa malko .. pone 300-350 leva .

Link to comment
Share on other sites

АКо не можеш да вземеш велосипед за повече пари - взимай този и не се чуди - побързай че скоро ще правят увеличение на цените на Спринт-а /може и вече да са го направили/ ;)

Link to comment
Share on other sites

АКо не можеш да вземеш велосипед за повече пари - взимай този и не се чуди - побързай че скоро ще правят увеличение на цените на Спринт-а /може и вече да са го направили/ ;)

 

Позна ... моя аполон си го взех преди 3 месеца няма и толкова, за 350 сега са по 450 така че ... кфо да говорим повече

Link to comment
Share on other sites

Az sam s Apolo(malko po stara vesriq ot Apolon).Mnogo dovolen.Za 5 godini ne sam smenil ni6to,mislq 4e skoro 6te trqbva da smenqm obtega4a, no tova e normalno ako ne si podurja6 koleloto(kato men :bgrin: ).Samo da znae6 4e moje bi na apolona sled 3-4 godina 6te trqbva da smeni6 amortisionra.:)

Link to comment
Share on other sites

като го гледам на снимката този Спринт Аполон си мисля.че изглежда добре, но вилката хич не я бива - слаба и с ниско качество.

Link to comment
Share on other sites

Пичове за тези пари що не си вземете по 1 трабанче(с таванче) аз в планината съм виждал хора да карат трабанчета а за града няма какво да си говорим.В него ще можете да возите каките в планината което не е никак лоша идея.Извинявам се за грубия и селски съвет ама си е истина.А ако нямате годинки(за шофьорско книжле )...докато прочетете това вече може и да сте ги направили.

Link to comment
Share on other sites

ми хора днес станах собственик на "DRAG" Grizzli, като за 300 лв. е пушка и съм много доволен. Мога да кажа, че за тези пари неможе да се намери нищо по-добро. Цялл следобед обикалях магазините и мога да констатирам - новите цени на "Sprint" вече са реалност "Leader" - No coment! Просто в днешно време избора на стока е в Г*3А

Link to comment
Share on other sites

Честито! За тези пари избора си е добър. Аз също първо мислих за гризли, а после взех Онтарио Тийм Едишън. Аз съм доволен от него! А ти със здраве да си го караш колелцето! :) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Хора, помогнете ми! Изправен съм пред тежка дилема!

 

Попаднах на тази и тази обяви, и адски се колебая.

В момента карам Sprint Meta-Pro (снимка), като и двете му колела са нови, а самия велосипед си го поддържам в изрядна форма.

 

Първо искам да питам струват ли си парите за тези рамки? По принцип се зарибявам да карам нещо като ХС, тоест по-дивите места на Южен Парк, а започвам и да катеря към селата... крайните квартали на Сф, с идеи за Витоша лятото.

След това искам да питам, съществува ли опасност компонентите на настоящото ми колело (съжалявам, но не знам точните им технически характеристики), като преден и заден дерейльор, спирачки, да не са съвместими с някоя от рамките?

Освен това, какви пари г/д ще ми струва една сносна вилка с амортисьори, без да съм с кой-знае какви изисквания?

 

П.П. Възможно ли е някоя от рамките да ми е 'малка', че съм 186 санта..

Link to comment
Share on other sites

Znachi pone spored men po-dobrata ramka e RAM HTII . Sprint Apolon blednee pred neq . RAM-a e po kachestven . Obache neznam dali nqma da ti e malko golemichak RAM-a zashtoto e 21 . Dokato Sprinta shte ti e taman - toi e 19 . No skoro edin priqtel si kupi RAM HTII 19-ka ... obache tq mi prilicha6e na 17 . Neznam za razmera nishto nemoga da kaja . No ako prenebregnem razmera RAM-a e po dobriq izbor.

Otnosno komponentite ... kaplite she stanat kurmiloto i kol4eto :) ... za drugite neshta neznam ... no shte trqbva da dade6 oshte nqkoi i drug lev .

Za vilkata .... okolo 200 leva sredna cena. Ima i po edvtini ima i po skapi .

Link to comment
Share on other sites

@The`ScorpioN:

 

С две думи - не се занимавай да обновяваш сегашния ти велосипед!

 

Няма смисъл, почти нищо няма да е съвместимо с взимането на нова рамка. Най-малкото трябва да купиш:

--- нова вилка (тъй като твоята е Normal size)

--- нова лапа

--- нови брони, евентуално и вила

--- ново колче за седалката

и всичко това за да ти го монтират ще ти излезе по на сметка да си събереш пари да си купиш един нов Аполон....

 

Като събереш парички - продай това и си купи нов велосипед ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес си поприказвах в един магазин относно моята идея, след като бях питал колко ще ми вземат за това прехвърляне на чарковете и ми препоръчаха или да си събирам част по част, или директно за ново колело.

Обясниха ми общо взето същото. Така че си отварям една банкова сметка и започвам да отделям капитали за нов байк, понеже много рискувам, купувайки компонент по компонент да си взема или боклуци, или несъвместими една с друга части или и двете :)

Така че ще гледам да посъбера 400-500 кинта за някакъв Apolon или Ontario с по-добри компоненти...

 

Благодаря ви за съветите!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...