Jump to content
BulForum.com

Poka4vane na silata


Sandro

Recommended Posts

mom4eta iskam da popitam za savet kak da poka4a nai-dobre muskulnata si sila-priemam saveti-ot trenirova4ni rejimi do dobavki i razli4ni medikamenti-predvarielno vi blagodarq za kompetentnite mneniq

Link to comment
Share on other sites

Сила се качва най-добре като тренираш пирамидално. Почваш от по-леко и стигаш до най-тежкото, което можеш да вдигнеш, в разстияние от 3-4 серии, след това пак обратно от където си почнал. До сега връщането не съм го виждал в бодибилдинга, но в други спортове се използва много често. Също и тренирането с големи тежести върши работа. Толкова тежки, че да не можеш да направиш повече от 2-3 повторения. Това разбира се, след като си загрял много добре, иначе може да доведе до сериозни травми.

Като медикаменти - ако не си пил нищо до сега ти препоръчвам да почнеш с нещо по-леко, например протеин, креатин и аминокиселини. По-натам ако имаш нужда можеш да прибегнеш към нещо по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Kreatin protein i aminokiselini sam pil i sam stignal do edno dobro nivo na razvitie no nali znaete there is always room to grow more and to become stronger,ta ve4e sam gotov daprobvam i ne6to po silno i efikasno stiga da ima deistvie i rezultat-az po princip treniram za masa i za dve godini dignah 30kg sega sam 96 na 44.5 raka no prosto iskam da poka4a silata si,koqto mislq 4e mi e slabo mqsto

Link to comment
Share on other sites

Е, ти си напреднал значи. Аз мислех, че тепърва навлизаш. В такъв случей, ще трябва да се обърнеш към някой по-вещ в тези неща. Аз не мога да ти помогна повече. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тренираш здраво, ядеш качествено, почиваш добре... и всичко това редовно! И силата ти ще се качва постепенно.

 

При толкова абстрактен въпрос - никой няма да ти каже нищо конкретно, освен - чети - пише го.

 

Аз като тренирам на всеки 2 месеца усещам, че тежестта вече ми е лека и добавям 5 или 10 килограма зависимост от упражнението. Докога ще е така - не знам, но мисля, че още доста ще мога, но смятам да си пазя ставите и да не гоня максимални резултати.

 

И това, което забелязах - яденето прави силата! (и тлъстинките)

Link to comment
Share on other sites

Are be pi4ove spodelete ne6to opit saveti ,daite nqkoe kompetentno mnenie

Очевидно си достигнал до застой и най-лесното и логично решение е да промениш тренировъчния си режим- упражнения, серии, повторения, има различни техники за преодоляване на застой.

А може би организма ти има нужда и от почивка, но нека бъде активна почивка, излез от залата с тежести за известно време но не прекъсвай физическата активност, пробвай друг спорт (плуване, колоездене и т.н.) и когато се върнеш отново към заниманията с тежести ще подобриш постиженията си.

В КРАЕН, ама наистина КРАЕН случай, ако нищо от гореспоменатите предложения не помогне, направи един стероиден цикъл. Ако не си правил, или поне не си правил скоро такъв, 100 % ще има резултат.

Айде успех и споделяй какво става.

Link to comment
Share on other sites

В КРАЕН, ама наистина КРАЕН случай, ако нищо от гореспоменатите предложения не помогне, направи един стероиден цикъл. Ако не си правил, или поне не си правил скоро такъв, 100 % ще има резултат.

Айде успех и споделяй какво става.

Бива ли такива съвети да даваш?!?!

А ако се е отегчил от секса с приятелката си?!? В краен, ама найстина КРАЕН случай да опита с мъж нали??? Пък то сигурно е хубаво на другия бряг - никой не се е върнал от там!

Тоя форум го четат сумати хлапета и от подобни постове бързат да си надупчат гъзовете преди да са легнали на лежанката още. Малко повече мисъл преди да постваме!

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такива съвети да даваш?!?!

А ако се е отегчил от секса с приятелката си?!? В краен, ама найстина КРАЕН случай да опита с мъж нали. Пък то сигурно е хубаво на другия бряг - никой не се е върнал от там!

Тоя форум го четат сумати хлапета и от подобни постове бързат да си надупчат гъзовете преди да са легнали на лежанката още. Малко повече мисъл преди да постваме!

Ако тия хлапета имат малко мозък в главата си,ще направят разлика меджу начиенаещ и доста напреднал.

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такива съвети да даваш?!?!

Тоя форум го четат сумати хлапета и от подобни постове бързат да си надупчат гъзовете преди да са легнали на лежанката още. Малко повече мисъл преди да постваме!

