Jump to content
BulForum.com

500-те най-велики български песни на всички времена


Colin

Recommended Posts

Нещо покарай празниците цифрата 500 май стана модерна, та както братята от търкалящите се камъни са си харесали 500 песни, така и нашите хора от БГ радио са подбрали 500-те най-велики български песни на всички времена според тях. На сайта им е покликуван списъка.

Не съм тръгнал да ги събирам по единично с надеждата някой някъде да ги е качил накуп... потърсих ги, но без резултатно... ;) Ако някой може да помага, пък ако не ги открием на едно място, здраве да е, почвам ги на части...

Link to comment
Share on other sites

В България са издадени 500 песни, които си струва да се слушат? :blink:

 

Цък!

 

[Edit] Графа на 19? БТР ДВА ПЪТИ в първите 30? Сантра (където и да е)? Остава се появяват на чак 77? Стенли се появява чак на 95? Няма да ходя по-надолу по списъка, че ще ми стане нещо... Списъкът не е толкова ужасен, всъщност, но има шокиращи моменти. Носталгията по старите неща я разбирам, пъвро повечето от тях са добри, второ - модерната ни сцена не предлага нищо по-добро (божичко, Графа на 19!). [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

В България са издадени 500 песни, които си струва да се слушат? :blink:

 

Цък!

 

[Edit] Графа на 19? БТР ДВА ПЪТИ в първите 30? Сантра (където и да е)? Остава се появяват на чак 77? Стенли се появява чак на 95? Няма да ходя по-надолу по списъка, че ще ми стане нещо... Списъкът не е толкова ужасен, всъщност, но има шокиращи моменти. Носталгията по старите неща я разбирам, пъвро повечето от тях са добри, второ - модерната ни сцена не предлага нищо по-добро (божичко, Графа на 19!). [/Edit]

Еми ся и да ги критикуваш е късно, минало е времето когато можеш да промениш тази класация... на мен не ми е за реда по който са подредени песните, а за самите песни. Има много в категория old but gold. Мерси за помощта се пак...

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм ти помогнал за нищо де, но проблема е, че песните са много, българина е неорганизиран и се съмнявам някой да ги е пакетирал. Успех все пак!

Link to comment
Share on other sites

БТР ДВА ПЪТИ в първите 30?

Е как пък да не са 2 пъти в първите 30 като са може би една от най-стойностните бг групи...

Link to comment
Share on other sites

81. Валя Балканска Излел е Дельо Хайдутин

81-ва позиция? :blink:

 

80. Тодор Върбанов Миг като вечност

80-та позиция?wHo the f*ck is this ?

 

Абе изобщо БГ музиката яко sux,така че не смятам да си свалям която и да било от тези песни,беше ми любопитно да разгледам класацията.Оказа се както си мислех.Не струва.

 

Нова Генерация усчаства с едно парче,на 385-о място :punk

Link to comment
Share on other sites

Това с Графа наистина е тъпо. А и LPFC e прав - тази песен беше изпратена в космоса, пък и народния ни фолклор заслужава повече. Обаче усещам, че темата няма да просъществува, защото класацията е на базата на хорските мнения, така че няма кого конкретно да псуваме :P

Link to comment
Share on other sites

Остави Азис и Устата! Това са новопоникнали явления! Къде е Сашо Роман, питам аз, къде са Валдес, Кондьо! Тези фундаментални фигури в съвременния български музикален генезиз! :lol:

 

Колкото до това колко стойностна група са БТР, изобщо нямам намерение да се занимавам.

Link to comment
Share on other sites

Остави Азис и Устата! Това са новопоникнали явления! Къде е Сашо Роман, питам аз, къде са Валдес, Кондьо! Тези фундаментални фигури в съвременния български музикален генезиз! :lol:

 

Колкото до това колко стойностна група са БТР, изобщо нямам намерение да се занимавам.

К'во пък имаш против Сашо Роман :confused . Пича има някои страхотни песни .

Слушал ли си "Мой Ангеле" или "Седем дена,седем нощи"?

Иначе аз бях на път на 1-ви Янурари и слушах последните 30-на места в класацията. Все готини и отбрани бг парчета. Поздрави за @Колин ,чрез неговия линк успях да попълня дупките в бг колекцията си :)

Link to comment
Share on other sites

А ти слушал ли си Кацнал бръмбар на трънка, Пътна помощ и В петък вода нема? :P

 

Слушал съм разбира се! Сашко действа на много нива!

 

Хехе да . :D Има и такива песни и като "Офф" за секирата ,бирата и т.н. :lol: . Но като цяло Сашко е голям . Малко ли е пял по кръчми и ресторанти по тая пуста чужбина ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
няма ли ги качени вече на торент или поне на 1 място че не ми се занимава да ги тегла 500 парцала 1 по 1 :bgrin:

@zlobil к'во стана, намери ли ги някаде качени или ако си ги свалил може ли да ги качиш някаде, че песните са уникални и трябва да се имат :punk

Link to comment
Share on other sites

Няма Пластик Бо - Ставри!? Oo...

 

УЖАС!!! МАФИЯ!!!

Link to comment
Share on other sites

Предлагам наистина някой ако ги има/знае от къде може да ги свалим на куп да пише. Иначе аэ закачих преди време т'ва предаване по BG Радио, но нямах възможност да чуя всички песни. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора те тея песни никаде не може да ги има на куп, освен ако някой не си ги е свалял 1 по 1, по простата причина, че БГ Радио не са ги издавали на диск :laughing:

Може примерно 50 човека се съберем и всеки свали по 10 песни и после ги качим някаде :confused

 

edit: Ентусиасти има, аз лично имам някой песни също.

Link to comment
Share on other sites

Не са ги издавали на CD, но на победителя в томболата ги дадаха барар с i-pod :rolleyes: А иначе наистина може да измислим нещо. Предложения ? :P

Link to comment
Share on other sites

50 човека посмъртно няма да се съберем

ама дори и 10тина да сме пак за няколко часа ще се справим

 

аз дори почвам ей сега веднага да тегла

от 500 надолу 400 пък докъдето стигна

 

някой да се захване от 400-300 и така ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...