Jump to content
BulForum.com

Син Екран... Хардуерен проблем, но Какъв ?


Recommended Posts

Значи наскоро компа ми изпадна в клинична смърт хорица. Системи, преливане на кръв и нищо.

- дотук с резюмето... Да мина на описанието...

 

Работи компа попринцип без забавяне, без вируси и прочие.Но явно има някакъв проблем по компонентите. Когато си реши в момента рядко, но отново го прави - вади син екран, и се ресва. Синият екран гласи някви "уж" BIOS Advanced Settings неща и F8. Но нищо, конкретно. Цифри, букви и чат-пат загуба на системни файлове. След това пак тръгва и всичко е нормално. Вади любимото на всичко съобщение за Don't Send и Send to MS.И от горе в прозореца System has recovered from sirious error. До тук добре, значи се е оправило, обаче след някакво време (от него си зависи) пак това. И накрая се стигна до синия екран точно след като свърши стартирането на Welcome.Рестартира се кочината и после пак, и пак, и пак. Занесох го на едни момчета в Ком Компютърс (само харда) пълен формат под ниско ниво. Пълниха го с някви "нули". Не знам от тия неща. И тръгна до момента в който като си качих Windows-чето взе да ми дава следните неща: "Continue Anyway или Stop Installations - за драйвърите на HDD-то SATA Raid Controler" после за драйвърите на Камерата, Картата и т.н. Сега пак работи, но одеве като трагнах да отварям Nero-то ми ресна компа отново.Бавничко го зареди, но трагна. Притеснявам се да не угасне като манастирска свещ, и реших да се допитам до вас. Да вметна също, че от както взех да ползвам някав нов windows xp pro sp2 на приятел на татко взе да ги прави тия номерца. Ако евентуално някой има идея защо ? как ? се решава проблема да пише обезателно.

 

И последно, но важно: след друга консултация с момчета от друга фирма разбрах, че VIA чипсет прави проблеми попринцип. Но защо не го е правило преди. Ако е Windows, дайте читав. Ако е хардуер как да поправим проблема, без да се стига до покупка на нова машина. И сега и конфигурацията: AMD Athlon 1800XP+/ Soltek KT600 DDR400, SATA/ GF4 MX440/ Maxtor 80GB SATA/512MB DDR400/ATX 350W/ Lite On CD-RW....

Link to comment
Share on other sites

Ами след това изречение:

Да вметна също, че от както взех да ползвам някав нов windows xp pro sp2 на приятел на татко взе да ги прави тия номерца

...напълно логично е да получиш препоръка първо да опиташ смяна на версията на бозата. Аз съм малко "старомоден" и още си го карам със SP1, а ти вероятно ще искаш вариант със SP2, тъй че нека колегите да препоръчат такава стабилна версия. :)

Link to comment
Share on other sites

Проблема е от видео картата. И аз съм с нея и имам същия проблем. Търсих доста в нета, но точно решение няма. Моя съвет е да си свалиш най-новите драйвъри от нета, и ако и това не помогне да се ориентираш към някаква по-нова карта. Поне аз смятам да направя точно това след няколко седмици ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами след това изречение:

 

...напълно логично е да получиш препоръка първо да опиташ смяна на версията на бозата. Аз съм малко "старомоден" и още си го карам със SP1, а ти вероятно ще искаш вариант със SP2, тъй че нека колегите да препоръчат такава стабилна версия. :)

 

Ами съгласен съм с теб, обаче трябва да е надежден, защото случих през годините на всякакви бозици. И вече съм скиптично настроен. И донякъде надеждата, че не windows-а е виновен за това... Мерси за съвета Мидекс :) поздрави...

 

случайно да ти изписва "dump memory clean" или нещо от сорта ?

 

Изписва го да... като не можех да си влезна в windows-a точно, момента след Welcome. А за другото периодично ресване със син екран пише или загуба на даден файл (sys или dll) или нищо конкретно, обичайните надписи. (В системата има грешка, да се провери дали е софтуерен или хардуерен проблем)... Ако знаеш нещо повече пиши моля те !!!

 

Проблема е от видео картата. И аз съм с нея и имам същия проблем. Търсих доста в нета, но точно решение няма. Моя съвет е да си свалиш най-новите драйвъри от нета, и ако и това не помогне да се ориентираш към някаква по-нова карта. Поне аз смятам да направя точно това след няколко седмици ;)

 

Драйвърите са ми последните или предпоследните "модел - 84.21 ForceWare (WinXP-2000) ". Мислих си за нова карта, обаче след една консултация, за VIA chipset-овете и като цяло Soltek KT600 се отказах да взимам Radeon 9550 / 256mb-тово. Самото дъно май изпада в конфликти с всякакъв нов хардуер (V-DATA 256Mb RAM/Radeon 9100 - 128Mb/Creativ 6.1 SB). Или просто не съм случил на подходящи компоненти.

 

В Уиндоус има едно нещо което се казва Event Viewer и понякога спестява страааашно много гадаене ;)

 

Ако можеш дай някакъв път, че идея си нямам какво е това чудо... Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

........

