Jump to content
BulForum.com

Въпрос


XMD

Recommended Posts

Искам да попитам как се става автомобилен съзтезател в България? Има ли някви школи, курсове или нещо от сорта? Интересно ми е през какво минава някой за да се съзтезава в рали Албена или някое подобно.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам как се става автомобилен съзтезател в България? Има ли някви школи, курсове или нещо от сорта? Интересно ми е през какво минава някой за да се съзтезава в рали Албена или някое подобно.

 

Тия въпроси мисля, че трябва в СБА да питаш. Преди бях чувал, че в София имало такова училище ама май се искало собствена кола. Общо взето е адски скъпо. Има два варианта - имаш спонсори, който плащат за сичко или се казвваш Владо Арабаджиев и татко плаща за сичко. Трудно е. Според мен се почва с картинг от рано. Много тренировки, много потрошени коли и адски трудно щом си роден в БГ за съжаление ;(. Аз вече не искам и да се питам щото само се ядосвам :(

Link to comment
Share on other sites

Какво е СБА? Картингите не са ли начало за болидите? Няма ли в България хора, които спонсорират съзтезатели? И само тоя Владо Арабаджиев ли е съзтезател у нас? Някой въпроси сигурно ти се виждат смешни или глупави, но съм много бос на тая тема и затова питам.

Link to comment
Share on other sites

Какво е СБА? Картингите не са ли начало за болидите? Няма ли в България хора, които спонсорират съзтезатели? И само тоя Владо Арабаджиев ли е съзтезател у нас? Някой въпроси сигурно ти се виждат смешни или глупави, но съм много бос на тая тема и затова питам.

 

СБА - Съюз на българските автомобилисти. Картингите са началото на сичко. За хора спонсори - сигурно има, ама аз не познавам, а ако има те са адски ама адски малко. Не е само Владо, но само той е на нещо различно от картинг. Ся знам че имаше опити и във WRC, но за мен Open Wheel шампионатите са по престижни :) Пич ако си решил - трябва да си талантлив и то много и някой да те види или да направиш така, че някой да те види ;)

Link to comment
Share on other sites

СБА - Съюз на българските автомобилисти. Картингите са началото на сичко. За хора спонсори - сигурно има, ама аз не познавам, а ако има те са адски ама адски малко. Не е само Владо, но само той е на нещо различно от картинг. Ся знам че имаше опити и във WRC, но за мен Open Wheel шампионатите са по престижни :) Пич ако си решил - трябва да си талантлив и то много и някой да те види или да направиш така, че някой да те види ;)

Не е за мен а за един приятел,който наистина има талант. Него го интересуват не картингите и болидите, а рали или както там се нарича. Провеждат ли в България подобни мероприятия, не вярвам да е само рали Албена. И ако има и други,можеш ли да се включиш ако имаш кола и определят ли ти някви изисквания за колата?

Link to comment
Share on other sites

Не е за мен а за един приятел,който наистина има талант. Него го интересуват не картингите и болидите, а рали или както там се нарича. Провеждат ли в България подобни мероприятия, не вярвам да е само рали Албена. И ако има и други,можеш ли да се включиш ако имаш кола и определят ли ти някви изисквания за колата?

 

Оууууу пич, тука и аз не знам. Не мога да ти помогна. Начи като частен тим - има такива животни във WRC, Ф1 предполагам, че и тука ще може. Даже би трябвало да може, но твоя приятел трябва да има супер лиценз. Или състезателен лиценз, който му разрешава да се включва и да кара таква кола. А за това нещо се полага изпит. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.rally-club.net/index1.php

http://forum.rally-club.net/

 

Разрови се в страницата,виж и във форума-там могат да ти кажат с точност как стоят нещата.Иначе пилот се става с малка сума,която се плаща за лиценз,а вече дали можеш да караш :D За колите вече е доста различно,има си групи и прочее,не е лесна работа....и е скъпа

Link to comment
Share on other sites

http://www.rally-club.net/index1.php

http://forum.rally-club.net/

 

Разрови се в страницата,виж и във форума-там могат да ти кажат с точност как стоят нещата.Иначе пилот се става с малка сума,която се плаща за лиценз,а вече дали можеш да караш :D За колите вече е доста различно,има си групи и прочее,не е лесна работа....и е скъпа

Мерси за предоставената информация :) Така като гледам има безброй правила и ограничения, придружени с купища пари и връзки. Започва да ми става ясно, защо в България няма големи шансове за реализация в ралито.

Link to comment
Share on other sites

Ще те посъветвам нещо: Щом живееш в България, и нямаш спонсор от ранга на М-тел, откажи се от моторния спорт, още преди да си го започнал.

 

Виж, във Великобритания, Германия, Франция, Италия и Испания всичко е много по-различно. Там си има школи в които може да се запишеш и ако имаш талант и хъс, продължаваш....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...