Предполагам не визираш само мен :P - QUOTE(harmonika @ Mar 8 2005, 17:37 PM)

vzimal sam po4ti vsi4ko...za raztej me kefi deca-ta i metana,za sila hexata,boldabol,winstrol.ne sam dovolen ot testosteron enatate.znam 4e cipionate e dobur.imal sam mn dobri rezultati ot bionabola.moje da se kaje 4e i sustanona ne e lo6,ako 4e az ne go usetih mnogo.emi za drugo ne se se6tam...i ne obi4am mn hap4etata..daje vaob6te,vse zabravqh da gi pia,a 6prica si e druga rabota...pozdravi

*

Link to comment
Share on other sites

В това си мнение/което още съжалявам, че го пуснах и впоследствие изтрих/ изразявам оценка към даден продукт, а не призовавам използването на стероиди и не съветвам никой да ползва забранени медикаменти. Дечурлигата не прави разлика между начинаещ и напреднал, а търсят бързи резултати. Точно така аз посегнах към стероидите, но не бих си позволил да поощря някой да тръгне по пътя на химията преди да прекарал доста часове с железата в ръце.

Link to comment
Share on other sites

В това си мнение/което още съжалявам, че го пуснах и впоследствие изтрих/ изразявам оценка към даден продукт, а не призовавам използването на стероиди и не съветвам никой да ползва забранени медикаменти. Дечурлигата не прави разлика между начинаещ и напреднал, а търсят бързи резултати. Точно така аз посегнах към стероидите, но не бих си позволил да поощря някой да тръгне по пътя на химията преди да прекарал доста часове с железата в ръце.

Аз също не поощрявам употребата на стероиди от начинаещи, а човека, помолил за съвет, очевидно не е такъв. Не случайно преди да спомена стероидите, за които акцентирам да се ползват само в най-краен случай, посочвам други възможности. Всеки, сериозно занимаващ се с този спорт, един ден се изправя пред дилемата дали да се назоби или не. И веднъж решил се да ползва химия трудно би го разубедил някой или нещо. Това в по-голяма степен важи за дечурлигата, които, както ти каза, искат резултати за 2-3 месеца та до лятото да станат яки и да се перчат по басейните. Затова по-добрият подход, според мен, е открито да се говори за употребата на стероиди, за вредите, които биха могли да нанесат на човешкият организъм, отколкото тоталното им отричане.

 

А ти би могъл да отговориш конкретно по темата, очевидно си с немалък тренировъчен стаж, вместо да критикуваш !!!

Link to comment
Share on other sites

ami 4estno kazano blagodarenie na savetite osobenno tezi na Capone(za koeto mu blagodarq)ima izvesten rezultat,zapo4nah da treniram po tejko za moite standarti i se 4uvstvam dobre,dori pak sam v raztej-rakata mi 4ukna 45 i nagore,otnovo po4nah da piq obi4ainite ne6ta ot roda na kreatin,glutamin i edin mnogo priqten kreatin mix,koito polu4ih ot amreika i efekta ne zakasnq,btw po vaprosa za steroidite sam na mnenieto 4e vseki sam re6ava dali ili koga da vzeme,no malko si davat realna ocenka za efekta i posledstviqta,pak za lapetata deto piqt himiq predi naistina da sa prolqli malko pot-samo gor4iviq opit 6te im ostane sled cikala i nqkolkoto meseca per4ene-az podkrepqm vzimaneto na steroidi no samo ot hora,koito naistina znaqt kakvo iskat,kak da go napravqt i kak da se predpazqt,za6toto e istina 4e vseki sled opredelen preiod v zalata(govorq pone 2 god.)po4va da si misli za ne6to takova,no naistina trqbva da si dava6 smetka kakvo iska6

Link to comment
Share on other sites

Sandro, я кажи къде искаш да качиш сила? На някое определено движение или като цяло?

Винаги има накъде да се качва силата, но трябва да ти кажа, че тя не е константна величина. Никой не може да седи във върхова форма 365дни в годината. Освен това силата не може да расте неопределено, т.е. идва един момент, в който стигаш възможностите на тялото и генетиката си и няма накъде повече на аматьорско ниво.

Има силови програми, но и те са временни. Малко след като ги спреш - силата се връща на предишните нива. Кажи, ако още те интересува мога да ти напиша някои примерни програми.

Link to comment
Share on other sites

Sandro, я кажи къде искаш да качиш сила? На някое определено движение или като цяло?

Винаги има накъде да се качва силата, но трябва да ти кажа, че тя не е константна величина. Никой не може да седи във върхова форма 365дни в годината. Освен това силата не може да расте неопределено, т.е. идва един момент, в който стигаш възможностите на тялото и генетиката си и няма накъде повече на аматьорско ниво.

Има силови програми, но и те са временни. Малко след като ги спреш - силата се връща на предишните нива. Кажи, ако още те интересува мога да ти напиша някои примерни програми.

Ami da interesuvame i ako ne ti sazdavam zatrudneniq drasni nqkoq primerna programa da vidq kak sedqt rabotite,pak sigurno 6te q i probvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами предполагам си запознат с трибойските програми за качване на сила с по 1-2 повторения в серия с големи почивки и тежести. Мен лично не ми харесват, щото след като я спреш програмата и постиженията ти падат, но пак е начин да качиш сила. Избираш си едно основно движение за определен мускул, който искаш да стимулираш, и правиш7-8 от въпросните серии.