Ако можеш дай някакъв път, че идея си нямам какво е това чудо... Мерси предварително.

control panel -> Administrative Tools -> Event Viewer

Link to comment
Share on other sites

control panel -> Administrative Tools -> Event Viewer

 

Как се работи с това. Сега разгледах на system има някакви грешки, ама не разбирам какви са... Ще ти paste някой от тях. "Warning - Tcpip" , "Error - cdrom" , "Error - Browser" , "Error - System Error" , "Warning и Error - MrxSmb (много пъти последователно)" всичко е последователно и сега следва нещо друго "Error - DCOM, Error - W32Time (мн. пъти), Warning - Dhcp" това е всичко, което пише тука в това чудо...

Link to comment
Share on other sites

Дай върху System десен бутон, Export и ми го прати на мейла, ще ти го пусна на ЛС след малко. Ako искаш намери ме в ICQ, има ми го в профила.

Link to comment
Share on other sites

Продължава да го прави проблема...

 

Смених Windows-а с този от локалния дето Ботев1912 ми даде.Погледнах за раздути кондензатори, почистих праха от от слотовете. Въобще го почистих целия компютър. След, което на ново иснталирах windows-а без да слагам драйвърите за RAID контролера. И продължава да прави същите мизерии. За сега само веднъж, но е достатъчно да разбера, че явно проблема е от друго естество. Сега, ако някой има идеи да пише.

 

За МемТест нищо не мога да кажа, защото не успях да го намеря в нет-а. Ако може някой да ми даде линк и да обясни малко повече и този тест ще пробвам... Айде мерси предварително и ще чакам още вариянти...

Link to comment
Share on other sites

memtest

От биоса изключвай абсолютно всичко ненужно и гледай да няма настройки на Auto,но след като се увериш ,че паметите не са за боклука естествено.Върти теста 4-5-6 часа колкото душа ти сака.

Link to comment
Share on other sites

Изключи автоматичния рестарт при грешка. Така ще може спокойно да прочетеш, а ако се наложи и да си запишеш всичко от "синия екран" - там се крие отговора на проблема ти. Провери точно какъв е и тогава ще мислим решения

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че след като качих windows-а не ми дава вече син екран, а директно рестартира. После като се пусне ми изписва System has recovery from sirious error.

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че след като качих windows-а не ми дава вече син екран, а директно рестартира. После като се пусне ми изписва System has recovery from sirious error.

 

Примигва без да го видиш даже! Въпросът е да настроиш системата така че като се крашне да не рестартира автоматично:

 

Десен бутон на "My computer" - advanced - settings на Startup & Recovery - Automatically restart - махни го

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И отново проблем: този път надписа остана и изписа това следното нещо.

 

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

***STOP:0X000000D1 (0X00000014, 0X0000002, 0X000000, 0XF59C69C6)

 

CDFS.SYS Address F59C69C6 base at F59C5000 data stamp 411007eb1

 

Beginning dump of physical memory

 

 

И това след като тръгнах да си отварям Counter-Strike 1.6 от какво може да е проблема в този случай ?!

Link to comment
Share on other sites

Вадиш паметите чистиш слотовете от прах и паметите ги почистваш както трябва слагаш и всичко трябва да се оправи или ако не стане сваляш си хирен буут сд и правиш си го на диск пускаш да бута от него и пускаш голд мемори теста от тестовете имаш и тестове за всичко в този диск ;) :punk

Link to comment
Share on other sites

Точно преди няколко дена имах същия проблем с това рестартиране и този син екран. Аз ти препоръчвам да отвориш кутията и да почистиш хубаво РАМ паметта, като я извадиш от слотовете и махнеш прахта. След това почистване компютъра трябва да ти се оправи :) Иначе тези сини екрани с dump pshisycal memory се появява от РАМ-а ;)

Link to comment
Share on other sites

Та така и аз да споделя ,ако не си намерил лекарството при мен как се появи това проблемче.От около седмица ми направи и на мен този номер като първо бях нацелил видео картата защото картината угасваше ,но звука продължаваше и след малко рестартираше.След зареждане на "ОС" ми изкарваше същата грешка.Паметите ги тествах 2 дена в мемтест и то клокнати на 240-250-260mhz-нямаше проблем.

Видео картата мина през всички мракове по 6-7 пъти ,а и правеше loop-ове както клокната така и на default.Процесора цяла нощт въртя праймове на default и от 2.5 нагоре ....нямаше проблем с него.Проблема продължаваше ... вируси нямаше,но все пак преинсталирах уина.Инсталирах драйвърите и има няма 2-3 дена пак се почна. С Acronis си върнах имиджа на стария уин и пак се продължи.(Интересното беше ,че под линукс нямаше проблем,включително като съм играл и тежки игри)И вчера го хванах ! Всичко идваше от шибания кабелен модем !По принцип пращам error reporting ,защото много пъти ми е помагал ,но специално с това ми вадеше празна страница.И след вчерашния рестарт хоп изненада.Вика "брато слагай най-новите драйвъри на webstar-а." :) Та ако модема ти е на УСБ действай с новите драйвъри.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...