Jump to content
BulForum.com

problem s zapisva4kata


niko

Recommended Posts

имам проблем със записвачката CDWRITELN 2410 и не зная какво да правя - по време на симулацията ми спира на 11 - 12 % и ми дава грешка . Това го прави на всички видове дискове /пробвах с 5 вида/ и независимо от файловете които искам да запиша,успях да запиша само едно RW със картинки - при него нямаше никакъв проблем.

Преинсталирах си Nero , качих по нова версия , пробвах и с XP-то , с Clone CD и пак нестава - Сlone CD ми казва че не може да прочете информация за диска

Дайте някакъв съвет - записвачката ли е повредена хардуердно или да опитвам с друг софтуер /но преди си работех с Неро-то и нямаше никакви проблеми/.

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

не - "cd writeln 2410 error"- не помня точно - утре ще пусна точно описание от нерото - ако можеш да прецениш дали да я нося на ремонт или не , защото един приятел ми каза че проблема е в хардуера

Link to comment
Share on other sites

Hmmm,

men puk mi namiriswa na kofti zapiswacka. Kakwa e markata? Ako e LiteOn znaci mozebi ne e w red. Slucwa se pri tiah, makar i da sa edni ot naj-biwastite gi w momenta. Za LiteOn kazwat: LiteOn/LiteOff :) Ako backa, backa. Ako ne i e w garancia po-dobre ja wurni da ja poglednat w magazina :(

Link to comment
Share on other sites

Hmmm,

men puk mi namiriswa na kofti zapiswacka. Kakwa e markata? Ako e LiteOn znaci mozebi ne e w red. Slucwa se pri tiah, makar i da sa edni ot naj-biwastite gi w momenta. Za LiteOn kazwat: LiteOn/LiteOff :) Ako backa, backa. Ako ne i e w garancia po-dobre ja wurni da ja poglednat w magazina :(

A za da si siguren, che shte ti ia vzemat "ako e v garancia" puskash 7v na miastoto na chervenia kabel.Vsichko koeto e na 5v si izgaria mirno i krotko :P Hubavoto e , che nelichi da ima izgoreli chipove......prosto neraboti :)

Link to comment
Share on other sites

като махна симулацията стига пак до същите проценти и пак грешка , но скапва и CD-то , пробвах на няколко скорости - пак същото

а ето и какви съобщения ми дава /дано да съм сортирал правилно , защото целия LOG нямя да се събере/

01:05:54 Prepare recorder [CDWRITER IDE2410 ] for write in TAO DAO infos:

01:05:54 Removed 2 run-out blocks from end of track 1.

01:05:54 Caching of files started

01:05:54 Caching of files completed

01:05:54 Simulation started at 24x (3 600 KB/s)

01:05:54 Verifying disc position of item 0 (relocatable, disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0

01:05:54 Set BUFE: Super Link -> ON

01:11:58 Write error

01:11:58 all writers idle, stopping conversion

01:11:58 conversion idle, stopping reader

01:11:58 Invalid write state

01:11:58 Could not perform EndTrack

01:11:58 Set remaining time: 0:00,000 (0ms) -> OK

01:12:01 Simulation failed at 24x (3 600 KB/s)

 

а ето и друга информация

Windows XP 5.1

Nero version: 6.0.0.11

Recorder: <CDWRITER IDE2410> Version: A.23 - HA 1 TA 1 - 6.0.0.11

Drive buffer : 2048kB

DiskPeripheral : Maxtor 6E030L0 IdeChnDr Port 0 ID 0 DMA: On

CdRomPeripheral : CDWRITER IDE2410 IdeChnDr Port 1 ID 1 DMA: Off

 

честно казано незнам каква марка е записвачката и кое от всичките тези означения е марката ?

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какво общо има DMA-то на хардовете със случая, но както и да е.

niko0002, като гледам, максималната скорост на писачката ти е 24 и ти се опитваш на нея да пишеш. Пробвал си скорости, ама пробва ли на х8?

Аз съм с Nero 6.0.0.28 (или 23, сега не знам) и нямам никакви проблеми засега.

Иначе на мен ми изглежда хардуерен проблем. Или пък може нещо да се е прецакало по драйверите на ХР-то. Пробвай при приятел.

Link to comment
Share on other sites

Tedy - имаш предвид да включа записвачката на друго PC ли ?

Сега се сетих че правих ъпдейти на Win-a , но не забелязах дали преди или след това започнаха номерата,Възможно ли е да е от тях ?да пусна System restore или да деинсталирам ъпдейтите ?

Link to comment
Share on other sites

Деинсталирах ъпдейтите и взе че се оправи - така и не сам включвал DMA-то на HDD - но сега работи.Благодаря на всички !!!

Link to comment
Share on other sites

така и не сам включвал DMA-то на HDD

ами според лог-а дето си дал по-горе то си е пуснато DMA-то на харда ти:

 

DiskPeripheral : Maxtor 6E030L0 IdeChnDr Port 0 ID 0 DMA: On

CdRomPeripheral : CDWRITER IDE2410 IdeChnDr Port 1 ID 1 DMA: Off

 

я изкарай същия лог сега когато работи и виж дали на CD-то пак е OFF ?

Link to comment
Share on other sites

на CD -то пак е OFF.Някой може ли да даде по точни обяснения каква роля играе direct memory acces на CD и откъде се включва.

Link to comment
Share on other sites

DMA в най-общи линии освобождава процесора от прехвърлянето на данни в по-голямата си част, т.е. така и трансфеера е по-бърз и съответно вероятността за възникване на грешки е по-малка (underrun).

Включването на DMA: My Computer -> Desen button -> Properties -> Hardware -> Device manager -> IDE ATAPI controllers -> избираш ИДЕ0 или 1, в завидимост каде е закачено сидито, Пропертиес, Advanced setting, и оттам в зависимост дали е мастер или славе, задаваш му DMA if available.

Link to comment
Share on other sites

А, найш кво - тва Неро 6 е пълен фушляк. На мен не щеше да ми записва дискове с повече от 693МБ. Що не проаш с Неро 5?

Ами пич то тва Nero дето е пълен фушляк може да се настройва коко MB дискове да записва , аз с него записвам и 800MB:)

Link to comment
Share on other sites

много бързам да се хваля - записах 3-4 диска и пак същите номера , даже и по - големи.Явно проблема е хардуерен , затова занесох PC-то в сервиза.

Ще взема да си купя някоя нова писачка и ще спрат проблемите , ама се чудя какво да си избера

LiteON 32x12x32, IDE - 30 $ ,

LG 52x24x52x, IDE, OEM - 45 $ ,

Teac 52x24x52x, IDE, - 49 $ ,

 

като старата BTC ми я купуват за 15 $ , фактически ще трябва да прежаля

50-60 лева и готово.

 

Чудя се дали да не си оставя BTC-то да го ползвам като CD , а записвачката да си я ползвам само като записвачка , или няма смисъл .

Препоръчайте ми нещо PLEASE

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...