 

Друго, което аз правя е да тренирам по различен начин всяка седмица. В смисъл, че една седмица тренирам с щанги и тежко, другата седмица тренирам с дъмбели по 15 повторения. Доста хора не вярват в повторенията, но това е така, защото не са пробвали. Така една седмица тренираш един вид мускулни влакна, а другата - други. Също обичам да си играя с почивките, в смисъл, че понякога почивам 2-3 мин, а друг път по 1 мин. Това не са типично бодибилдърски принципи, но при мен работят.

Ще ти дам пример аз как тренирам.

1седмица гърди с щанга тежко/не по-малко от 7-8повторения в серия/, като винаги правя кофи накрая. В седмицата с щанги кофите ги правя с тежест пак по 8-10повт.

Гърба - винаги само набирания, но в тежката седмица слагам тежест и правя по 7-8повт. През седмица правя тяга или хиперекстензия.

Ръце не правя от 2 години , така че няма да ти давам съвет.

Краката- правя прасец 3 пъти седмично, а клек 2 пъти. Друго не правя.

Рамото- една седмица щанга тежко по 1-2 упражнения и другата дъмбели-леко. Правя и изхвърляне, което ми дава доста сила и иксплозивност/това е в контекста на друг спорт, който практикувам/.

Също никога не правя повече от 3-4 серии.

 

Ако реша, че вече съм в застой веднага променям нещо. Но има друг момент, който ти казах. Не можеш винаги да качваш сила. Организма си има праг на възможности. Обикновенно след като си качил сила идва период на загуба на такава/това при положение, че си станал необичайно силен/. Затова най-добре да постигнеш едно ниво и да си го държиш постоянно.

 

Аве ся като чета май нищо не съм написал....Нарочно съм ги представил така нещата, щото напоследък се дразня на типично ББ концепции.

Link to comment
Share on other sites

Защо се дразниш на типично ББ концепциите?

Тренирам и други спортове, в които си проличава истинската, функционалната сила. В ББ силата и изобщо движенията, които извършваш те вкарват в едни специфични "релси" на дадено движение, което е доста различно от функционалното. Именно затова избягвам изолирани упражнения. Това разбира се не ми се отразява на външния вид, в смисъл, че мускула има памет и правейки някакво многоставно упражнение, се натоварват мускули, които по принцип се тренират с изолирани упражнения. Не вярвам, че това ще важи при някой начинаещ, но аз съм вече 10години по залите и горе-долу си познавам физиката.

Но ако не тренираш друг спорт, ББ схащанията си работят на 100%.

Link to comment
Share on other sites

"Тренирам и други спортове, в които си проличава истинската, функционалната сила."

 

 

Imam predlojenie za teb koeto vklu4va eksplozivnost, stati4nost, guvkavost .

 

 

http://youtube.com/watch?v=kLJ-jmjKpzs

 

 

 

 

Uverqvam vi mom4eta 4e za da pravite licevi upori i krakata da sa vi vyv vuzduha se iska adski mn sila aide na break i gimnastika :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
"Тренирам и други спортове, в които си проличава истинската, функционалната сила."

Imam predlojenie za teb koeto vklu4va eksplozivnost, stati4nost, guvkavost .

http://youtube.com/watch?v=kLJ-jmjKpzs

Uverqvam vi mom4eta 4e za da pravite licevi upori i krakata da sa vi vyv vuzduha se iska adski mn sila aide na break i gimnastika :)

ne se iziskva 4ak tolkova mnogo sila kolkoto ravnovesie ;)

Link to comment
Share on other sites

"Е да, ама при тоя пич има и друго - като го гледам, краката са му по-малки от ръцете. "

M/edrugoto edinq mu krak e do polovinata proteza :)

 

"ne se iziskva 4ak tolkova mnogo sila kolkoto ravnovesie"

Da hodi6 na ruce da izizskva se ravnovesie . No specialno za tova s rampata ili stati4nata poza vyv vyzduha na videoto koeto 40sec moga da ti kaja 4e samo ravnovesieto nqma ti stigne optiai de da pravi6 licevi upori no i krakata da sa ti vyv vuzduha. :D

Link to comment
Share on other sites

Тук пък равновесито изобщо няма нищо общо. Равновесието е функция на вестибуларния апарат. Ако той е повреден, тогава се нарушава и равновесието. При тоя пич са силно изразени силата, гъвкавостта и техниката. Силата и техниката може би преобладават.

 

Edit: Да добавя за равновесието - на този краката са му бая по-къси от торса, което значи, че центъра на тежестта е много ниско, а това от своя страна облагодетелства много равновесието и повратливостта, но когато ходи нормално, тоест на крака. В неговия случей този факт не знам, какво влияние оказва, логично е да е обратното, но според мен не оказва никакво влияние, защото са несъразмерно развити.

Link to comment
Share on other sites

Приятел сила се качва с максове!!! Прави през 1,2 тренировки максове на всяко основно упражнение (вдигане от лег с щанга,клек,тяга,прав с щанга за бицепс итн.).Слагаи тежест така че да можеш да направиш 2 макс 3 повторения (дори и да е с чийтинг)Просто се стреми да вдигаш по

тежко силата по друг начин няма как да дойде.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...