Jump to content
BulForum.com

1600MHz DURON


Recommended Posts

Imam si DURON 1600MHz (133x12) i iskam da mu otklucha L2 kesh-a probvyl sym nqkolko pyti, s moliv,s lak,s provodima pasta, i ne shte u ne shte da se otkluchi toq L2 kesh :angry: Ima li nqkoi ot plovdiv koito iska da mi kaje/pomogne kak da si otklucha procesora :D shtoto veche ne izdyrjam da go gledam taka :P Stepinga na procesora e MIXIB 0336 (po na tatyk ne go znam :D ) procesora e oshte ot pyrvite broiki vneseni v BG, i mislq che e ot tezi s lesno otkluchvashtata se kesh :) ama da vidim de kolko e lesno. Predlojte variant, ili nqkoi ako gi otkluchva mnogo shte sym shtasliv :)

 

Shte se cherpi ;)

Link to comment
Share on other sites

miro123 Ave maina az mnogo dobre znam che ima :D ne se opitvai da me razobedish :D zemi da chetesh poveche i da pishesh kogato znaesh. Ne iskam da se zaqjdam obache mnogo se drazna kogato nqkoi pishe bez da znae, po nqkoga i az pisha bez da znaq, zatova se izvinqvam. ;)

Link to comment
Share on other sites

XeForce3  4ove4e uspokoi se s toq overclock.  :)

A nali vse se interesuva6 ot benchmark i t.n. e vij moq rezultat

ftp://ftp.warez.ru/Pictures/Anti.Juve/My%...%20Nvidia%20;)/  :evil  :evil  :evil  :evil

Wow e t`va e rezoltat :D hubavo e da si imash takava sistema :D, moje bi sled 3-4 godni i moq komputar shte pravi takiva rezoltati na 3DMark2001 :P

Ama toq post ne e za tuk. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

XeForce3 edin priqtel go otkluchi s moliv.Kaza che bilo mnogo lesno ama ako zbyrkash nqkoq liniika ;) i sichko se precakwa.Btw na L2 mejdu dwete dwoiki (tiq det trqbwa da gi swurjesh ) ima malki "dupchici".mislq 4e ako po nqkakyw nachin e popadnal grafit w tqh tam moje da e problema.ne znam de:)) probwai.spored men ne e nujno da probwash s poqlnika :)) 4e za twa si dawal pari se pak.

Link to comment
Share on other sites

Abe az sym s Athlon XP 2500+ na 1,827

ama deeba typiq mnojitel mi e zakluchen

az znam kak se otkluchwa s medna pasta i s lepilo se zapylwat dupkite ama mi izglejda malko trudoemko twa neshto

taka de ako nqkoi go e probwal moje da spodeli opit s men(da mi kaje dali e uspql da si mawre srebyrna pasta w dup4icite i da si skape processor za 100-tina dolara)

:))ako e uspql da mi kaje kakwa e tainata na uspeha

:)))

btw eto go metoda tuk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз днес отключих L1 Кеш на моя Китук опа Дърво ....Дурон де. с графит и стана някой графити на моливите не са електропроводими и аз не знам как попаднах на точния хах от мен да ви е Ползвайте само молив 2B ххахаха майтап.А L2 Кеш-а за какво служи или изобщо другите L3 , L4 ,L5 ,L6 . L7.. някой ако знае да поства тука в форума.

Link to comment
Share on other sites

Мда L1 така го отключих аз и стана използвах молив обикновен при някои не става може да ти се стори смешно ама ползвах 2B демек по мек графит и се отключи сега го оверклокнах преди не ставаше но останах разочарован като видях какво има между процесора и Кулера имаше образно "Две капки Паста" и то каква от оная на ТИТАН сребърната за която съм чел че е пълна Бозичка и едно че е менте е и супер малко количество но просто нямах налична за да сложа своя собствена.

Така и не разбрах за какво служи L2

а и другите L3 L4 L5 L6 L7.......

Link to comment
Share on other sites

това са един вид каскадни слоеве на кеша, които един процесор може да ползва при работата си. Тук не геоворя за кеша в периферията като сидиромове или хадрддискове (техния вътрешен кеш).

Като се почне от Л1 кеша, с по-големите цифри кеша работи все по-бавно, като Л1 работи на честотата на процесора.

Всичко това е кеш, т.е. процесора като рикуестне някво инфо, той първо поглежда Л1 и ако е там инфото, без забавяне се използва оттам. Ако не, гледа Л2, ако го има там, зима го с малко забавяне (понеже Л2 е малко по-бавен от Л1), и т.н. Докато се стигне до дискова операция например, или достъп до РАМ.

Но това е опростено, механизма на кешване и кое да се кешне и търсенето в него е много по-сложен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...